Медведчук розробив для Кремля план повернення Януковича

 

img

 

Або, що значно гірше, як розпочати війну, посилаючись на рішення українського суду.

 

Як вже повідомило Еспресо.TV, 11 березня одразу з двох боків було розпочато підкоп під позачергові президентські вибори, призначені на 25 травня. З одного боку — в парламенті зареєстровано проект постанови про перенесення цих виборів на 7 грудня 2014 року.

 

Цей проект вніс народний депутат від Партії регіонів Євгеній Мураєв, який вважається вихованцем екс-губернатора Харківщини Михайла Добкіна. На парламентських виборах 2012 року він був обраний народним депутатом в окрузі №181 на Харківщині — як стверджували представники опозиції, завдяки адмінресурсу Добкіна. Добкін, в свою чергу, давно вважався людиною близькою до Віктора Медведчука.

 

З іншого боку, Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) відкрив провадження у справі про визнання неправомірними дій Верховної Ради щодо призначення на 25 травня 2014 року позачергових виборів президента і щодо покладення на Олександра Турчинова виконання обов'язків президента України.

 

Про це повідомив газеті "Вести" донецький адвокат Володимир Оленцевич, який і подав позов до суду. За його словами, засідання суду призначене на 19 березня. Саме Оленцевич виступив з позовами про визнання незаконними указів Віктора Ющенка про присвоєння звання Герой України Степану Бандері та Роману Шухевичу. Ці позови були задоволені у квітні 2010 року Донецьким окружним адміністративним судом.

 

Оленцевич, як і газета "Вести", і як і Добкін з Мураєвим, відомі своєю промедведчуківською (тобто прокремлівською) орієнтацією. Але не менш важливим є те, що розгляд позову Оленцевича 19 березня здійснюватиме суддя ВАСУ Михайло Зайцев, який вважається креатурою Андрія Портнова, тобто теж орієнтується на Віктора Медведчука. Саме Зайцев очолював колегію суддів ВАСУ, яка у березні минулого року позбавила мандату народного депутата України Сергія Власенка — захисника й одного з найближчих соратників Юлії Тимошенко.

 

Крім того, як стало відомо Еспресо.TV, саме Зайцев розглядав адміністративну справу про усунення недоліків у постанові Верховної Ради від 24 лютого 2014 року «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді» і відклав розгляд цієї справи до 28 березня з процедурних міркувань. Як відомо, цією постановою було достроково припинено повноваження та звільнено суддів КСУ Анатолія Головіна, Михайла Колоса, Марію Маркуш, В'ячеслава Овчаренка, Олександра Пасенюка. При потребі, ця справа може бути доволі легко реанімована (потрібно, щоб звільнені судді написали відповідні заяви, що позивач діє в їхніх інтересах). І тоді, рішення буде дуже легко спрогнозувати.

 

План повернення у президентське крісло Віктора Януковича, розроблений Медведчуком для Кремля, передбачає, що 19 березня буде прийняте рішення про незаконність усунення Януковича і призначення Турчинова в.о Президента. Тобто, він, по суті має скасувати постанову Верховної Ради «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України» і від 23 лютого «Про покладення на Голову Верховної Ради України виконання обов’язків Президента України згідно із статтею 112 Конституції України».

 

Після 19 березня, якщо суд визнає постанову парламента незаконною, в Раді розпочнуться довгі політичні баталії. Власне, для цього вже зараз зареєстрована постанова Мураєва про перенесення виборів Президента на грудень. Саме тому, Партія регіонів перенесла свій з'їзд на 22 березня. Саме тому Російська Федерація вирішила розглядати закон про приєднання Криму 21 березня (Янукович, як "легітимний Президент" благословить рішення Криму про самовизначення). Більше того, сьогоднішня заява Януковича, що США не мають права надавати допомогу незаконній владі - пов'язана саме з майбутнім рішенням українського суду. Наступним рішенням, Вищий адмінсуд може поновити і суддів Конституційного суду, які відразу ж візьмуться за питання про неконституційність дій нинішньої влади.

