
Україна досі залишається не розвіданим туристичним напрямком не лише для іноземних туристів, а і для багатьох українців.
Зовсім небагато мешканців інших країн знають про якість інші українські міста, окрім Київа та Одеси. Львів та Крим в більшості випадків виявляються незнайомими словами для іноземних туристів.
Мандрівник і блогер Орест Зуб розповідає про деякі маловідомі місця України.
Є багато колоритних невеличких містечок, де можна з приємністю провести день у пошуках краси і незвіданого.
Кременець
Старовинне місто, з чудовими старовинними будівлями, руїнами замку на горі. Місто розташувалося на кордоні Галачини і Полісся у мальовничій горбистій місцевості .
Як і майже кожне містечко Західної України, Кременець має що показати зацікавленим мандрівникам.
![]() |
Палац у Приозерному
Досить багато колись розкішних палаців стоять забуті і чекають кращих часів. Одним щастить більше, іншим – ні.
Непогано зберігся один із розкішних маєтків у селі Приозерному, що на Івано-Франківщині. Будівля занедбана і знаходиться в середині парку. Якщо їхатимете з Франківська до Львова, то неодмінно зверніть кілька кілометрів з траси сюди.
Свято-Вознесенський монастир
Монастирі традиційно існують на українських землях і багато з них досить успішно продовжують свою діяльність.
Окрім усіх трьох лавр, а також низки добре відомих монастирських комплексів є і не зовсім незнані широкому загалу об'єкти. А є і повністю нові, які розбудовуються швидко розвиваються.
Таким є монастир біля Банчен та Молниці на Буковині.
Замок у Червонограді
Колись на території України було більше 1000 замків та фортифікаційних споруд. Наразі, хоча б частково вціліли лише близько сотні з них.
Серед маловідомих хочеться виділити вражаючі руїни замку у вже неіснуючому місті Червоногруд на Поділлі.
![]() |
Джуринський водоспад
Поряд із замком у Червоногруді знаходиться дуже мальовничий Джуринський каскадний водоспад. Це найповноводніший водоспад рівнинної частини України. Цікаво, що водоспад утворився після штучної зміни русла річки Джурин.
Совиний Яр
Мальовнича річкова заплава в Совиному Яру недалеко від Кам’янця-Подільського є одним з наймальовничіших місць нашої країни. Вона, як і Джуринський водоспад теж утворилася завдяки людській діяльності. Саме гідроелектростанція, яку збудували в радянські часи нижче по течії Дністра постала ГЕС, зумовила затоплення великих площ річкових берегів, утворюючи при цьому гарні лагуни.
Буцький каньой
Справжній каньойон у абсолютно рівнинній місцевості нашої країни. Не віриться, що це неймовірне місце біля села Буки (Черкаська область) знаходиться так близько від Києва. Доїхати сюди з столиці на авто можна за якихось три години.
![]() |
Солене озеро в Саках, Крим
Є в Україні і своє Мертве море. Показник проміле у ньому трішки нижчий, але вода все одно виштовхує тіло на поверхню. Багнюка з дна теж лікувальна. От тільки озеро в Саках не знаходиться на чотириста метрів нижче рівня моря.
![]() |