Матвій Мочарський із Прикарпаття виготовляє двоповерхові собачі буди (фото)

 

Навіть у часи економічної кризи меткі українці на своїй землі спроможні заробляти на будь-чому. Так, Матвій Мочарський із прикарпатського села Луквиця проектує і виготовляє незвичні собачі будки.

 

Акуратне чисте подвір’я з великою дерев’яною криницею, запах свіжої тирси, гудіння столярного верстата та…невеличка хатка з різьбленими віконцями, біля якої гріється на осінньому сонці кудлатий собака.

 

«Ось це перша моя робота, проте не найкраща, — каже пан Матвій, виходячи із невеличкої прибудови у робочому одязі та обтрушуючи свіжу тирсу. — Усі мої будки вже закордоном. Варто би вже Топіку (так звати собаку. — Авт.) щось більше змайструвати».

 

Відкривши напівкруглі дерев’яні дверцята собачої хатки, бачимо не звично постелену ряднину чи солому, як оце в селах буває, а шмат зеленого ковроліну. Буда розділена акуратною дошкою на дві половини.

 

«Це «передпокій», — пояснює майстер, — а там далі –«спальня». Я і «ліжко» Топіку зробив. Ось бачите дерев’яний настил зі старою ковдрою. Тут і відпочиває наш охоронець». Робити незвичні будки пан Матвій почав кілька років тому. «Я завжди люблю щось незвичне, щоб не таке як в усіх, — розповідає луквичанин. — І ось перед новим роком вирішив змайструвати для Топіка буду. Але перед тим поглянув на свою хату і…побіг робити креслення», пишуть Вікна.

 

Так і з’явилася дивовижа, на яку приїздили дивитися сотні людей. Згодом хтось із односельців пана Мочарського, який працював у Польщі, розповів про собачу «хату» своїм господарям. Ті й приїхали у Луквицю, щоб замовити для свого домашнього улюбленця щось подібне. Майстер навіть не знав скільки коштуватиме його робота, бо на продаж ніколи нічого подібного не робив. Проте буда вийшла на славу: із двома дверцятами, різьбленим порогом та ще й з невеличким парканчик, аби, щоразу перестрибуючи, тварина була „у формі”. Зараз замовити будиночок для собаки у Мочарського непросто, бо чоловік має чимало замовлень: і з області, і зі столиці, а найбільше з Польщі.

 

«Щоб зробити буду, треба найперше знати розмір та вагу собаки, — ділиться професійними таємницями майстер. — Важливо також знати характер тварини. Бо, наприклад, якщо ваш пес непосида, то вкладати скляні вікна ні в якому разі не треба, будуть на другий день розбиті».

 

Майже усі будки пан Матвій робить з дерева. Інколи, на прохання замовників, оббиває кольоровою пластиковою вагонкою, щоб тепліше було. Щоб зробити одну собачу хату йому потрібно до тижня часу. Кожна будка легко розкладається, аби господарі у разі виїзду на відпочинок могли легко скласти будиночок та взяти із собою домашню тварину. Монтує і встановлює будки майстер переважно сам. Проте, коли не може поїхати, малює креслення, подивившись на які, люди зможуть самі легко скласти собачу хатку.

 

Ціна незвичного виробу теж залежить від розміру і складності роботи. У середньому будка коштує 300-350 гривень, двоповерхові апартаменти — до 600.

 

А найголовніше, що все пан Матвій робить з неабиякою охотою та любов’ю, тому, кажуть односельці, собаки у таких будиночках не хворіють і довго живуть.

 

Матвій Мочарський із Прикарпаття виготовляє... двоповерхові собачі буди


20.11.2012 2487 1
Коментарі (1)

555 2012.11.20, 19:30
який молодець,якраз кожному по такій будці і небуде ніякої корупції,а то всі хочуть вілли,тому і корупція,я хоч немаю 2-х поверхової будки,але вже замовляю,і всім раджу,будемо жити при камунізьмі...от класний чувак,нарешті і бідні комуняки поживуть у будках...
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1057
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2780
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

965
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1028
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1033 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3078 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

879

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1082
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

133
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2329
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101