Медики застерігають прикарпатців уникати перегріву і здійснювати профілактичні заходи під час спеки

 
 
 
Незвична для нашого краю спека несе загрозу нашому здоров’ю, викликаючи погіршення самопочуття, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб.
 

Особливо небезпечна спека для старших людей, дітей, людей із хворобами серця і судин (гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, варикоз, тромбофлебіт та інші), людей із хронічними захворюваннями (шкіри, органів дихання, нирок), інформують в ІФ ОДА.

 

У першу чергу це стосується тих, хто працює на відкритих місцевостях, у виробничих і громадських приміщеннях без кондиціонування. Робочий процес за таких умов необхідно організовувати з урахуванням заходів профілактики перегрівання організму і рекомендацій, викладених у пам’ятці.

 

Нагадаємо, сьогодні в Івано-Франківську літньому чоловіку стало погано через спекотну погоду.

 

Пам'ятка для працівників в умовах підвищеної температури повітря:

 

1. З метою профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно організувати раціональний режим праці:

 

Працюючи на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря 35ºС і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4-5 годин, і 1,5-2 години для осіб без спеціального одягу.

 

В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

 

В охолоджуючих приміщеннях, щоб уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24-25°C. Різниця температури повітря на вулиці та в кондиціонованому приміщенні (кабінет, цех, автомобіль тощо) має бути не більше 10°C.

 

Робота при температурі зовнішнього повітря більше 37 ºС за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

 

2. Режим дня:

– при можливості слід уникати перебування на вулиці з 11.00 до 17.00 години;

– провітрювати приміщення вранці;

– якщо вдома не вдається утримати комфортну температуру повітря, доречно проводити час у затінку парків, скверів, поблизу фонтанів чи водойм.

 

3. Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин.

 

4. З метою профілактики зневоднення організму слід дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15 ºС. Потіючи, організм захищається від перегрівання, але втрачає необхідні мікроелементи. Для їх поповнення рекомендуємо пити мінеральні лужні (гідрокарбонатні) води, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка, найран, кефір, питні йогурти), соки, вітамінізовані напої (компоти, узвар, морс), холодні трав’яні чаї з лимоном, медовий напій (1 ст. л. меду на 1 л води).

 

5. Пити воду слід часто і дробно:

– у спокої – по півсклянки кожні 20-30 хвилин;

– при температурі повітря більше 30ºС і виконанні робіт середньої тяжкості – по 1 склянці кожні 20 хвилин.

 

6. Їжу рекомендуємо легкостравну. Корисно вживати фрукти і овочі, крупи. Доречно обмежити м’ясні продукти, жирну їжу, продукцію з тіста (вареники, пельмені тощо).

 

7. У спекотні дні їжа швидко псується. Тому їжу слід готувати тільки на один прийом і не залишати на потім. На час спеки відмовтеся від тортів, тістечок, кремів.

 

8. З метою зменшення негативного впливу спеки на організм доречно частіше приймати душ, омиватися, обтиратися водою кімнатної температури.

 

9. Догляд за дітьми:

– легке бавовняне вбрання;

– часте пиття;

– годувати за апетитом;

– легка панама, бандама чи хустинка на голову;

– уникати сонця з 11.00 до 17.00 год;

– сонцезахисні креми;

– часто омивати водою кімнатної температури.


03.08.2017 562 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1169
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1003
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2006
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3475
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1294
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1281

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1563

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

443

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1091

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1256
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24213
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

466
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2625
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

533
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1454
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

642
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15325
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

445
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

391
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1268 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

582
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

491