Металева стружка, скляні блоки та залишки труб: як у Франківську дають нове життя відходам (фото)

Металева стружка, скляні блоки та залишки труб. Думаєте, що все це сміття і непотрібні відходи? Проте, учасники воркшопу "Нео:цінність", який проходть у рамках фестивалю "Сеанс міського сканування", так не вважають.

У Парасольковому цеху на франківському Промприладі виготовляють меблі, перегородки та інші елементи інтер‘єру з старих матеріалів заводу, пише Фіртка.

Анна Пашинська, кураторка фестивалю, розповідає, що на даний воркшоп приїхали архітектори з Відня. Вони займаються темою переробки будівельних компонентів. Сфокусовані на тому, щоб елементи з будівель, які руйнуються, зберігають та перепродають у нове виробництво.

"Сьогодні учасники воркошопу вчаться з сміття побачити якийсь механізми, знайти властивості матеріалів, які були б корисні для нових просторів. Вчора по заводу шукали ці матеріали, а сьогодні вже перейшли до їх створення продуктіву", - говорить Анна.

Більшість з цих елементів виготовляються  саме для цього простору. Він створився спеціально для фестивалю - це формат відкритих майстерень, де кожен зможе прийти, зарезервувати якийсь інструмент і зробити роботу, яку не можна зробити вдома. 

Так, гості зі Львова Іра та Ростислав намагаються втілити у життя аж три експерименти. Один з них - робота з металевою стружкою.

Дизайнери пробують працювати з пресом, щоб робити з неї блоки або панелі. Особливістю цієї ідеї є те, що даний матеріал не використовують повторно, адже там змішано багато різних металів. 

"Наступний експеремент - це залишки металевих труб різних діаметрів та висоти. Ми хочемо створити композицію, яку можна використовувати під вазони - садити різну зелень і прикрашати літні тераси. Їх можна по-різному мастштабувати та міксувати. Крім того, ми пробували зверху класти скло - виходить хороший столик для кави. Третій експеремент - зі старих плафонів зробити тіньовий простір для терас, колрум для офісів. З них можна побудувати сферу", - розповів Ростислав.

Також дизайнери розповідають, що тут їх вчать думати про чим цей матеріал хоче бути.

Тут нема конкретного завдання зробити стіл чи крісло, щоб вони відповідно функціонували у просторі. Додають, що дизайнерам важко абстрагуватися від такого поняття як функція, адже треба більше думати саме про матеріал. 

Ще одна учасниця воркшопу Наталя розповідає, що разом з командою на території Промприладу знайшли стару шафу для кореспонденції. Вона складалася з ящиків і фанери. 

"Ми подумали, що цей простір є великим і, можливо, хтось захоче працювати зоновано. З цих фанерних листків хочемо зробити завісу, яка могла б розділяти приміщення. Вона прикріплюватиметься  , буде достатньо високою - зверху до низу. Завіса матиме функцію як ролет - її можна відсунути. Зараз ми тестуємо цю ідею, як зробити т ак, щоб воно функціонувало і гарно виглядало візуально", - розповідає Наталя. 

Слід додати, що учасниками воркшопу є гості зі Львова, Коломиї та Відня. Усього близько 25-ти дизайнерів та архітекторів. Всі вони вважають, що будь-якому побутовому сміттю можна дати друге життя і використовувати з користю. 

Люся Грибик


14.06.2019 2731
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

951 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

831
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1648
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2276
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4259 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3257

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

242

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

478

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

423

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

884
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8001
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

661
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

701
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1114
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

701
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6286
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1776
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

163
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

247
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1591
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

790 1