MATERIA SIGNATA QUANTITATE (Онтологія капіталу)

 

Сьогоднішній світ має єдиного суб'єкта - світовий Капітал, який керує масою індивідуумів, позбавляючи їх будь-якої етнічної, культурної, релігійної та статевої ознак. Невдовзі і людської. 

 

Капіталізм,  здобувши історичну перемогу, мислить за нас і замість нас, відводячи людській свідомості роль пасивного інструментального обрахування одномірних моделей, таким чином здійснюючи дезонтологізацію думки.

 

Стихія матерії завжди була підлеглою духовному принципу. У ході свого історичного розвитку Капітал прагнув до свого звільнення з-під «тягаря» духовного. В якийсь момент Капітал став з ним на один рівень. Надалі  Капітал перейшов і цю межу.

 

Все це відбилося на  матриці співвідношення людини з Капіталом.

 

Зрозуміло, що в капіталізмі є  глибинний метафізичний вимір, адже він змінює не просто системи господарювання, а і параметри  буття, здійснюючи з людиною метаморфози.

 

Тому сьогодні, як ніколи,  актуальним є питання щодо філософського змісту капіталізму,  його онтології та про його співвідношення з  реаліями  буття.

 

Основним принципом “індивідуалізації є  materia signata quantitae (матерія визначена кількістю).

 

Індивідуальне виникає із  самої сутності матерії: будь-який архетип, занурюючись  в матерію, автоматично набирає індивідуальних рис, отримуючи погрішності (що є властивим будь-якому відображенню у відношенні до оригіналу).

 

Таким чином вже відпочатково матерія  несе в собі  джерело відчуження.

 

В зовнішніх реаліях Буття напрямок руху здійснюється    від ідеального онтологічного центру до матеріальної і не-онтологічної периферії.

 

Тому  периферія визначається максимальністю погрішностей, що проявляються  у відчужені та індивідуалізації.

 

Натомість, рухаючись до центру матеріальне знімається і разом з ним пропадає і індивідуальне.

 

Капітал, за своєю природою, розділяє і відчужує, і дроблячи на індивідуальне, творить погрішності і тому органічно не спроможний на  поєднання і не є предметом солідарності.

 

Таким чином ми  можемо визначити капіталістичний лад  з його системою цінностей (заснованих саме на абсолютизації  індивідуального початку) як есхатологічний феномен, напряму сполучений з Кінцем Світу.           

 

Капітал разом з тим здатний породжувати власний світ, але не маючи онтологічного статусу, він може породжувати тільки світ ілюзорний.

 

Що являє собою  ілюзорність ? Це тоді коли частина видає себе за ціле чи щось фрагментарне за щось закінчене.

 

Капітал  за рахунок симуляції створює у індивідуума ілюзію  співучасті в чомусь більшому, ніж  сам Капітал, тим самим підмінюючи реалії імітаціями Буття.

 

Філософською  підставою сучасного лібералізму,  є індивідуалізм зведений до абсолюту.

 

Лібералізм як найбільш послідовна і логічна форма реального панування Капіталу відмовляє людству у будь-якій  формі суспільної  онтології, трактуючи її як “корінь тоталітаризму”.

Таким чином Капітал у своїй вищій  стадії свого розвитку прагне остаточно позбавити реальність будь-яких ознак Буття, підмінивши їх планетарним Суспільством Видовищ.

 

Відмова від реалій породжує  вакуум.

 

І цей вакуум (відсутність інтегруючого суб'єкта) наявно ілюструє нам культура пост-модерну.

 

Якщо говорити про потенції Капіталу - динаміку буржуазних революцій чи творення капіталістичної системи, то  за революційною мобілізацією буржуа проти феодальних порядків в більшій мірі стояли національні мотиви.

 

Релігійний ж характер капіталізму докладно розглянутий у Макса Вебера. Але релігійний фактор не належить до сфери капіталу, оскільки консолідує віруючих на основі  онтології.

 

Таким чином імпульс капіталістичних трансформацій немає  капіталістичного  походження. Інших, якихось невідомих нам, іманентних законів капіталу не існує.

 

В ХХ столітті розігралася драматична битва між комунізмом та фашизмом  та ліберальним Заходом. В їх особі “суспільне буття ” дало останній бій “лібералізму ”.

 

І в цьому бою програло.

 

Віднині Капітал став  єдиним суб'єктом історії світу.

 

За цих обставин історія  дійсно йде до свого закінчення.

 

Лишилося тільки взнати, як звуть  “князя світу цього ”.

 

http://chaplygin-s.livejournal.com/


20.11.2011 Сергій Чаплигін 1338 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4937
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1713 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3896 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3051 1
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7814 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20101 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

134

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

705

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1771

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2272
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

569
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

370
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14317
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

864
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1108 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5991 1
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4664 1
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23275 1
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

850 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

849 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

374
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

853 1