Медики застерігають прикарпатців уникати перегріву і здійснювати профілактичні заходи під час спеки

 
 
 
Незвична для нашого краю спека несе загрозу нашому здоров’ю, викликаючи погіршення самопочуття, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб.
 

Особливо небезпечна спека для старших людей, дітей, людей із хворобами серця і судин (гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, варикоз, тромбофлебіт та інші), людей із хронічними захворюваннями (шкіри, органів дихання, нирок), інформують в ІФ ОДА.

 

У першу чергу це стосується тих, хто працює на відкритих місцевостях, у виробничих і громадських приміщеннях без кондиціонування. Робочий процес за таких умов необхідно організовувати з урахуванням заходів профілактики перегрівання організму і рекомендацій, викладених у пам’ятці.

 

Нагадаємо, сьогодні в Івано-Франківську літньому чоловіку стало погано через спекотну погоду.

 

Пам'ятка для працівників в умовах підвищеної температури повітря:

 

1. З метою профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно організувати раціональний режим праці:

 

Працюючи на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря 35ºС і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4-5 годин, і 1,5-2 години для осіб без спеціального одягу.

 

В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

 

В охолоджуючих приміщеннях, щоб уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24-25°C. Різниця температури повітря на вулиці та в кондиціонованому приміщенні (кабінет, цех, автомобіль тощо) має бути не більше 10°C.

 

Робота при температурі зовнішнього повітря більше 37 ºС за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

 

2. Режим дня:

– при можливості слід уникати перебування на вулиці з 11.00 до 17.00 години;

– провітрювати приміщення вранці;

– якщо вдома не вдається утримати комфортну температуру повітря, доречно проводити час у затінку парків, скверів, поблизу фонтанів чи водойм.

 

3. Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин.

 

4. З метою профілактики зневоднення організму слід дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15 ºС. Потіючи, організм захищається від перегрівання, але втрачає необхідні мікроелементи. Для їх поповнення рекомендуємо пити мінеральні лужні (гідрокарбонатні) води, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка, найран, кефір, питні йогурти), соки, вітамінізовані напої (компоти, узвар, морс), холодні трав’яні чаї з лимоном, медовий напій (1 ст. л. меду на 1 л води).

 

5. Пити воду слід часто і дробно:

– у спокої – по півсклянки кожні 20-30 хвилин;

– при температурі повітря більше 30ºС і виконанні робіт середньої тяжкості – по 1 склянці кожні 20 хвилин.

 

6. Їжу рекомендуємо легкостравну. Корисно вживати фрукти і овочі, крупи. Доречно обмежити м’ясні продукти, жирну їжу, продукцію з тіста (вареники, пельмені тощо).

 

7. У спекотні дні їжа швидко псується. Тому їжу слід готувати тільки на один прийом і не залишати на потім. На час спеки відмовтеся від тортів, тістечок, кремів.

 

8. З метою зменшення негативного впливу спеки на організм доречно частіше приймати душ, омиватися, обтиратися водою кімнатної температури.

 

9. Догляд за дітьми:

– легке бавовняне вбрання;

– часте пиття;

– годувати за апетитом;

– легка панама, бандама чи хустинка на голову;

– уникати сонця з 11.00 до 17.00 год;

– сонцезахисні креми;

– часто омивати водою кімнатної температури.


03.08.2017 544 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

492
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

877
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1908
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3436
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2332 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4556

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

710

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

614

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

593

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

610
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10248
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1083
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5131
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

895
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2690
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1101
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

219
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

609
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

528
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

587
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

931 2