 

Власне, саме для того, щоб дати старт цьому плану, й відбулася 11 березня прес-конференція Януковича, де він заявив: «Як тільки буде можливість, рано чи пізно — а скоріше рано, — я повернуся до Києва». ГПУ називає цю прес-конференцією провокацією, але Кремль використовує Януковича не просто як провокатора, а як інструмент у поваленні нинішньої української влади.

 

Рішення українських судів має стати козирем росіян і перед світом - вони зможуть завжди прикриватися не словами маріонетки Януковича, а рішенням Вишого адміністративного та Конституційного судів України.

 

Чи можна цьому зарадити? Безумовно так. Але для цього, потрібно приймати дуже швидкі політичні рішення. В тому числі - терміново розпустити Вищий адмінсуд, або хоча б усунути Зайцева і Ко від виконання обов"язків та призначити нових членів Конституційного суду. Це ускладнить схему Портнова-Медведчука і дасть можливість виграти час.


12.03.2014 601 5
Коментарі (5)

НАБАТ 2014.03.12, 01:42
Уже швидше повертайте бо поки зберетесь то Яйценюки Тягнобики і решта нечисть країну загроблять
marta 2014.03.12, 11:00
a dlia tsogo vin nam tremaite dlia sebe iogo
РЕВ 2014.03.12, 11:49
На це варто звернути увагу. Такий поворот буде дуже небезпечним, і він є нажаль досить реальним. Те, з якою швидкістю приймає рішення влада, насторожує. Можуть все про....ти і поставити Україну на коліна
всім 2014.03.12, 11:56
Історія знає подібний прецедент більш відомий як 100 днів Наолеона ось і матеріальчик Сто дней[1] — время вторичного правления императора Наполеона I во Франции (20 марта — 22 июня 1815 года) после его бегства с острова Эльба. Возвращение Наполеона Бонапарта с Эльбы. 26 февраля 1815 года Наполеон с тысячей солдат эльбского гарнизона бежал с о. Эльба. Высадившись на юге Франции, Наполеон быстрым маршем двинулся на Париж, пока в это время союзники делили Европу на Венском конгрессе. Людовик XVIII послал против Наполеона армию Нея, который, как только Наполеон проиграл и отрёкся от престола, встал на сторону нового короля. Однако Ней быстро присоединился к Наполеону вместе с многочисленной армией. Вскоре император вошёл в Париж, восстановив свою власть. Народ Франции приветствовал императора, выкрикивая возгласы «Смерть Бурбонам». Союзники были ошеломлены. Тут же была создана новая, Седьмая антинаполеоновская коалиция. Наполеон вошёл в Бельгию. Началась Бельгийская кампания, которая и получила название «Сто дней». После ряда сражений этой кампании, прошедших с переменным успехом (Катр-Бра, Линьи, Вавр), армия Наполеона была окончательно разгромлена в битве при Ватерлоо 18 июня 1815 года. 22 июня 1815 года он вторично отрекся от престола в Париже. Все верные Бонапарту люди покинули город к 24 июня фактически прекратив существование Первой империи. Сам Наполеон понял безысходность ситуации и через несколько недель скитаний сдался в плен англичанам. В плену Наполеон тешил себя мечтами о том, что ему удастся договориться с англичанами и он доживет жизнь в небольшой усадьбе в окрестностях Лондона, или о том, что ему удастся уехать в США. Однако союзники единогласным решением отправили Наполеона в новую ссылку на остров Святой Елены, где тот и умер в своей постели в 17:49 5 мая 1821 года.
гість 2014.03.12, 17:43
Зайцев прийме нормальне рішення.Цей суд Гітлера виправдає і Ісуса Христа засудить. Він уже член правого сектору, Свободи і меджлісу.
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3500
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

468
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14592 27
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1706
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

977
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6377

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

754

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1569

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1363

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1249
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

609
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

756
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1665
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

688
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

982
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6035
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14229
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

358
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

658
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

575
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

892 2