Металочерепиця чи металопрофіль: що вибрати для покрівлі?

Покрівельний матеріал  –  це і герметичність, і комфорт, і довголіття будинку. Від нього залежить дуже багато, тому обирати такий продукт варто дуже і дуже уважно.

В останні роки великою популярністю користуються такі матеріали, як металочерепиця та металопрофіль. Обидва варіанти мають свої особливості та переваги, про які варто поговорити більш детально.

Покрівля з металочерепиці

Металочерепиця, як зрозуміло з назви, створюється з металевих листів, що мають форму та зовнішній вигляд, дуже подібний до традиційної черепиці. Матеріал має захисне та естетичне покриття з полімерів та цинку. В полімерну суміш можна додати будь-який барвник, тому вибір таких матеріалів дуже великий.

Серед головних переваг металочерепиці є її невелика вага та довгий термін експлуатації. Зазвичай виробники пропонують продукцію з 25-річними гарантіями якості, проте по факту, при правильному монтуванні та вчасному догляді, такий матеріал може служити більш, ніж півстоліття.

Металочерепиця не боїться перепадів температур, не займається та має чудові антикорозійні властивості завдяки своєму покриттю. Такі покрівлі виглядають дуже естетично та стильно. Матеріал може мати різну фактуру залежно від побажань замовника.

Також варто сказати, що металочерепиця підходить для влаштування дахів складної конструкції та з нестандартними архітектурними особливостями. Проте такий дах потребує додаткової шумо- та теплоізоляції.

Покрівля з металопрофілю

Металопрофіль, або ж профнастил, це покрівельний матеріал, який створюють із листів сталі з цинкуванням та полімерним покриттям. Такі листи найчастіше кріпляться методом фальцювання, мають різну товщину, крок між “ребрами” та навіть висоту “ребра”.

Такий матеріал має дуже багато переваг, саме тому він користується великою популярністю. По-перше, монтаж не є надто складним та не потребує багато часу. Це дозволяє доволі швидко зробити повноцінну та надійну покрівлю. Звісно ж. За умови, що монтажем займаються професійні будівельники з досвідом.

По-друге, профнастил має невелику вагу, тому транспортувати його та монтувати можна без використання спеціальної техніки. При всій легкості, металопрофіль дуже стійкий до корозії (завдяки спеціальному покриттю та цинкуванню), не втрачає експлуатаційних якостей під впливом низьких чи високих температур, атмосферних опадів, ультрафіолету, тощо.

Серед інших переваг варто зазначити такі:

  • Висока герметичність завдяки міцності профнастилу та можливості герметичного монтування.
  • Довгий термін експлуатації навіть у несприятливих умовах.
  • Низька горючість та стійкість до займання.
  • Бюджетна ціна, чудове поєднання вартості та якості.

Покрівля з металопрофілю може мати практично будь-який колір та виглядає досить естетично. Проте варто памятати, що метал не забезпечує теплоізоляцію та є доволі шумним. Тому доведеться потурбуватися про додаткову шумоізоляцію та систему збереження тепла.

Що обрати?

Вибір залежить від особливостей конкретної будівлі. Спеціалісти завжди враховують вагу матеріалу, форму та особливості монтажу у таких випадках. Тому, щоб визначитися, необхідно звернутися до будівельників з досвідом.

Зробити це можна на сайтах типу pokrivlya.com, де є великий вибір різних матеріалів, детальні описи до них та професійні консультації. Це допоможе вам обрати правильний варіант в рамках визначеного бюджету.

Партнерський матеріал


26.07.2022 1274
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2546
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1203
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1127
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2307
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3749
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2746 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

985

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

839

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

789

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

735
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10469
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1324
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

365
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5469
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1178
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2973
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

563
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

415 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

853
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

745
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

794