
За дорученням голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука у департаменті охорони здоров'я розробили заходи медичного забезпечення демобілізованих військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період.
Для позачергового обслуговування учасників антитерористичної операції у поліклінічних закладах області буде створено «єдине вікно». Працюючий там медичний персонал здійснюватиме прийом та скерування на обстеження згідно «Маршруту учасника АТО», інформують в ОДА.
З метою визначення та узагальнення потреб осіб даної категорії у лікувальних закладах краю виділять окремі кабінети, де облаштують робочі місця для досвідченого лікаря-терапевта (або психолога) і медичної сестри.
«Маємо забезпечити постійне медичне спостереження за учасниками АТО та демобілізованими військовослужбовцями, − наголошує директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Роман Мельник, − починаючи зі створення медичного паспорта родини учасника АТО, проведення лабораторно-діагностичних досліджень, закінчуючи визначенням потреб у протезуванні кінцівок, органів слуху, зубного протезування, забезпеченням індивідуальних програм реабілітації, наданням психологічної допомоги, госпіталізацією, санаторно-курортним лікуванням».
Як зауважує Роман Мельник, при розробці заходів медичного забезпечення учасників АТО особлива увага зосереджувалася на психологічній реабілітації. Для надання психологічної допомоги в межах штатного розпису підпорядкованих департаменту установ зареєструють посади психологів/психотерапевтів. Відповідні спеціалісти пройдуть навчання на курсах стажування.