«Малесенький приклад одного життя»: в Івано-Франківську презентували фільм «Із зав’язаними очима» (ФОТО)

В кінотеатрі «Космос» в Івано-Франківську сьогодні, 9 грудня, презентували фільм «Із зав’язаними очима».

Перед показом Тарас Дронь, режисер фільму, особисто презентував стрічку івано-франківським глядачам, інформує Фіртка.

«Спортсмен Денис поїхав воювати в зону АТО й загинув. Його дівчина Юлія, теж спортсменка, намагається побудувати нове життя, зустрічає нове кохання та, щоб втекти від постійного психологічного тиску з боку навколишніх, завершує свою спортивну кар’єру», - такий короткий сюжет кінострічки.

Міжнародна прем’єра фільму відбулася на Варшавському кінофестивалі, де його визнали найкращим у конкурсі дебютних фільмів Competition 1-2.

Національна прем’єра стрічки відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі цьогоріч, коли картина здобула приз FIPRESCI за найкращий повнометражний фільм від журі Міжнародної федерації кінопреси.

Крім того, загалом цей фільм брав участь приблизно у двадцяти фестивалях, його відзначили нагородами в Німеччині, Індії, Бразилії та Іспанії.

До слова, від сьогодні цей фільм вийшов у широкий український прокат. Стрічка – повнометражний дебют режисера.

«Для мене показ в Івано-Франківську дуже особливий, оскільки я народився та провів своє дитинство в цій області, село Поляниця. Цей фільм про дуже непросту тему.

Історія головної героїні – це реальна історія дівчини, з якою ми майже випадково зустрілися випити кави. Тоді був рік після смерті, як загинув її хлопець на Майдані.

Вона розповідала мені про це зі сльозами на очах, ми тоді обоє поплакали й от, така наша розмова перетворилася в п’ятирічний шлях. Буквально через два місяці якраз буде п’ять років.

Крім того всього, ця дівчина асоціюється в мене з країною, вона приймає цю травму і проживає її», - ділиться Тарас Дронь, сценарист та режисер фільму.

До речі, на прем’єру зібралось чимало охочих, серед яких військовослужбовці, вихованці спортивних клубів з єдиноборств, їхні тренери та представники засобів масової інформації.

«Це говорить про те, що мистецтво в поєднанні з галуззю спорту, з історією, і з окремими особистостями, які живуть в цій державі, в цьому місті – є дуже важливим.

Власне, галузь спорту – це та галузь, яка виховує майбутні покоління. Цей фільм – це малесенький приклад одного життя: як сильні стають ще сильнішими, а слабші програють», - каже Віталій Матешко, директор департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

Також на презентації своїм досвідом в ММА поділився Назарій Кішак, віцепрезидент Української федерації змішаних бойових мистецтв.

«Я дуже тішуся, що це перший фільм саме про змішані бойові мистецтва. ММА – це зміцнення характеру, це виховання, це патріотичний нахил. Змішані бойові мистецтва – це те, що особисто мене вивело у 2018 році після чотирьох років війни на сході.

Коли я себе не міг знайти – то почав професійно займатися ММА. Я прикладу максимум зусиль для того, щоб кожен франківець побачив цей фільм», - розповідає Кішак.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Писав українську музику та має українське коріння: в Івано-Франківську показали прем’єру «Невідомий Бортнянський» (ФОТО)

Фотогалерея


09.12.2021 28953
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

254
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195