
Мова піде саме про мерів котрі на посаді очільника міста – вперше. Рейтинг українських мерів - початківців створювала компанія «Active Group». З самого початку головною ідеєю було визначити відношення громадян до роботи власного мера. І обрати найуспішнішого мера. Для цього в кожному обласному центрі було опитано декілька експертів, щодо діяльності очільника міста. Мерам виставлялись відповідні бали і потім з суми цих балів формувався рейтинг, повідомляє Франик.
Оцінювання відбулося за такими категоріями:
--- Підтримка і довіра виборців. Оцінювалась саме підтримка на виборах.
--- Виконані обіцянки. Найвищий бал отримували мери, котрі дотримувались своїх обіцянок і відповідно низькі бали отримали ті, хто виконав 50% і менше всього обіцяного;
--- Професіоналізм команди. Тут оцінювалась команда підібрана мером і рівень її професіоналізму, вже в процесі роботи;
--- Скандальність. Високий бал отримали мери, які рідко помічалися в скандальних ситуаціях, не викликали масових протестів у місті;
--- Зворотні зв’язки з громадою. Високі бали надавались тим, хто регулярно підтримує зв'язок з населенням. Співпрацює з громадою.
--- Відсутність корупції.
--- Вирішення питань з транспортом, ЖКГ, питань в сфері культури і освіти.
Коли комісія опрацювала всі результати виявилося, що початкова стратегія виявилася не актуальною, і замість рейтингу успішних мерів-новачків, вийшов такий собі рейтинг найбільших розчарувань виборців. Відтак рейтинг успішних переробили на рейтинг тих, хто найбільше не виправдав сподівання виборців.
Комісія виділила десятку українських мерів, котрі безперечно мали велику підтримку на старті, і які зовсім не виправдали її в процесі роботи.
Мер Івано-Франківська, Руслан Марцінків потрапив на сьоме місце в рейтингу.
«Почесне» перше місце дісталося меру міста Глухів.
Отже загалом рейтинг розчарувань виглядає так:
1. Глухів
2. Миколаїв
3. Чернігів
4. Запоріжжя
5. Біла Церква
6. Дніпро
7. Івано-Франківськ
8. Черкаси
9. Хмельницький
10. Вінниця.