Марія Бойко: Наразі немає потреби скасовувати заходи, в яких задіяні школярі

Сьогодні в Івано-Франківську у приміщенні ЗОШ №11 проходить нарада освітян та медиків по заходах з протидії та поширення коронавірусу в дошкільних та навчальних закладах міста.

За словами очільниці управління охорони здоров'я Марії Бойко, наразі в Івано-Франківську ситуація стабільна, немає потреби скасовувати будь-які заходи, в яких мають брати участь школярі, інформує кореспондент Фіртки.

"Якщо у дитини гарячка це відповідальність батьків. Вони не мають пускати таку дитину до школи. Крім того, надаємо рекомендації навчальним закладам: після кожного уроку діти повинні виходити з класів. Самі класи потрібно провітрювати, говорить Марія Бойко. Треба також ввести дворазове вологе прибирання і до початку, і після уроку. А ще дітям нагадуватимуть про часте миття рук".

Директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук каже, що робота освітян наразі складається з профілактичних заходів та просвітницької діяльності з дітьми, батьками.

За його словами, наразі освіта працює на упередження, жодної паніки не спостерігається.

"Сьогоднішня нарада покликана роз'яснити батькам, вчителям цю ситуацію. На сьогодні відвідуваність у нормі. Відсутність школярів близько 10%. Медпрацівники у закладах освіти працюють у межах своїх обов'язків", сказав Максимчук.

Крім того, для дітей підготували тематичні диктанти на теми, як себе поводити.

Щодо карантинних дій за словами Максимчука, це не питання освіти, а санепідемстанції.

"На сьогоднішній день це питання не стоїть", зазначає головний освітянин міста.

Крім того передбачається фінансування на миючі засоби та дезінфектори.

Марія Бойко зауважила, важливо використовувати одноразові хустинки, які потрібно одразу викидати та дотримуватись кашльового етикету.

Крім того, долала, всі замовлені речі придбані з Китаю є безпечними. Сире м'ясо, недостатньо оброблені продукти тваринного походження можуть бути небезпечними, тому необхідно слідкувати за приготуванням. Користуватися антисептичними засобами, якщо немає можливості помити руки.

За медпоказаннями одного натискання недостатньо, потрібно три. Тоді його необхідно втерти в руки. Їх не можна наносити на вологі руки, тільки на сухі.

"Якщо дитина, педагогічний працівник захворів вони мають сидіти вдома. Захворів - не йди на роботу" - наголошує Бойко.

Маски потрібні хворим людям, а не здоровим людям. На завершення Марія Бойко нагадала вакцини від коронавірусу наразі не існує.

В аптеках є швидкі тести на грип А+Б, які можна використовувати самим, щоб діагностувати чи є у людини захворювання на грип. Основним засобом боротьби з ускладненнями інфекційної хвороби є вакцинація.

"Ця вакцинація захищає від смерті, від погіршення стану. Особливо вона необхідна людям з надлишковою вагою та захворюванням на діабет"- додала Марія Бойко.


Читайте також:

Віталій Федорів про коронавірус: Ми повинні бути готовими для того, щоб не допустити цієї небезпеки на Івано-Франківщину

Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)

Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму

Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус

Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу

Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)

Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу

У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)

Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська

Пранкер на борту літака влаштував "спалах" коронавіруса


06.03.2020 3088 1
Коментарі (1)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

319
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1392
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2530 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3628
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2967
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2143

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

612

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

462

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1629

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1795
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

282
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

500
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

798
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4979
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

355
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

876
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10123
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

506
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

258
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

369
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

396
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

717