"Мама вб'є": юна прикарпатка відновила цноту, бо боялась батьків та цькування

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

Буває, що дівчата ‎йдуть на це по декілька разів. Водночас причини, які підштовхнули до такого кроку, різні. ‎ BBC News Україна дослідила, чому українські дівчата роблять гіменопластику‎, пише Фіртка.

‎"У нас так заведено: секс до одруження - це погано. Це гріх. Бо від ‎таких ‎стосунків можна отримати багато проблем: певні травми, захворіти на ‎СНІД ‎чи інші венеричні інфекції, завагітніти, а ще як він з тобою не ‎захоче ‎одружитися, то, вважай, що в тебе назавжди зіпсоване життя…", - розповідає дівчина із невеликого прикарпатського села.

Дівчина каже, що про секс з мамою не говорили, часто ходили до церкви, а там казали, що секс до весілля - це ‎гріх.

"Перший секс у ‎мене був у 18 років. Коли я вже стала студенткою. Я ‎любила його, він мене. ‎Ми вважали, що уже достатньо дорослі для цього. Мама ж ‎підозрювала щось не те. Саме тоді вона ‎наполегливо тягнула мене ‎до гінеколога. Хотіла перевірити, чи я ще "дівчинка. Я не зізналась, що в мене був ‎секс. Боялась, що мама мене вб'є. Але розуміла, що так легко мені усе це не ‎зійде з рук. Мене будуть цькувати, про ‎мене знатиме все село, люди ‎кепкуватимуть. А мама, якщо не вб'є, то ‎взагалі відвернеться. Це було дуже ‎страшно", - додає вона.

Вона просить не називати свого імені, адже цим можна нашкодити її ‎майбутньому.

"Я знала, що ‎роблять такі операції. Багато про це ‎читала в інтернеті. Пішла до ‎лікаря і запитала про відновлення цноти. Мені ‎все гарно пояснили, і я ‎наважилась зробити таку операцію. Лише в ‎такий спосіб мама б ні про що не ‎дізналася", - розповідає свою історію одна з дівчат.

Вона позичила гроші у кількох ‎друзів, причини їм не сказала.

"Мені ‎зробили операцію і запевнили, що тепер ‎сміливо можу йти до ‎гінеколога і переконувати, що я ні з ким не ‎спала. Так і сталося. Ніхто ні про ‎що не дізнався", - розповідає свою історію одна з дівчат.

Лікарі-‎гінекологи підтверджують, що такі випадки є. В основному це ‎дівчата 18-20 років з невеликих містечок та сіл. ‎

‎"Так, ми таких дівчат оперували. Вони справді приходять через батьків. ‎Поки ‎мама збирається її відвести до гінеколога, дівчинка швиденько біжить ‎до лікаря сама, щоб мама нічого не запідозрила. Я вважаю, що це ‎просто ‎неправильне виховання. Мамі потрібно не залякувати доньку, а ‎нормально ‎пояснити. Або принаймні ‎сприйняти ‎дитину такою, якою вона є", - розповідає акушер-гінеколог, фахівець з ‎гіменопластики ‎Олена Бартловська. ‎

Психологи ж кажуть, що такі дівчата стають дуже замкнутими. Вони ‎мало ‎спілкуються, невпевнені в собі та залякані. І дуже часто батьки ‎навіть ‎не здогадуються, що є причиною такої поведінки.‎


20.02.2020 9246 1
Коментарі (1)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1627
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1707
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1694
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5011 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2004 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1390

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

340

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

585

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

758

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

875
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3511
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10081
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

721
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25972
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7586
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

777
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

944
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

231
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1110
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

718
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

953