Медиків калуської лікарні звинувачують у пиятиці на роботі (відео)

 

 

Якось до реанімаційного відділення Калуської центральної районної лікарні, що на Івано-Франківщині, приїхала карета швидкої із хворим. Та бригаду медиків ніхто не зустрів. Фельдшери швидкої протягом півгодини намагалися знайти лікарів-реаніматологів, адже хворого потрібно було терміново рятувати. Рідні ж переконані, що в цей час лікарі святкували День медичної сестри і просто не хотіли працювати.



Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» на телеканалі ZIK.



Людмила Олексин пригадує, як її брат Костянтин Солтан випив звичні ліки від болю у горлі. Невдовзі стан чоловіка значно погіршився, й у нього почалася сильна алергічна реакція.



Медики швидкої допомоги, які приїхали на виклик, діагностували набряк Квінке у ділянці шиї, тобто гостру алергічну реакцію, та негайно забрали чоловіка у лікарню.



«Коли такий набряк відбувається зокрема у ділянці гортані, то звужуються дихальні шляхи. У людини часто ускладнюється дихання, відтак виникає загроза життю», – прокоментувала лікар-алерголог Анізія Бандрівська.



Однак коли карета швидкої допомоги привезла хворого близько 22:00 до реанімаційного відділення калуської лікарні, то там на робочих місцях нікого не було.



«Коли ми їхали до лікарні, я дуже переймалася тим, щоб не було ніякого релігійного чи іншого свята, щоб усі спеціалісти були на робочому місці. Та звідки я могла знати, що в той день лікарі можуть святкувати день медичної сестри», – пригадує Людмила Олексин.



Костянтин лежав у коридорі лікарні, тоді як медики швидкої допомоги намагались знайти бодай когось зі своїх колег.



«Протягом близько 20-30 хвилин, коли ми були присутні у приймальному покої й намагалися передати хворого, реаніматологи не приходили», – розповів фельдшер виїзної бригади станції швидкої допомоги комунального господарства Калуської міської ради Володимир Павлів.



Натомість фахівці зазначають, що при таких загрозливих станах людину необхідно реанімувати протягом перших 10-ти хвилин. Відтак, щоб все ж знайти хоча б одного лікаря, Людмила зателефонувала заступнику міського голови Калуша Василеві Турчину. І тільки після розмови з чиновником прибігли медбрати та забрали хворого у реанімацію. Та невдовзі повідомили рідним, що чоловіка не вдалося врятувати.



Родина померлого переконана, що в той час, коли потрібно було рятувати Костянтина, усі медики святкували. До того ж, журналістам вдалося з’ясувати, що пацієнти цієї лікарні вже неодноразово скаржилися на пиятику лікарів на робочих місцях.



«У 2012 році на операційному столі у Калуській ЦРЛ померла 23-річна Юлія Чошко. Родичі наполягали: лікар, який проводив операцію, буцім, перебував у нетверезому стані», – розповідають пацієнти Калуської ЦРЛ.



Натомість заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ усі звинувачення відкидає. І, зокрема, у смерті Костянтина Солтана провину лікарів заперечує.



«Ми маємо результати службового розслідування щодо хворого Солтана. Лікарі діагностували гнійний ларингіт та асфіксію внаслідок спазму, що і призвело до смерті пацієнта. Відтак, настала повна обструкція верхніх дихальних шляхів, тому лікарям не вдалося провести інтубацію трахеї та вентиляцію легень», – прокоментувала заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ з медичної частини Наталія Кінаш.



Утім, за дивним збігом обставин, після скарг пацієнтів на пиятики лікарів, у медзакладі запровадили контроль: на початку робочого дня перед кожним медичним святом всі працівники проходять перевірку на алкотестері.



Окрім пиятики на робочому місці, колеги калуських лікарів звинувачують медзаклад у вимаганні хабарів за працевлаштування.



Христина Паньків два роки тому проходила інтернатуру в цій лікарні. Однак коли довелось працевлаштовуватись згідно зі скеруванням від університету, дівчина почула відмову. Головний лікар Калуської центральної районної лікарні Іван Красійчук, за її словами, натякав на хабар.



«Згодом мені стало відомо, що, наприклад, за місце санітарки вимагають 500 доларів, за посаду медсестри – близько 2,5 – 3 тисячі доларів. Ну, а за місце лікаря – приблизно 6 – 7 тисяч доларів, залежно від відділення», – розповіла Христина Паньків.



Дівчина впевнена, що через її письмові скарги на цей медзаклад та головного лікаря, керівництво лікарні тепер намагається їй помститися. На новому робочому місці дівчині погрожують різними перевірками та інспекціями.



Своєю чергою, заступник головного лікаря Наталія Кінаш відмовилася коментувати звинувачення у хабарництві та порадила з такими відомостями звертатися до прокуратури.

 


25.11.2016 737 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

420
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

857
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1860
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3387
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2313 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4526

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

680

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

597

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

573

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

605
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10225
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1065
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5095
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

862
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2658
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1085
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34315 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

512
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

573
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

913 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1142