«Малесенький приклад одного життя»: в Івано-Франківську презентували фільм «Із зав’язаними очима» (ФОТО)

В кінотеатрі «Космос» в Івано-Франківську сьогодні, 9 грудня, презентували фільм «Із зав’язаними очима».

Перед показом Тарас Дронь, режисер фільму, особисто презентував стрічку івано-франківським глядачам, інформує Фіртка.

«Спортсмен Денис поїхав воювати в зону АТО й загинув. Його дівчина Юлія, теж спортсменка, намагається побудувати нове життя, зустрічає нове кохання та, щоб втекти від постійного психологічного тиску з боку навколишніх, завершує свою спортивну кар’єру», - такий короткий сюжет кінострічки.

Міжнародна прем’єра фільму відбулася на Варшавському кінофестивалі, де його визнали найкращим у конкурсі дебютних фільмів Competition 1-2.

Національна прем’єра стрічки відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі цьогоріч, коли картина здобула приз FIPRESCI за найкращий повнометражний фільм від журі Міжнародної федерації кінопреси.

Крім того, загалом цей фільм брав участь приблизно у двадцяти фестивалях, його відзначили нагородами в Німеччині, Індії, Бразилії та Іспанії.

До слова, від сьогодні цей фільм вийшов у широкий український прокат. Стрічка – повнометражний дебют режисера.

«Для мене показ в Івано-Франківську дуже особливий, оскільки я народився та провів своє дитинство в цій області, село Поляниця. Цей фільм про дуже непросту тему.

Історія головної героїні – це реальна історія дівчини, з якою ми майже випадково зустрілися випити кави. Тоді був рік після смерті, як загинув її хлопець на Майдані.

Вона розповідала мені про це зі сльозами на очах, ми тоді обоє поплакали й от, така наша розмова перетворилася в п’ятирічний шлях. Буквально через два місяці якраз буде п’ять років.

Крім того всього, ця дівчина асоціюється в мене з країною, вона приймає цю травму і проживає її», - ділиться Тарас Дронь, сценарист та режисер фільму.

До речі, на прем’єру зібралось чимало охочих, серед яких військовослужбовці, вихованці спортивних клубів з єдиноборств, їхні тренери та представники засобів масової інформації.

«Це говорить про те, що мистецтво в поєднанні з галуззю спорту, з історією, і з окремими особистостями, які живуть в цій державі, в цьому місті – є дуже важливим.

Власне, галузь спорту – це та галузь, яка виховує майбутні покоління. Цей фільм – це малесенький приклад одного життя: як сильні стають ще сильнішими, а слабші програють», - каже Віталій Матешко, директор департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

Також на презентації своїм досвідом в ММА поділився Назарій Кішак, віцепрезидент Української федерації змішаних бойових мистецтв.

«Я дуже тішуся, що це перший фільм саме про змішані бойові мистецтва. ММА – це зміцнення характеру, це виховання, це патріотичний нахил. Змішані бойові мистецтва – це те, що особисто мене вивело у 2018 році після чотирьох років війни на сході.

Коли я себе не міг знайти – то почав професійно займатися ММА. Я прикладу максимум зусиль для того, щоб кожен франківець побачив цей фільм», - розповідає Кішак.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Писав українську музику та має українське коріння: в Івано-Франківську показали прем’єру «Невідомий Бортнянський» (ФОТО)

Фотогалерея


09.12.2021 29018
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

463
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2310
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1704
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1998
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5606 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1110

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1123

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1639

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1110
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

869
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

722
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14544
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

522
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10386
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6058
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

609
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7499
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2734
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

511
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

608
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

444