Макс Поляков підтвердив готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost

Мунлендер Blue Ghost від Firefly Aerospace на крок наблизився до Місяця: вдало пройшов технічний огляд від NASA.

Компанія українського бізнесмена Макса Полякова Firefly Aerospace вдало пройшла етап критичного огляду конструкції посадкового модуля Blue Ghost від NASA. Проходження цього етапу дозволяє розпочати будівництво модуля Blue Ghost, який має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium у вересні 2023 року. Запуск Blue Ghost стане лише першим із багатьох наступних, запланованих у місії.

Як раніше вже повідомлялося ЗМІ, у листопаді 2018 року космічне агентство NASA опублікувало список 9 американських компаній, з якими співпрацюватиме над відправкою апаратів для освоєння Місяця. До списку обраних увійшла і Firefly Aerospace. Вона забезпечує кращу в галузі доступність, зручність та надійність ракет-носіїв, космічних апаратів та пов’язаних з ними послуг. Ракети-носії пропонують рішення для запуску на навколоземну орбіту до десяти метричних тонн корисного навантаження за найнижчою ціною за кг навантаження у класі малих запусків.

Firefly Aerospace Максима Полякова на початку 2021 року підписала контракт з NASA на $93 млн на доставку космічних вантажів. А вже цього тижня космічна агенція підтвердила готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost стартувати відповідно до графіка місячної місії Artemis. Завершення критичного огляду конструкції мунлендера — важлива ​​віха у роботі, адже він має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium («Море Криз» — утворення місячного рельєфу на видимому боці Місяця) у вересні 2023 року із десятьма вантажами NASA в рамках підписаного контракту на комерційні послуги з надання місячного корисного навантаження (CLPS). Посадковий модуль також доставить на поверхню Місяця кілька комерційних вантажів. Місія Blue Ghost 2023 стане першою з щорічних місій Firefly на поверхню Місяця, а проходження критичного етапу — ще один вагомий внесок у здійснення планів компанії.

«Ця подія — ще один крок у жорсткому графіку, а його виконання демонструє здатність нашої команди по створенню космічних кораблів послідовно виконувати складну та неймовірну роботу. Зазначена місія є першою з низки запланованих, націлених на обслуговування та доставку корисних вантажів до цис-місячного простору. Масштабна робота є вагомою ланкою у механізмі створення місячної економіки, і для нас велика честь продемонструвати здатність виконувати ці послуги на замовлення NASA та наших комерційних клієнтів», — заявив генеральний директор Firefly Том Маркусік.

Макс Поляков більш детально пояснив яке завдання має виконати  Blue Ghost.

Blue Ghost буде використовувати різні корисні вантажі під час транзиту Місяцем і орбітою, а також на поверхні Місяця. Вантаж загальною вагою 94 кг буде містити експериментальне обладнання, в тому числі набір рефлекторів для точних вимірювань відстані до Місяця, стійку до сонячної радіації електроніку, пристрої для аналізу реголіту і структури мантії Місяця тощо. Ці корисні навантаження будуть досліджувати властивості реголіту регіону, геофізичні характеристики та взаємодію сонячного вітру з магнітним полем Землі. Також заплановано провести кілька демонстрацій ключових технологій, пов'язаних із навігацією та збиранням зразків ґрунту.

«Місія Blue Ghost відкриває для Firefly Aerospace нові можливості співпраці з NASA та іншими партнерами. Ми пишаємося високою оцінкою наших партнерів із NASA і раді, що можемо приєднатися до такої амбітної міжнародної програми як Artemis. Місяць — вкрай важливий для більш далеких місій людства. Він має стати своєрідною базою, фортом, де надалі вироблятимуться необхідні ресурси. У такому освоєнні Місяця бачимо одну зі стратегічних цілей компанії», — прокоментував подію Макс Поляков, співзасновник та основний інвестор Firefly.


01.12.2021 17039
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

259
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1129
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2087 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

983
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2911
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1997

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

771

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

941

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1361

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1963
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26205 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

650
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

856
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2858
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1127
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

839
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1096
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1092
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

282
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4029
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

965
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1535