Івано-Франківські медики констатують: в порівнянні з попередніми роками стрімко зростає байдуже ставлення людей до своїх рідних і близьких, які через складну хворобу опиняються у лікарнях.
„Необхідно акцентувати увагу на співчутті та розумінні людей. Останнім часом зросла кількість випадків, коли діти привозять до лікарень батька чи маму і залишають їх тут, не приходячи по 3-4 дні, а то й тижнями. А ми не в змозі вирішити усіх проблем, адже прийняття деяких рішень по тій чи іншій хворобі зобов’язує лікарський персонал мати дозвіл зі сторони родини. А навіть зараз у нашому реанімаційному відділенні лежить хвора, яка перебуває у нас уже майже 1,5 місяці і до неї ніхто не приходить. Хоча у неї є і діти, і батьки”, – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.
Медики шоковані тим, в якому стані до медичних закладів привозять пацієнтів. Більшість людей похилого віку поступають на лікування з пролежнями, помітно, що людину кілька тижнів не мили і повноцінно не годували. Більше того, у значної кількості пацієнтів знаходять воші.
„Часто людина поступає в лікарню і, ще не побувавши тут, є заздалегідь озлобленою на увесь медичний персонал, – розповідає старша медсестра відділення анестезіології та інтенсивної терапії Любов Ломей. – До нас поступають дуже важкі хворі: післяопераційні, після екстрених ситуацій, після шоку чи інсультів. Хворі поступають запущеними, недоглянутими. Люди не розуміють, що наш стан залежить багато в чому від нас самих. Ми зайняті, часто ігноруємо перші симптоми тієї чи іншої хвороби, займаємося самолікуванням. А коли приходить старість, діти викликають швидку, привозять батьків до нас і просто забувають про них”.
Читайте також до теми:
В Івано-Франківську відкрили лікувально-діагностичний центр
Обласний центр Прикарпаття на 4 місці по рівню забезпечення охорони здоров’я