Мандрівний цирк залишив після себе розриті футбольні поля (фото)

 

На переведення футбольного поля у первісний стан піде чимало часу

 

Футбол – наймасовіший вид спорту в Україні – останнім часом здає позиції серед івано-франківської молоді. І проблема – не тільки в тому, що молодь змінює пріоритети – хто в бік екстремальних видів спорту (як-от: тріал чи даунхіл для гірського велосипеда, скейтбордінг, паркур тощо), а хто –  в напрямку занурення у віртуальний світ соціальних мереж чи комп’ютерних ігор.

 

Проблема ще й у тому, що цей простий і дешевий, здавалося б, вид спорту стає все менш доступним для хлопчаків із простих міських кварталів через постійне зменшення кількості футбольних майданчиків. Не завжди контрольоване розширення міської забудови, руйнування встановлених ще за часів СРСР футбольних воріт, які часто-густо стають ласим шматком для мисливців за «чорним» металобрухтом, не якісно відновлені розкопки теплотрас та інших мереж на місці колишніх спортмайданчиків, розростання автопарку пересічних мешканців тощо… обмежують поле для плекання майбутніх Пеле, Мессі та Шевченків із народу.

 

Донедавна рятівним колом для багатьох хлопчаків, які б бажали поганяти шкіряного м’яча, проте не мали для цього можливості у дворах, були невеличкі тренувальні поля поблизу стадіону «Рух». І якщо поля з боку вулиці Дорошенка постійно зайняті вихованцями спортивних шкіл, то два невеличких поля з боку вулиці Чорновола завжди були доступними і для пересічних поціновувачів копаного м’яча.

 

Були… Бо зараз майбутнім зіркам народного футболу доведеться про них забути. І винні в цьому не хаотична забудова, і навіть не учасники щорічних конгресів Свідків Єгови, які час від часу перетворюють ці поля на великий паркувальний майданчик. В усьому винен… цирк.

 

Так-так, справжній пересувний цирк-шапіто «Кобзов», який протягом двох тижнів бавив прикарпатських дітей яскравими виступами клоунів, пересувним звіринцем та навіть динопарком юрського періоду, заохочуючи юних і старших глядачів до відвідування своїх шоу яскравою рекламою та навіть безкоштовними квитками-флаєрами.

Поля, пориті рівчаками і коліями, непридатні для гри

На жаль, авторові цих рядків не довелося побувати на виставах цирку, а тому не мені судити про їх якість та видовищність. Та поговорити про те, що отой цирк залишив по собі, мушу.

 

Бо ж обидва тренувальних поля, про які йшлося вище, практично припинили своє існування як футбольні поля.

 

Глибочезні забагнюжені коліїї від коліс важких вантажних тягачів та напівпричепів, купи дерев’яних та інших відходів роблять неможливим подальше використання полів за призначенням.

 

І якщо купи сміття ще можна прибрати (втім, зважаючи на останні чвари навколо вивозу зметів, це також є проблематичним), то на рекультивацію поритих коліями ігрових полів піде немало часу і зусиль. І чи буде взагалі хтось тим займатися? Адже коштів на такі роботи до бюджету навряд чи закладено, а комунальні служби не можуть відновити ландшафт навіть там, де вони самі його зіпсували

Отакий ось

До речі про розкопки. Коли те чи інше підприємство бажає проводити в тому чи іншому місці земляні роботи, вони повинно взяти для цього спеціальний ордер у муніципальній інспекції з благоустрою.

 

Працівники такої інспекції контролюють хід проведення робіт і закривають виданий ордер лише тоді, коли підприємство приведе зіпсутий ландшафт у первинний стан.

 

Враховуючи, що перебування цирку на території, яка належить громаді міста Івано-Франківська по суті обернулось для міста справжніми земляними роботами і, як наслідок, зіпсутим ландшафтом, резонно виникає питання до муніципальної інспекції з благоустрою: чи давав хтось для цього ордер і хто приймав територію у циркачів після закінчення гастролей?, пише Бріз.


18.06.2013 960 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2010
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1879
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1878
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5573 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2170 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1532

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

771

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

835

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1044

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1022
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1794
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3701
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10288
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26175
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10211 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7739
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

920
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

256
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

284
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

403
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1305
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

903