Маски для волосся: види, застосування

Повноцінний догляд за волоссям не обмежується використанням шампуню. Щоб локони виглядали здоровими, отримували необхідне живлення та зволоження, важливо регулярно застосовувати додаткові доглядові засоби, особливо маски.

Професійна косметика здатна повернути ламкому, ослабленому волоссю здоровий вигляд, блиск і м'якість, активізувати його зростання й запобігти передчасному випадінню.

Види масок і їхнє призначення

На відміну від іншої косметики, що має поверхневу кондиціонуючу дію, маски для волосся забезпечують глибоке проникнення в його структуру, шкіру голови й дають довготривалий комплексний ефект. Компоненти професійних кремів працюють на глибинному рівні, для якісного впливу потрібен час — 5–20 хвилин.

Усе різноманіття масок ділять на групи за призначенням, типом волосся, складом. При виборі засобу важливим критерієм є мета, яку він вирішує.

Оздоровити сухі, ламкі, мляві локони з ушкодженою структурою можна за допомогою відновлювальних масок.

Живильні та зволожувальні маски допомагають підтримувати здоровий стан волосся, насичують вологою й корисними мікроелементами, нормалізують водний і ліпідний баланс, забезпечують захист від впливу негативних факторів довкілля.

На допомогу жирному волоссю розроблені засоби для регуляції роботи сальних залоз з підсушувальним ефектом, які ретельно очищають шкіру голови й надають лікувальну дію.

Маски-пілінги з відлущувальним ефектом глибоко очищують пори шкіри голови від забруднень і сала, що сприяє зміцненню коренів волосся й запобіганню випадіння.

Лікувальна косметика проти лупи володіє себорегулювальною, антибактеріальною й заспокійливою дією, зволожує та пом'якшує шкіру голови.

Маски для поліпшення зовнішнього вигляду волосся мають легку нежирну текстуру, не обтяжують волосся, але роблять його «живим», об'ємним, надають блиск.

Крем-захист від УФ-випромінювання корисний тим, хто полюбляє сонячні ванни й ходить до солярію. Він має посилений зволожувальний ефект і створює захисну плівку на локонах.

Правила застосування масок

Використовуючи маски для волосся, враховуйте прості правила.

  1. Догляд слід робити не рідше 1 разу на тиждень впродовж 1-2 місяців – тоді з'явиться помітний ефект. При цьому не треба використовувати кілька масок одночасно – краще пройти курс з однією, а потім пробувати інші.
  2. Важливо дотримуватися інструкції з застосування – наносити крем на сухе або вологе волосся, до/після миття, витримувати необхідний час, створювати додаткове тепло. Утеплення й нагрів покращують та активізують вбирання корисних речовин, тим самим підвищуючи ефективність процедури.
  3. Треба звертати увагу, на яку частину волосся наноситься косметика – тільки на кінчики, корені або по всій довжині. Рівномірного розподілу можна домогтися, розчесавши засіб по локонах гребінцем із рідкісними зубцями.
  4. Після процедури варто мити голову звичайним чином, з використанням шампуню, сушити зачіску без фену.

Косметичний ринок пропонує безліч можливостей для догляду за волоссям. Маска – найбільш ефективний і довгостроковий засіб. Вона дійсно здатна відновити структуру, стимулювати ріст волосся, зміцнити коріння, допомогти позбутися лупи. Головне – вибирати крем відповідно до потреб волосся й дотримуватися правил застосування.

Партнерський матеріал


22.06.2021 1579
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1015
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2763
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

956
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1021
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1024 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3064 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

873

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

760

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1077
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

120
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2316
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15054
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7369
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

801
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

278
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

367
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

643
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1097