
Про ситуацію, яка склалася зі щепленням в Івано-Франківську на даний період, розповіла директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук.
За її словами, нині у місті спостерігається пік вакцинації від грипу, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.
«Наразі потреби у додатковій імунізації нема, зокрема дифтерії. Зараз спостерігаємо пік вакцинації від грипу, тому що почався епідсезон, і це є правильно, – сказала директор. – Невтішні дані з кором та дифтерією склалися через те, шо в Україні не сформувався колективний імунітет і становить біля 30%, коли щоб унеможливити поширення інфекції навіть при завезенні її з іншої країни цей показник має складати 95%», - говорить медик.
Слід пам’ятати, що колективний імунітет є дуже важливим і для тих людей, які не можуть бути вакциновані за станом здоров’я та мають протипоказання до проведення щеплень, а їхнє безпечне проживання та перебування може бути тільки у суспільстві з високим рівнем охоплення щепленнями.
За словами керівниці центру, на сьогоднішній день з метою профілактичних щеплень в Івано-Франківську було використано понад 16 тисяч доз, коли за аналогічний період 2018 року тільки 7 тисяч доз. Охоплення вакцинацією від дифтерії в дорослого населення складає 70%, діти до одного року – 79,9%, 1 рік і старші – 76%, 18 місяців – 64,6%, 6 років – 97,2%. Високий рівень охоплення щодо імунізації від кору: діти 1 рік – 94%, 2 роки і більше – 93,8%, 6 років – 97,3%, 7 років і старші – 92,2%.
читайте також: Щеплення від дифтерії: коли робити, види та побічна дія вакцинації
Ольга Савчук переконана, що місто до кінця поточного року, за умови забезпечення необхідною кількістю вакцин, досягне потрібної цифри.
«Близько двох тижнів у нас не було вакцини, оскільки закінчилася попередня партія, і коли її привезли, під кабінетами щеплень були черги людей. Такої ситуації ми не спостерігали навіть у першому півріччі 2019 року, окрім дитячої поліклініки», - додала фахівець.
Вона також нагадує про першочергове вакцинування груп ризику, а саме людей з хронічними захворюваннями, у яких надмірна вага чи присутня супутня важка патологія, бо перебіг цих недуг у них протікає набагато важче. І наголосила, що вакцинація існує для того, щоб не захворіти, або при інфікуванні вже недугою, захворювання пройшло без ускладнень, це стосується і дифтерії, і поліомієліту, кору, туберкульозу, грипу тощо. Якщо людина імунізується, вона тим самим зміцнює свій імунітет і створює несприятливий клімат для розвитку та поширення цих захворювань.
Читайте також:
Прикарпатців попереджають про спалахи дифтерії та просять вакцинуватися
Прикарпатський епідеміолог Євгенія Чурпіта: про вакцини, грип та чим небезпечний поліомієліт
Голова ІФ ОДА дав доручення активізувати вакцинальну кампанію у районах