
На сьогоднішній день тільки 6% опитаних довіряють працівникам міліції, ще 15,33% - скоріш за все довіряють. Однозначно не довіряють працівникам міліції 10,17% респондентів, ще 36,5% - скоріш за все не довіряють міліції, 32% опитаних не визначилися або не змогли відповісти на дане питання.
Такі дані соціологічного дослідження «РR-Energy», інформуж прес-служба УМВс в Івано-Франківській області.
Такий низький рівень довіри до міліції може пояснюватися, в тому числі і тим, що люди не забули ще подій Революції Гідності, коли відбувалися протистояння між мітингувальниками та працівниками МВС.
На запитання чи потрібно зараз проводити реформування міліції 23% відповіли, що дуже потрібно, 70,83% - радше потрібно, ніж не потрібно, 2,5% - радше не потрібно.
Не зважаючи на низький рівень довіри до працівників міліції, громадяни області готові допомагати та співпрацювати з працівниками МВС, щоб спільно запобігати та розкривати злочини.
Зокрема, 92,5% опитаних мешканців області готові виступати в ролі свідка, понятого, коли це потрібно; 87,67% - повідомити про злочин, що було скоєно; 85,33% - повідомити про злочин, що готується; 79,5% - повідомити про підозрілих осіб або підозрілу ситуацію, яка склалася; 49,67% - допомагати затримувати злочинців.
58,17% опитаних вважають, що начальника управління та відділів міліції має обирати громада, 32,67% респондентів вважають, що громада також має обирати керівників служб міліції (ДАІ, ППС та інші).