Метафізичне значення мови

 

 

Εν αρχι ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος – Споконвіку було Слово і Слово в Бога було і Слово було Бог (Ін. 1.1) – такими словами розпочинається Євангелія від Івана, яка стверджує, що наш Господь і Спаситель Ісус Христос є Логосом – Словом Бога. Через Своє Слово-Логос Бог не лише відкриває і показує Себе світові, Логос – є незмінним вічним виявом самобутності та досконалості Божої. Боже Слово-Логос має всі якості та властивості, які має Бог. Слово-Логос походить із самої природи Божої та є вираженням самої сутності Божої - тому Логос і є Богом.

 

Бог створив людину за Своїм образом і подобою, тому слово людини є виявом сутності буття людської природи. Словом нації – є її мова. Мова – це не система звукових і графічних знаків, що виникла на певному рівні розвитку людського соціуму, як стверджують послідовники теорії еволюції. Ні – мова – це метафізична реальність, яка не лише не утворюється соціумом, але сама формує соціум, який можливий своєму існуванню лише завдяки мові. Мова первинна – соціум – вторинний, похідний від мови.

 

З волі Божої створені нації як природній прояв буття людського соціуму. Кожній нації Бог дарував свою мову як природній прояв цієї нації. Апостол Павло в Першому посланні до Коринтян стверджує, що багато різних мов є на світі, і жодна з них не без значення (1Кор.14:10). Мова – це вираз природи нації, її властивостей та якостей, її самобутності та неповторності, показник її менталітету та індивідуальності. Саме через мову нація засвідчує про себе та проявляє себе, формує та утверджує свій світогляд.

 

Мова – це не просто спосіб чи засіб спiлкування, а щось бiльш значуще. Мова – це всi глибиннi пласти життя народу, його iсторична пам’ять, найцiннiше надбання вiкiв, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу.

 


За висловом Митрополита Іларіона Огієнка: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Направду мова – душа нації. Як тіло без душі мертве – так стає мертвою, зникає, відходить до небуття без мови нація. Мова – це буття нації, її життєдайна сила. І поки живе мова – житиме й нація. Без мови не може бути держави і державності. Окупанти всіх часів і народів, щоб оволодіти територією назавжди, нищили мову народу цієї території.

 

Наша рідна українська мова – один з найбільших і найпрекрасніших дарів Божих нашій нації, тому вона – більше ніж засіб спілкування чи мислення - невід’ємна частина нашої української ідентичності.

 

Отже плекаймо нашу рідну мову, любімо її, бо така воля Божа щодо нас, українців, а воля Божа – завжди добра і прекрасна. І завжди пам’ятаймо - хто не любить свою мову – той спротивляться Самому Богові, а Бог переможеним не буде.

 

Священик отець Сергій Яровий,

Братство


Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

861 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

794
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1612
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2240
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4216 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3217

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

219

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

447

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

387

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

859
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

629
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

672
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

960
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1073
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

673
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6256
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1749
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31764 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1544
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

757 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

721