Медик з Івано-Франківська розповів про медичний досвід в АТО

 

/data/blog/109639/a37510e55609008db481597dfc3e1f75.jpg

 

Асистент кафедри дитячої стоматології  ІФНМУ Андрій Кирилюк нещодавно повернувся із зони АТО, де служив протягом року.

 

На передовій молодий медик став універсальним фахівцем та побачив, як щиро вміють дякувати бійці.

 

Андрій Кирилюк побував на всіх гарячих точках Луганської області. Потрапив у 59-й мобільний госпіталь у відділення підсилення медичних підрозділів, яке не мало постійного місця дислокації. Частину часу проводив у госпіталі, де виконував роботу лікаря-стоматолога та щелепно-лицевого хірурга, решту часу займала робота на пересувному стоматкабінеті (ПСК).

 

На ньому разом з іншими лікарями об’їздили всю Луганську область, надаючи необхідну допомогу воякам та за можливості цивільному населенню.

 

Андрій Кирилюк відзначає катастрофічну ситуацію в плані стоматологічного здоров’я бійців, що є наслідком незадовільної роботи військово-лікарських комісій при військкоматах.

 

«Люди призивались за повної відсутності зубів та адекватного протезування, з гострими вогнищами інфекції, що є грубим порушенням всіх нормативів, – каже лікар. – Потрапляючи до війська такий боєць не може в повному обсязі виконувати свою функцію, а в подальшому і взагалі випадає з його лав для лікування. Це системна проблема, яка в масштабах всієї армії впливає на боєздатність нашого війська».

 

За рік роботи ПСК було проліковано близько 2500 військових. Медик наголошує, що саме завдяки колегам зі стоматологічного факультету ІФНМУ пересувний стоматкабінет був повністю укомплектований.  

 

До участі в АТО Андрій Кирилюк спеціалізувався на ортодонтії, однак на передовій довелося опанувати терапевтичну і хірургічну стоматологію.

 

«Там ти робиш усе, – розповідає медик. – Наступного ж дня після прибуття на фронт ми з колегою шинували переломану щелепу, а вже зовсім незабаром довелося вскривати флегмони, абсцеси, діставати осколки і проводити хірургічну обробку ран щелепно-лицевої ділянки. Спершу було страшно, однак іншого виходу немає – треба рятувати людину. Допомагало те, що поруч були  досвідчені анестезіологи та хірурги загального профілю, в яких завжди можна було отримати професійну пораду».

 

Андрій Кирилюк зауважує – незважаючи на те, що Українська військово-медична академія щорічно випускає спеціалістів, серед яких чимало військових хірургів-стоматологів, на всю Луганську область чомусь не було жодного.

 

Медику чи найдужче запам’яталося, наскільки щиро вдячними були бійці за те, що їх лікують.

 

«Коли людина роками збиралася до стоматолога, проте в неї не було на це коштів, а в армії її пролікували, зробили реставрації з хороших матеріалів, і все безкоштовно, багато хто не вірив. Приносили сувеніри з вирізьблених гільз та використаних боєприпасів. Це все, чим можуть тобі віддячити на «передку», і це надзвичайно приємно. В такі миті розумієш, що виконуєш справді важливу роботу», каже медик.


22.06.2016 921 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2748
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20918
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1820
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1301 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2317
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3971

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

606

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2072

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

765

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1369
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

429
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

955
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24458
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

687
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

702
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

651
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

792
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8140
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

680 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

831
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2121 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

786