Маски з Китаю для "Епіцентру": як оточення президента займається контрабандою медичних товарів

Літак "Мрія" 23 квітня доставив в Україну величезну партію медичних товарів. Однак рейс був комерційним.

Журналістка Світлана Крюкова у мережі розповідає про те, що окрім індивідуального захисту, близьке середовище президента займається контрабандою медичних та інших продуктів для комерційних компаній великих торговельних мереж та інших інтересантів, пише Фіртка.

"Малі та середні підприємства на краю банкрутства. Вони виходять на мітинги під Кабмін поки деякі близькі до Зеленського особи багатіють за кожен рейс. Масштаб цього шахрайства величезний. Тому що на кожному борту, разом з особистим захистом, частина товарів, які збуваються через комерційні мережі", - розповідає журналістка. 

Як стало відомо зі ЗМІ, деякі продукти, які перевозили Boeing Skyup, тепер вже "Мрія" були для комерційних мереж. На спекуляціях займалися Епіцентр, Розетка, Сільпо та група приватних підприємців, що продають товари з гуманітарних літаків у своїх мережах.

Крім того, у мережі Facebook журналістка Валерія Єгошина, також заявляє, що рейс був комерційним.

Президент Зеленський у зверненні: «Наша «Мрія» доправила з Китаю понад 100 тонн гуманітарного вантажу для медиків, лікарень і для аптечних мереж»;

ДП «Антонов» у відповідь на запит: «Рейс с засобами для боротьби з коронавірусом був комерційним, умови та характер вантажу є комерційною таємницею»;

Нардеп Герега (він же - гігант «Епіцентр», який ані на мить не припиняв роботу, на відміну від малих підприємств) листом: «Мер Києва, ми завезли на «Мрії» велику партію протиепідеміологічних товарів, більше береш - більше знижка»

"Питання: чи то президент Зеленський знову ненароком попіарився та назвав «гуманітарним вантажем» комерційний рейс «Епіцентру» чи то, якщо президент ніколи не вводить населення в оману, «Епіцентр» торгує «гуманітарним вантажем»?" - йдеться у дописі журналістки.

Зеленський заявив, що Мрія доставила рекордний вантаж для лікарень та аптек, а він для Епіцентру, - журналістка Єгошина 04

Епіцентр хотів обманути життя, а воно як завжди все розставило на свої місця.

Крок #1. Отримати від прем’єра офіційний дозвіл на роботу під час карантину. Дивися перший слайд. Хоча мережа точно не продавала товари першої необхідності. Але тут таке, вийшло у людей і добре, хоча б роботу іншим дали. Заробляли при цьому менше ніж в докарантині часи, але в мінус не працювали. Плюс хоча і пафосно, але корисно Епіцентр роздавав благодійну допомогу. Та несправедливість полягала в тому, що конкурентам було заборонено працювати. Якщо раніше конкурентів замовляли через силовиків, то зараз просто проплатили, щоб вони не працювали. Навіть, якщо першочергово такої мети не ставилося і ніхто так не думав. По факту, воно так вийшло.

Крок #2. На гарячці та дефіциті завжди зароблялися гроші. Встояти перед легкою наживою практично нереально. Цього разу було те саме. Нюанс в тому, що поспіхом куплені в Китаї засоби захисту виявилися з недійсними сертифікатами якості. Про що можна прочитати на сайті самої компанії. Сертифікати умовні, бо видані з 1 по 26 березня. А продукти не призначені для імпорту на ринки ЄС. Дивися другий слайд.

Крок #3. Коли твій рейс зустрічає президент країни, то планка та будь-яка обережність падає. Тому власник компанії, будучи нардепом, написав офіційні звернення пропозицією купувати ці товари саме в Епіцентр. Причому як зі свого мейлу так і на бланку народного депутата. Чим порушив як закон так і мораль. Хоча при цьому мабуть одним з перших почав використовувати електронні листи з ЕЦП. Дивися третій та четвертий слайд.

Це несправедливо, антиринково та протизаконно. Сподіваюся всім, хто вирішив в останні місяці зробити ставку на «крепкіх хазяйственніков» та «правільних пацанов», це стане зрозуміло. Своє слово мають сказати як НАЗК так і НАБУ, бо навіщо ж тоді ми їм платимо гроші?

Фотогалерея


30.04.2020 2584
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

261
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2899
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21054
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1966
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1341 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2352

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

684

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2130

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

811

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1399
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

129
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

460
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

990
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

131
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

744
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

731
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8204
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

806 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

868
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2158 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

811