Мешканці мікрорайону «Позитрон» в Івано-Франківську погрожують не платити за компослуги (ВІДЕО)

 

Шості громадські слухання з приводу нових тарифів з обслуговування будинків перетворилися на суцільну сварку івано-франківців та керівництва Єдиного розрахункового центру.

 

Мешканці мікрорайону Позитрон навіть не захотіли вислухати вступне слово керівника ЄРЦ Вадима Войтика. Натомість одразу почали цікавитись його освітою та розміром зарплатні. Далі зібрання продовжилось критикою запропонованих тарифів та комунальних реформ загалом.

 

Зокрема, мешканці мікрорайону скаржаться, що квартплата, згідно з новими тарифами, не лише не зменшилася, як це обіцяли в ЄРЦ, а навпаки піднялася на понад 200%. Наприклад, пенсіонерка Лілія Варварук, яка мешкає сама, каже, що до реформування сплачувала щомісячно 42 грн, а після реформування змушена буде віддавати за квартплату уже понад 92 грн.

 

До громадських слухань, зізнались мешканці-активісти, готувались більше тижня. Тож написали цілу доповідь про недоцільність існування на ринку комунальних послуг Єдиного розрахункового центру. Цю структуру люди вважають лише засобом збагачення причетних до неї організації.

«Лише наш будинок буде щорічно платити на утримання ЄРЦ близько 10 тисяч грн. За ці гроші ми самі можемо відремонтувати під’їзди, утримувати слюсаря, сантехніка», — переконана ще одна жителька багатоповерхівки на Позитроні.

 

Через зростаючу напругу та особисті образи на адресу керівника ЄРЦ головування у слуханнях довелося взяти секретарю міськради Руслану Марцінківу. Та й це особливого конструктиву у зібрання не принесло. Незважаючи на те, що запропоновані тарифи пройшли експертизу у п’яти контролюючих інстанціях, люди продовжували наполягати на збереженні усіх функції ЖЕО.

 

Секретар міськради наполягає: це неможливо, тому що сьогодні ЖЕКи є банкрутами. «40 мільйонів гривень сьогодні є заборгованість ЖЕКів перед податковою, пенсійним фондом. І фактично у них всі рахунки заблоковано, вони кожного дня відкривають новий рахунок і кожного дня їм виконавча служба заблоковує той рахунок. Це не робота», — переконує Марцінків.

Зважаючи на напругу, яка супроводжувала громадські слухання, організатори дійшли висновку — напередодні антиреформатори спеціально спрямували думку мешканців мікрорайону Позитрон у негативне русло. Адже усі попередні зібрання з приводу нової квартплати проходили толерантно і набагато спокійніше.

 

«Вперше такий негатив з боку учасників, — каже Вадим Войтик. Він переконує, основна мета слухань — донести інформацію, дати відповіді на запитання. «Люди, на жаль, не хотіли чути відповідей. І у мене склалося абсолютне відчуття того, що такі речі були у якийсь спосіб організованими, — ділиться враженнями від слухань керівник ЄРЦ. — Є очевидне небажання певних сил настання змін у нашому місті».

 

Тим часом невдоволені люди заявили — якщо новий розмір квартплати з подання ЄРЦ таки запровадаять — залишають за собою право за ці рахунки не платити. У різних мікрорайонах міста мають відбутися ще 19 таких громадських слухань.

 

24 канал


27.10.2011 2307 7
Коментарі (7)

Олександр 2011.10.27, 15:33
Після того, що прочитав, склалось враження, що редактори порталу є друзями пана Войтика. І всіляко намагаються виставити його у найкращому світлі. Я один з тих, хто був на цих так званих слуханнях. Що можу сказати. Те, про що говорить пан Войтик абсолютно не відповідає дійсності. Особливо дивує те, що люди «…не хотіли чути відповідей». Не хотіли, бо ніяких відповідей НЕ БУЛО. З вуст пана директора ЄРЦ лилась, як говорять журналісти, сама «вода». А коли просили дати конкретну відповідь, він просто ігнорував це, прикриваючись рішеннями міської ради. І тому, саме мною було запропоновано присутньому на слуханнях секретарю міської ради пану Марцінківу пояснити присутнім хоч щось з тих нововведень, які прийняли депутати. Але на жаль, мушу зазначити, що з того також майже нічого путнього не вийшло. Пан Руслан першокласний оратор, але люди хотіли почути трохи інше. А саме, чи планується перед тим, як нові тарифи будуть введені в дію остаточно, погодження їх з будинковими комітетами або мешканцями з надаванням всіх відповідних експертиз. Також людей цікавило питання про те, чому на посаду керівника такої серйозної структури було призначено не економіста, який фахово розбирається в господарці, а юриста, який тільки те й вміє, що прикриватися законами та рішеннями влади. Людей обурила не сама ідея створення ЄРЦ, а непрозорість формування тарифів та їх необґрунтованість. Більшість цих цифр просто взяті з повітря. Особливо складна ситуація з прибудинковими територіями. Цифри просто фантастичні. Наприклад, мій будинок має маже 9000(!) квадратних метрів тієї самої прибудинкової території. При цьому, за логікою пана Войтика мешканці самі мають бігати по всіх інстанціях і доказувати, що цифри не відповідають дійсності. Так що все те, що відбувалось в актовому залі ЗШ № 10 25 жовтня, на превеликий жаль, громадськими слуханнями назвати важко. Це був справжній цирк, де у ролі головного клоуна виступав директор ЄРЦ пан Вадим Войтик. P.S. Цікаво, чий протеже ця нездара?
Олександру 2011.10.27, 16:05
То чому не сказав Войтику про клоуна в очі беспосередньо на зустрічі?e0
Олександр 2011.10.27, 16:11
Чому не сказав? Це чули всі присутні. Пан Марцінків ще просив мене не ображати людину. Я звик речі називати своїми іменами. І не маю звички говорити щось поза очі.Так що якщо людина нездара чи клоун я говорю про це відкрито.
Одександру 2011.10.27, 16:31
Тобто ви вважаєте, що можете таке сказати будь кому і на це маєте право від закону державного чи від Бога і за це ва нічого не буде, бо ви істина? На відео видно пані Бачинську, відомі все люди :))))))) Кажуть там був ще один відомий майстер крику та піару, якому колись пропонували бути керівником УЖКГ міста, а ще кажуть, що люди в екстазі крику забували про що мова і починали читати з заготовок. То ж немає сумнівів що то був цирк - за присутності такої парочки без цирку ніяк :))))))))))))
Труба 2011.10.27, 16:55
Ось вони довго-довго думали, рахували і банкротили ЖЕО. Nепер ми довго-довго не платитимем і банкротимемo їх. Нехай ідуть в суд і доказують свою правоту. Юрист, блін, крутий.
Трубі 2011.10.27, 17:09
Якщо не будете платити маєте шанс втратити житло, здається трохи більше 9000 грн заборгованості і суд вам не допоможе, а навпаки. Це не вихід бо в суд потягнуть вас і відповідачем будете ви, і програєте, і це в будь якому місті України.
Труба 2011.10.28, 08:58
Ви теж маєте шанс все втратити.
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1534
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1020
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1373
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4850 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3468
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7648 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

242

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

459

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

798

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

572
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

525
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

628
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17653
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1380
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8995 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8457 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

888
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

409
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

338
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1124
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

821
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

822