Мандрівний цирк залишив після себе розриті футбольні поля (фото)

 

На переведення футбольного поля у первісний стан піде чимало часу

 

Футбол – наймасовіший вид спорту в Україні – останнім часом здає позиції серед івано-франківської молоді. І проблема – не тільки в тому, що молодь змінює пріоритети – хто в бік екстремальних видів спорту (як-от: тріал чи даунхіл для гірського велосипеда, скейтбордінг, паркур тощо), а хто –  в напрямку занурення у віртуальний світ соціальних мереж чи комп’ютерних ігор.

 

Проблема ще й у тому, що цей простий і дешевий, здавалося б, вид спорту стає все менш доступним для хлопчаків із простих міських кварталів через постійне зменшення кількості футбольних майданчиків. Не завжди контрольоване розширення міської забудови, руйнування встановлених ще за часів СРСР футбольних воріт, які часто-густо стають ласим шматком для мисливців за «чорним» металобрухтом, не якісно відновлені розкопки теплотрас та інших мереж на місці колишніх спортмайданчиків, розростання автопарку пересічних мешканців тощо… обмежують поле для плекання майбутніх Пеле, Мессі та Шевченків із народу.

 

Донедавна рятівним колом для багатьох хлопчаків, які б бажали поганяти шкіряного м’яча, проте не мали для цього можливості у дворах, були невеличкі тренувальні поля поблизу стадіону «Рух». І якщо поля з боку вулиці Дорошенка постійно зайняті вихованцями спортивних шкіл, то два невеличких поля з боку вулиці Чорновола завжди були доступними і для пересічних поціновувачів копаного м’яча.

 

Були… Бо зараз майбутнім зіркам народного футболу доведеться про них забути. І винні в цьому не хаотична забудова, і навіть не учасники щорічних конгресів Свідків Єгови, які час від часу перетворюють ці поля на великий паркувальний майданчик. В усьому винен… цирк.

 

Так-так, справжній пересувний цирк-шапіто «Кобзов», який протягом двох тижнів бавив прикарпатських дітей яскравими виступами клоунів, пересувним звіринцем та навіть динопарком юрського періоду, заохочуючи юних і старших глядачів до відвідування своїх шоу яскравою рекламою та навіть безкоштовними квитками-флаєрами.

Поля, пориті рівчаками і коліями, непридатні для гри

На жаль, авторові цих рядків не довелося побувати на виставах цирку, а тому не мені судити про їх якість та видовищність. Та поговорити про те, що отой цирк залишив по собі, мушу.

 

Бо ж обидва тренувальних поля, про які йшлося вище, практично припинили своє існування як футбольні поля.

 

Глибочезні забагнюжені коліїї від коліс важких вантажних тягачів та напівпричепів, купи дерев’яних та інших відходів роблять неможливим подальше використання полів за призначенням.

 

І якщо купи сміття ще можна прибрати (втім, зважаючи на останні чвари навколо вивозу зметів, це також є проблематичним), то на рекультивацію поритих коліями ігрових полів піде немало часу і зусиль. І чи буде взагалі хтось тим займатися? Адже коштів на такі роботи до бюджету навряд чи закладено, а комунальні служби не можуть відновити ландшафт навіть там, де вони самі його зіпсували

Отакий ось

До речі про розкопки. Коли те чи інше підприємство бажає проводити в тому чи іншому місці земляні роботи, вони повинно взяти для цього спеціальний ордер у муніципальній інспекції з благоустрою.

 

Працівники такої інспекції контролюють хід проведення робіт і закривають виданий ордер лише тоді, коли підприємство приведе зіпсутий ландшафт у первинний стан.

 

Враховуючи, що перебування цирку на території, яка належить громаді міста Івано-Франківська по суті обернулось для міста справжніми земляними роботами і, як наслідок, зіпсутим ландшафтом, резонно виникає питання до муніципальної інспекції з благоустрою: чи давав хтось для цього ордер і хто приймав територію у циркачів після закінчення гастролей?, пише Бріз.


18.06.2013 1101 0
Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Самопроголошений «лідер опозиції» Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

31
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1009 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

842
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1660
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2285
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4272 2

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

252

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

487

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

433

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

895
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8013
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

672
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

712
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1127
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

712
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6298
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1785
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

236
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

271
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1602
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

799 1