McDonald's, будівництво котелень та сонячні панелі: що планують реалізувати в Калуській громаді у 2025 році

Очільник Калуської громади розповів про плани та ідеї, які прагнуть втілити у 2025 році.

Про це міський голова Калуша Андрій Найда розповів в етері програми "Новий погляд" першого січня 2025 року, пише Фіртка.

Очільник громади говорить, плани на 2025 рік є амбітними.

"Наша основна задача – це робота з релокованим бізнесом. У 2024 році нам вдалося зареєструвати два індустріальні парки в громаді, один комунальний, інший – приватний.

І ми вже працюємо з керівниками компаній, щоб швидше туди заходив бізнес. Я сподіваюся, що 2025 рік буде початком економічного буму, для якого ми зробили підґрунтя в нашій громаді. І він буде після нашої перемоги", — розповідає Андрій Найда.

У громаді також намагатимуться зберегти ряд соціальних проєктів, зокрема стипендії для обдарованих дітей, пільгові програми, харчування дітей в закладах освіти, політику безбар'єрності тощо.

"У нас є нереалізований проєкт в селі Боднарів — це школа. Хочемо в 2025 році активізувати цю роботу, щоб держава виділила кошти і добудувала.

Її будували до 2020 року, потім будівництво заморозилося. Почалася війна, пандемія, грошей нема. Але це треба відновлювати. Можливо, коштами міжнародних грантів. Будемо шукати гроші, але цю школу треба добудовувати", — каже міський голова.

За словами міського голови, потреба в новій школі є, адже старій школі близько ста років. Окрім того, її корпуси знаходяться біля дороги національного значення, що становить небезпеку для дітей.

"Друге, що важливо, це добудувати всі котельні. Все одно "добиватиму" Мінфін, державу... Якщо не даєте нам кредит, то давайте кошти з резервного фонду. Ви зробили так, щоб передати в приватні руки постачальника послуг централізованого опалення.

Котельні ми повинні збудувати, тому що, не дай Бог, щось станеться, населення піде не до них, а до мене і спитає, що я робив і чому не вибив з держави тих коштів", — запевняє міський голова.

Окрім того, в громаді планують продовжити співпрацю з містами-побратимами.

"Бачимо ту плідну роботу, яка була в 2024 році. Хочемо її продовжити і в 2025 році. Це і пошук нових міст-побратимів В багатьох країнах вже напрацювання є.

Потужно працюємо над виділенням земельних ділянок для будівництва. Бачимо, що кількість робочих місць у Калуші буде зростати, тому має бути житловий фонд. Всі в Франківську жити не зможуть, щоб кожен день "кататися".

Також у мене так звана ідея-фікс — це будівництво "McDonald's" у Калуші. Такі думки є, адже є місця масового скупчення людей. Хоч це й приватний бізнес, але це атракція і бюджет міста", — каже мер Калуша.

Андрій Найда розповів, така ідея побудови "McDonald's" з'явилася завдяки досвіду відкриття закладу в Яремче.

"Далі плануємо роботу в напрямку альтернативного енергоживлення. Всі лікарні, поліклініка, декілька шкіл — постараємось цього року перевести на живлення від сонячних панелей.

Також плануємо продовжити участі в грантах, тому що гроші нам зі сторони ніхто не дасть, ми маємо їх самі шукати", — підсумував Найда.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


03.01.2025 Діана Струк 1233
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2730
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20864
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1816
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1298 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2314
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3959

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

595

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2070

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

762

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1367
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

427
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

951
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24453
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

680
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

698
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

648
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

790
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8137
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

674 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

829
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2119 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

782