Осінній зорепад – метеорний потік Леоніди, який почав проявляти себе 10 листопада, досягне максимуму в ніч на 18 листопада, астрономи прогнозують, що в цей момент на небі можна буде побачити до 100 падаючих зірок на годину.
Леоніди можна бачити в небі щороку в середині листопада, коли Земля проходить крізь потік пилових часток, що летять по орбіті комети Темпеля-Туттля, яка породила їх. Назву «Леоніди» він отримав тому, що його радіант – точка на небі, з якої, з точки зору спостерігача, «падають» метеори – розташована в сузір'ї Лева.
Як повідомляють РИА Новості, максимум дії потоку цього року припаде на 21 годину 10 хвилин 17 листопада за Грінвічем. Місяць буде близький до повного, що створить перешкоди при спостереженні метеорного потоку. Радіант потоку підніметься на зручну для спостережень висоту після опівночі. Місяць зайде за кілька годин до сходу сонця, і в цей проміжок часу умови для спостережень будуть найкращими.
Для Леонід характерні швидкі білі метеори, що мають швидкість 71 кілометр за секунду. Леоніди увійшли до числа потужних метеорних потоків порівняно недавно, в 1990-і роки, коли максимальне число метеорів досягало 75 за годину.
Наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років стався феноменальний спалах активності цього метеорного потоку: у 1999 році в максимумі спостерігалося до 3,7 тисяч метеорів за годину, потім цей фантастичний рекорд повторився 2001 року. Сплеск активності пов'язаний з наближенням комети Темпеля-Туттля до Сонця. У 2003-2008 роках активність Леонід знизилася до 30-100 метеорів за годину, проте вчені не виключають нових спалахів активності.