Мешканцям "проблемних" Франківських районів чиновники радять почекати конкурсу на нові автобусні маршрути

 

/data/blog/82408/6948bb0586705756d1b4e156c61e1637.jpg

 

Чиновники ж радять пасажирам, які досі не мають чим добиратися додому чи на роботу, набратися терпіння і почекати до жовтня, коли буде новий конкурс на нові автобусні маршрути, які запрацюють з наступного року…

 

Одним із проблемних, куди зараз можна дістатися хіба що пішки чи на таксі, є мікрора-  йон вулиць Гетьмана Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Максимовича, пише Фіртка з посиланням на Західний кур’єр .

 

Люди роками просять міську владу налагодити з ним сполучення громадським транспортом, адже тут розташовані не лише приватні житлові будинки, але й чимало підприємств, обласний архів та обласна інфекційна лікарня.

 

Тому сюди щодня з великими проблемами змушені добиратися не лише їхні працівники, але й чимало відвідувачів у своїх справах. (Скажімо, усі міські служби таксі лише до обласної інфекційної лікарні щоденно приймають десятки викликів).

 

Однак наразі усі прохання посприяти в налагодженні сполучення громадським транспортом з цим мікрорайоном безрезультатні. Марними виявились і очікування, що цю проблему вдасться вирішити після капітального ремонту вул. Сагайдачного, якою водії взагалі відмовлялися їздити через поганий стан дорожнього покриття. Тепер дорогу відремонтували, і мешканці міста через соціальні мережі вирішили вкотре нагадати міській владі про відсутність належного автобусного сполучення з цим мікрорайоном, куди мав би пролягати маршрут № 67 «вул. Максимовича – АС-3». Тим більше, що ця сама міська влада анонсувала початок реформи системи громадського транспорту.

 

«По маршруту №67 з 2006 року пишу запити, щоб його дати в навантаження до надприбуткового маршруту. Проте мешканці вул. Сагайдачного, Максимовича, а також споживачі Івано-Франківського РЕМ, лікарі та хворі Інфекційної лікарні як ходили пішки, так і ходять,  – наголошує депутат Івано-Франківської обласної ради Володимир Олійник. – Факти такі: один автобус один раз в годину до 18.00 в будні дні, без дотримання графіка. У вихідні дні автобуси у Київ їдуть, а на вул. Сагайдачного-Максимовича –  ні. Відмазка «погана дорога» уже не працює. Настав час соціальних маршрутів. І треба робити реальні зміни, а не їх видимість». 

 

А ось відома у місті психолог Наталя Чаплинська про той один автобус відгукується так: «Таке враження, що в катафалку їдеш. (Чорний «Мерседес». Коли стоїш, то нічого не бачиш, яка вулиця, яка зупинка. А коли у ньому сидиш, то ну дуже вже не зручно). І користає цей перевізник з того, що один на маршруті. Якщо б був ще хоча б один автобус (конкурент), та ще й нормальний, то цей перевізник би точно втратив всіх пасажирів».

 

Начальник відділу транспорту і зв’язку галузевого департаменту міськвиконкому Юрій Чупахін каже, що про порушену проблему знає, але наразі нічим зарадити не може і просить людей почекати до нового конкурсу у жовтні, запевняючи, що у новій мережі громадського транспорту автобусний маршрут до згаданого мікрорайону точно буде.

 

«Зараз там працює один автобус, який залишився, бо перевізники відмовляються обслуговувати цей маршрут через нерентабельність, адже там промислова зона і кажуть, що мало пасажирів, – пояснює Ю.Чупахін. – Без проведення нового конкурсу доукомплектувати 67-й маршрут ми не можемо, бо нас можуть звинуватити у корупційній складовій. У новій маршрутній мережі, яка виставлятиметься на конкурс, автобусний маршрут до цього мікрорайону буде, бо він там потрібен».

 

Нагадаємо, що відповідно до чинної маршрутної мережі автобусний маршрут №67 «вул. Максимовича – АС-3» мали б обслуговувати чотири одиниці рухомого складу, але стільки їх на цьому маршруті ніколи й не було. Кілька років там працювали три автобуси. У підприємствах і в установах, які розташовані на вул. Сагайдачного і Максимовича та прилеглих до них, навіть були розміщені графіки руху цих автобусів, щоб пасажири знали коли йти на зупинку.

 

Але коли у 2011 році на маршрути № 14 «вул. Вовчинецька – АС-3» та №66 «Вокзал – АС-3», які теж пролягають вулицями Чорновола і Мазепи, додали загалом ще три машини (а ще ж у тому напрямку від вокзалу пролягають м-ти №№ 1, 13, 20б, 25а, 31, 69, 86 і інтервал між ними менше хвилини), у автобусів 67-го маршруту враз забракло пасажирів.

 

Тому перевізники відмовилися його обслуговувати і зараз на цьому маршруті залишився працювати лише отой один нещасний мікроавтобус «Мерседес-Спринтер», який по буднях їздить раз на годину. Тож хто з пасажирів, яким потрібно у мікрорайон вул. Сагайдачного-Максимовича, буде на нього чекати на зупинках, навіть не маючи впевненості у тому, що цей один автобус взагалі приїде?  А потім перевізники кажуть, що нема пасажирів…



Юрій ЧУПАХІН, начальник відділу транспорту і зв’язку галузевого департаменту міськвиконкому: "Без проведення нового конкурсу доукомплектувати 67-й маршрут ми не можемо, бо нас можуть звинуватити у корупційній складовій. У новій маршрутній мережі, яка виставлятиметься на конкурс, автобусний маршрут до цього мікрорайону буде, бо він там потрібен".


23.07.2015 323 1
Коментарі (1)

Макс Вебер 2015.07.23, 21:39
Шо фотки з франківським пижиком зробити неможете?
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2399 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1733
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5524
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15840 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3821 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3657

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

424

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

516

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1618

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2966
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

3086
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

568
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1734
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

412
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

960
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

718
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

856
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22150
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

300
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

709
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

679 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1151 1