Як повідомив голова об′єднаного профспілкового комітету Калуської ЦРЛ Олександр Притуляк, нещодавно відбулися збори головних лікарів, завідувачів відділами та старших медсестер, на яких була обговорена ситуація із невиплатою заробітної плати.
Після того зібрався профспілковий комітет, на якому було прийнято рішення про оголошення акцій непокори, якщо впродовж 10-и днів медики не отримають заробітної плати.
Щоправда, спочатку про відповідні дії працівники охорони здоров′я мають повідомити міську, районну та обласну ради, а вже після того — відраховувати термін. До таких же акцій планують вдатися й освітяни. Адже працівники бюджетної сфери не отримали ні аванс, ні заробітну плату за серпень. Також бюджет ще частково боргує медикам за липень. Про заробітну плату за вересень поки що не йдеться.
Нині у місті склалася критична ситуація із виплатою заробітної плати для працівників бюджетної сфери. Станом на четвер, 20 вересня, заборгованість становила 10,5 млн. гривень. На 1 жовтня борг становитиме майже 25 млн. гривень. А до кінця року на заробітну плату не вистачає приблизно по 14 млн. гривень щомісяця. Нещодавно на сесії міської ради міський голова Ігор Насалик заявив, що місто, при подвійних кредитуваннях, може ще «протягнути» до 1 листопада. Після цього нараховувати заробітну плану не зможе, пишуть Вікна.
Ігор Насалик також повідомив, що не збільшуватиме штучно бюджет для того, щоб отримувати більші казначейські кредити, адже 90% щоденних надходжень до бюджету йде на погашення позики. Таким чином, із бюджетів «вимиваються» кошти, які мали б іти на розвиток міста — гроші спрямовують на забезпечення фінансування функцій держави. За словами прокурора міста Василя Федоровича, прокуратурі відомо про ситуацію, яка склалася з виплатою зарплати у Калуській ЦРЛ. Правоохоронці вже провели відповідну перевірку і направили міському голові лист для реагування.