Макс Поляков підтвердив готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost

Мунлендер Blue Ghost від Firefly Aerospace на крок наблизився до Місяця: вдало пройшов технічний огляд від NASA.

Компанія українського бізнесмена Макса Полякова Firefly Aerospace вдало пройшла етап критичного огляду конструкції посадкового модуля Blue Ghost від NASA. Проходження цього етапу дозволяє розпочати будівництво модуля Blue Ghost, який має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium у вересні 2023 року. Запуск Blue Ghost стане лише першим із багатьох наступних, запланованих у місії.

Як раніше вже повідомлялося ЗМІ, у листопаді 2018 року космічне агентство NASA опублікувало список 9 американських компаній, з якими співпрацюватиме над відправкою апаратів для освоєння Місяця. До списку обраних увійшла і Firefly Aerospace. Вона забезпечує кращу в галузі доступність, зручність та надійність ракет-носіїв, космічних апаратів та пов’язаних з ними послуг. Ракети-носії пропонують рішення для запуску на навколоземну орбіту до десяти метричних тонн корисного навантаження за найнижчою ціною за кг навантаження у класі малих запусків.

Firefly Aerospace Максима Полякова на початку 2021 року підписала контракт з NASA на $93 млн на доставку космічних вантажів. А вже цього тижня космічна агенція підтвердила готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost стартувати відповідно до графіка місячної місії Artemis. Завершення критичного огляду конструкції мунлендера — важлива ​​віха у роботі, адже він має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium («Море Криз» — утворення місячного рельєфу на видимому боці Місяця) у вересні 2023 року із десятьма вантажами NASA в рамках підписаного контракту на комерційні послуги з надання місячного корисного навантаження (CLPS). Посадковий модуль також доставить на поверхню Місяця кілька комерційних вантажів. Місія Blue Ghost 2023 стане першою з щорічних місій Firefly на поверхню Місяця, а проходження критичного етапу — ще один вагомий внесок у здійснення планів компанії.

«Ця подія — ще один крок у жорсткому графіку, а його виконання демонструє здатність нашої команди по створенню космічних кораблів послідовно виконувати складну та неймовірну роботу. Зазначена місія є першою з низки запланованих, націлених на обслуговування та доставку корисних вантажів до цис-місячного простору. Масштабна робота є вагомою ланкою у механізмі створення місячної економіки, і для нас велика честь продемонструвати здатність виконувати ці послуги на замовлення NASA та наших комерційних клієнтів», — заявив генеральний директор Firefly Том Маркусік.

Макс Поляков більш детально пояснив яке завдання має виконати  Blue Ghost.

Blue Ghost буде використовувати різні корисні вантажі під час транзиту Місяцем і орбітою, а також на поверхні Місяця. Вантаж загальною вагою 94 кг буде містити експериментальне обладнання, в тому числі набір рефлекторів для точних вимірювань відстані до Місяця, стійку до сонячної радіації електроніку, пристрої для аналізу реголіту і структури мантії Місяця тощо. Ці корисні навантаження будуть досліджувати властивості реголіту регіону, геофізичні характеристики та взаємодію сонячного вітру з магнітним полем Землі. Також заплановано провести кілька демонстрацій ключових технологій, пов'язаних із навігацією та збиранням зразків ґрунту.

«Місія Blue Ghost відкриває для Firefly Aerospace нові можливості співпраці з NASA та іншими партнерами. Ми пишаємося високою оцінкою наших партнерів із NASA і раді, що можемо приєднатися до такої амбітної міжнародної програми як Artemis. Місяць — вкрай важливий для більш далеких місій людства. Він має стати своєрідною базою, фортом, де надалі вироблятимуться необхідні ресурси. У такому освоєнні Місяця бачимо одну зі стратегічних цілей компанії», — прокоментував подію Макс Поляков, співзасновник та основний інвестор Firefly.


01.12.2021 16698
Коментарі ()

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

577
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

493
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1055
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1131
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

9319 17
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2687

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

588

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

939

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1041

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

708
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

602
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

412
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

595
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20128
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38203
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

579
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

706
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

405
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

533
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

443
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1144
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

802 1