Металева стружка, скляні блоки та залишки труб: як у Франківську дають нове життя відходам (фото)

Металева стружка, скляні блоки та залишки труб. Думаєте, що все це сміття і непотрібні відходи? Проте, учасники воркшопу "Нео:цінність", який проходть у рамках фестивалю "Сеанс міського сканування", так не вважають.

У Парасольковому цеху на франківському Промприладі виготовляють меблі, перегородки та інші елементи інтер‘єру з старих матеріалів заводу, пише Фіртка.

Анна Пашинська, кураторка фестивалю, розповідає, що на даний воркшоп приїхали архітектори з Відня. Вони займаються темою переробки будівельних компонентів. Сфокусовані на тому, щоб елементи з будівель, які руйнуються, зберігають та перепродають у нове виробництво.

"Сьогодні учасники воркошопу вчаться з сміття побачити якийсь механізми, знайти властивості матеріалів, які були б корисні для нових просторів. Вчора по заводу шукали ці матеріали, а сьогодні вже перейшли до їх створення продуктіву", - говорить Анна.

Більшість з цих елементів виготовляються  саме для цього простору. Він створився спеціально для фестивалю - це формат відкритих майстерень, де кожен зможе прийти, зарезервувати якийсь інструмент і зробити роботу, яку не можна зробити вдома. 

Так, гості зі Львова Іра та Ростислав намагаються втілити у життя аж три експерименти. Один з них - робота з металевою стружкою.

Дизайнери пробують працювати з пресом, щоб робити з неї блоки або панелі. Особливістю цієї ідеї є те, що даний матеріал не використовують повторно, адже там змішано багато різних металів. 

"Наступний експеремент - це залишки металевих труб різних діаметрів та висоти. Ми хочемо створити композицію, яку можна використовувати під вазони - садити різну зелень і прикрашати літні тераси. Їх можна по-різному мастштабувати та міксувати. Крім того, ми пробували зверху класти скло - виходить хороший столик для кави. Третій експеремент - зі старих плафонів зробити тіньовий простір для терас, колрум для офісів. З них можна побудувати сферу", - розповів Ростислав.

Також дизайнери розповідають, що тут їх вчать думати про чим цей матеріал хоче бути.

Тут нема конкретного завдання зробити стіл чи крісло, щоб вони відповідно функціонували у просторі. Додають, що дизайнерам важко абстрагуватися від такого поняття як функція, адже треба більше думати саме про матеріал. 

Ще одна учасниця воркшопу Наталя розповідає, що разом з командою на території Промприладу знайшли стару шафу для кореспонденції. Вона складалася з ящиків і фанери. 

"Ми подумали, що цей простір є великим і, можливо, хтось захоче працювати зоновано. З цих фанерних листків хочемо зробити завісу, яка могла б розділяти приміщення. Вона прикріплюватиметься  , буде достатньо високою - зверху до низу. Завіса матиме функцію як ролет - її можна відсунути. Зараз ми тестуємо цю ідею, як зробити т ак, щоб воно функціонувало і гарно виглядало візуально", - розповідає Наталя. 

Слід додати, що учасниками воркшопу є гості зі Львова, Коломиї та Відня. Усього близько 25-ти дизайнерів та архітекторів. Всі вони вважають, що будь-якому побутовому сміттю можна дати друге життя і використовувати з користю. 

Люся Грибик


14.06.2019 2546
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

679
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1943 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1134 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

558
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6905 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11400 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

339

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1085

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1117

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1112
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

75
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

287
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1085
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

755
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2952
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4446
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18444
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

78
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

326
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

355
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

666