Мешканці мікрорайону «Позитрон» в Івано-Франківську погрожують не платити за компослуги (ВІДЕО)

 

Шості громадські слухання з приводу нових тарифів з обслуговування будинків перетворилися на суцільну сварку івано-франківців та керівництва Єдиного розрахункового центру.

 

Мешканці мікрорайону Позитрон навіть не захотіли вислухати вступне слово керівника ЄРЦ Вадима Войтика. Натомість одразу почали цікавитись його освітою та розміром зарплатні. Далі зібрання продовжилось критикою запропонованих тарифів та комунальних реформ загалом.

 

Зокрема, мешканці мікрорайону скаржаться, що квартплата, згідно з новими тарифами, не лише не зменшилася, як це обіцяли в ЄРЦ, а навпаки піднялася на понад 200%. Наприклад, пенсіонерка Лілія Варварук, яка мешкає сама, каже, що до реформування сплачувала щомісячно 42 грн, а після реформування змушена буде віддавати за квартплату уже понад 92 грн.

 

До громадських слухань, зізнались мешканці-активісти, готувались більше тижня. Тож написали цілу доповідь про недоцільність існування на ринку комунальних послуг Єдиного розрахункового центру. Цю структуру люди вважають лише засобом збагачення причетних до неї організації.

«Лише наш будинок буде щорічно платити на утримання ЄРЦ близько 10 тисяч грн. За ці гроші ми самі можемо відремонтувати під’їзди, утримувати слюсаря, сантехніка», — переконана ще одна жителька багатоповерхівки на Позитроні.

 

Через зростаючу напругу та особисті образи на адресу керівника ЄРЦ головування у слуханнях довелося взяти секретарю міськради Руслану Марцінківу. Та й це особливого конструктиву у зібрання не принесло. Незважаючи на те, що запропоновані тарифи пройшли експертизу у п’яти контролюючих інстанціях, люди продовжували наполягати на збереженні усіх функції ЖЕО.

 

Секретар міськради наполягає: це неможливо, тому що сьогодні ЖЕКи є банкрутами. «40 мільйонів гривень сьогодні є заборгованість ЖЕКів перед податковою, пенсійним фондом. І фактично у них всі рахунки заблоковано, вони кожного дня відкривають новий рахунок і кожного дня їм виконавча служба заблоковує той рахунок. Це не робота», — переконує Марцінків.

Зважаючи на напругу, яка супроводжувала громадські слухання, організатори дійшли висновку — напередодні антиреформатори спеціально спрямували думку мешканців мікрорайону Позитрон у негативне русло. Адже усі попередні зібрання з приводу нової квартплати проходили толерантно і набагато спокійніше.

 

«Вперше такий негатив з боку учасників, — каже Вадим Войтик. Він переконує, основна мета слухань — донести інформацію, дати відповіді на запитання. «Люди, на жаль, не хотіли чути відповідей. І у мене склалося абсолютне відчуття того, що такі речі були у якийсь спосіб організованими, — ділиться враженнями від слухань керівник ЄРЦ. — Є очевидне небажання певних сил настання змін у нашому місті».

 

Тим часом невдоволені люди заявили — якщо новий розмір квартплати з подання ЄРЦ таки запровадаять — залишають за собою право за ці рахунки не платити. У різних мікрорайонах міста мають відбутися ще 19 таких громадських слухань.

 

24 канал


27.10.2011 2322 7
Коментарі (7)

Олександр 2011.10.27, 15:33
Після того, що прочитав, склалось враження, що редактори порталу є друзями пана Войтика. І всіляко намагаються виставити його у найкращому світлі. Я один з тих, хто був на цих так званих слуханнях. Що можу сказати. Те, про що говорить пан Войтик абсолютно не відповідає дійсності. Особливо дивує те, що люди «…не хотіли чути відповідей». Не хотіли, бо ніяких відповідей НЕ БУЛО. З вуст пана директора ЄРЦ лилась, як говорять журналісти, сама «вода». А коли просили дати конкретну відповідь, він просто ігнорував це, прикриваючись рішеннями міської ради. І тому, саме мною було запропоновано присутньому на слуханнях секретарю міської ради пану Марцінківу пояснити присутнім хоч щось з тих нововведень, які прийняли депутати. Але на жаль, мушу зазначити, що з того також майже нічого путнього не вийшло. Пан Руслан першокласний оратор, але люди хотіли почути трохи інше. А саме, чи планується перед тим, як нові тарифи будуть введені в дію остаточно, погодження їх з будинковими комітетами або мешканцями з надаванням всіх відповідних експертиз. Також людей цікавило питання про те, чому на посаду керівника такої серйозної структури було призначено не економіста, який фахово розбирається в господарці, а юриста, який тільки те й вміє, що прикриватися законами та рішеннями влади. Людей обурила не сама ідея створення ЄРЦ, а непрозорість формування тарифів та їх необґрунтованість. Більшість цих цифр просто взяті з повітря. Особливо складна ситуація з прибудинковими територіями. Цифри просто фантастичні. Наприклад, мій будинок має маже 9000(!) квадратних метрів тієї самої прибудинкової території. При цьому, за логікою пана Войтика мешканці самі мають бігати по всіх інстанціях і доказувати, що цифри не відповідають дійсності. Так що все те, що відбувалось в актовому залі ЗШ № 10 25 жовтня, на превеликий жаль, громадськими слуханнями назвати важко. Це був справжній цирк, де у ролі головного клоуна виступав директор ЄРЦ пан Вадим Войтик. P.S. Цікаво, чий протеже ця нездара?
Олександру 2011.10.27, 16:05
То чому не сказав Войтику про клоуна в очі беспосередньо на зустрічі?e0
Олександр 2011.10.27, 16:11
Чому не сказав? Це чули всі присутні. Пан Марцінків ще просив мене не ображати людину. Я звик речі називати своїми іменами. І не маю звички говорити щось поза очі.Так що якщо людина нездара чи клоун я говорю про це відкрито.
Одександру 2011.10.27, 16:31
Тобто ви вважаєте, що можете таке сказати будь кому і на це маєте право від закону державного чи від Бога і за це ва нічого не буде, бо ви істина? На відео видно пані Бачинську, відомі все люди :))))))) Кажуть там був ще один відомий майстер крику та піару, якому колись пропонували бути керівником УЖКГ міста, а ще кажуть, що люди в екстазі крику забували про що мова і починали читати з заготовок. То ж немає сумнівів що то був цирк - за присутності такої парочки без цирку ніяк :))))))))))))
Труба 2011.10.27, 16:55
Ось вони довго-довго думали, рахували і банкротили ЖЕО. Nепер ми довго-довго не платитимем і банкротимемo їх. Нехай ідуть в суд і доказують свою правоту. Юрист, блін, крутий.
Трубі 2011.10.27, 17:09
Якщо не будете платити маєте шанс втратити житло, здається трохи більше 9000 грн заборгованості і суд вам не допоможе, а навпаки. Це не вихід бо в суд потягнуть вас і відповідачем будете ви, і програєте, і це в будь якому місті України.
Труба 2011.10.28, 08:58
Ви теж маєте шанс все втратити.
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

375
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1423
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2615 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3651
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3016
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2158

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

630

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

481

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1647

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1811
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

305
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

520
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

818
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5001
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

368
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

897
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10139
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

524
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

278
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

384
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

411
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

735