Маленький острів студії Хізервік створює штучний пейзаж над річкою Гудзон (ФОТО)

Розроблений студією Heatherwick, разом з фірмою ландшафтного дизайну MNLA, довгоочікуваний проєкт Little Island - це найновіший публічний простір Нью-Йорка, що демонструє багато насаджений фрагмент топографії над річкою Гудзон.

Дизайн із громадським парком та місцем для вистав перетворює типологію пристані у штучний ландшафт. Після подолання багатьох перешкод, вісім років створення проєкту стали відкритими для громадськості, а сміливий дизайн повинен стати «іконою» в Нью-Йорку.

Проєкт перебудови причалу передбачає простір, який сприятиме розвитку мистецтва, освіти та дозволить громадські активності. Споруда, з'єднана з береговою лінією двома шляхами, має три простори для роботи на відкритому повітрі: акустично оптимізований амфітеатр на 700 місць, сцену на 200 місць та  багатофункціональний майданчик в центрі місткістю для 3500 осіб.

Проєкт створює різноманітний пейзаж з численними шляхами, оглядовими майданчиками та напрямками, сприяючи численним заходам.

"Проєкт розпочався тоді, коли нас попросили створити скульптурну споруду, щоб виконати проєкт нещодавно збільшеного фрагмента набережної річки Гудзон.

Проєкт був цікавим, але ми побачили можливість здобути більш захоплюючий досвід для жителів Нью-Йорка та спираючись на спадщину міста, винайшли новий громадський простір. Натомість у нас виникла ідея зробити цілком новий тип пристані як пишний прямокутний садовий острів, з’єднаний із сушею мостами, які сполучені із сіткою вулиць Нью-Йорка", - пригадує Томас Хізервік, засновник студії Хізервік.

Структурні колони є ключовим ідентичним елементом дизайну, який включає близько 132 тюльпаноподібних бетонних паль, які подвійні та розташовані парами.

Описуючи споруду, Томас Хезервік каже: «нас надихнули ці палі та будівництво, вони витримують екстремальні річкові умови. Чи могли б ми зробити їх героями нашого проєкту і не приховувати їх?

Бачення базується на тому, щоб взяти ці палі та перетворити їх вершини на "плантації", які зливаються між собою, щоб створити рясно насаджений хвилястий пейзаж".

Інженерний консультант проєкту Arup використовував параметричне моделювання та вдосконалені методи попереднього виготовлення, щоб забезпечити складну збірну геометрію "горщиків", які виготовляли на місці.

"Зазвичай пристані завжди плоскі, але ми розглядали це як можливість підняти поверхню, щоб створити топографію, яка зробить більш динамічний соціальний досвід для відвідувачів і дасть чудові оглядові площі для просторів та оглядових точок над річкою та містом", - Томас Хізервік, засновник студії Хізервік.

Архітектурна студія співпрацювала з нью-йоркською студією ландшафтної архітектури MNLA для проєктування парку, в якому висаджено майже 400 видів дерев, чагарників, трав та багаторічних рослин.

Ландшафт створює можливості для різної діяльності, створені численні стежки в парку, одночасно сприяючи збереженню біорізноманіття.

 за матеріалами Аrchdaily

Фотогалерея


29.05.2021 1375
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18425
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1651
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1153
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2198
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3761
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1436

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1877

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

619

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1251

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1401
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

292
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

808
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24338
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

517
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

565
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

698
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1594
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7876
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

202
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

725
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1958 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

692