Макс Поляков підтвердив готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost

Мунлендер Blue Ghost від Firefly Aerospace на крок наблизився до Місяця: вдало пройшов технічний огляд від NASA.

Компанія українського бізнесмена Макса Полякова Firefly Aerospace вдало пройшла етап критичного огляду конструкції посадкового модуля Blue Ghost від NASA. Проходження цього етапу дозволяє розпочати будівництво модуля Blue Ghost, який має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium у вересні 2023 року. Запуск Blue Ghost стане лише першим із багатьох наступних, запланованих у місії.

Як раніше вже повідомлялося ЗМІ, у листопаді 2018 року космічне агентство NASA опублікувало список 9 американських компаній, з якими співпрацюватиме над відправкою апаратів для освоєння Місяця. До списку обраних увійшла і Firefly Aerospace. Вона забезпечує кращу в галузі доступність, зручність та надійність ракет-носіїв, космічних апаратів та пов’язаних з ними послуг. Ракети-носії пропонують рішення для запуску на навколоземну орбіту до десяти метричних тонн корисного навантаження за найнижчою ціною за кг навантаження у класі малих запусків.

Firefly Aerospace Максима Полякова на початку 2021 року підписала контракт з NASA на $93 млн на доставку космічних вантажів. А вже цього тижня космічна агенція підтвердила готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost стартувати відповідно до графіка місячної місії Artemis. Завершення критичного огляду конструкції мунлендера — важлива ​​віха у роботі, адже він має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium («Море Криз» — утворення місячного рельєфу на видимому боці Місяця) у вересні 2023 року із десятьма вантажами NASA в рамках підписаного контракту на комерційні послуги з надання місячного корисного навантаження (CLPS). Посадковий модуль також доставить на поверхню Місяця кілька комерційних вантажів. Місія Blue Ghost 2023 стане першою з щорічних місій Firefly на поверхню Місяця, а проходження критичного етапу — ще один вагомий внесок у здійснення планів компанії.

«Ця подія — ще один крок у жорсткому графіку, а його виконання демонструє здатність нашої команди по створенню космічних кораблів послідовно виконувати складну та неймовірну роботу. Зазначена місія є першою з низки запланованих, націлених на обслуговування та доставку корисних вантажів до цис-місячного простору. Масштабна робота є вагомою ланкою у механізмі створення місячної економіки, і для нас велика честь продемонструвати здатність виконувати ці послуги на замовлення NASA та наших комерційних клієнтів», — заявив генеральний директор Firefly Том Маркусік.

Макс Поляков більш детально пояснив яке завдання має виконати  Blue Ghost.

Blue Ghost буде використовувати різні корисні вантажі під час транзиту Місяцем і орбітою, а також на поверхні Місяця. Вантаж загальною вагою 94 кг буде містити експериментальне обладнання, в тому числі набір рефлекторів для точних вимірювань відстані до Місяця, стійку до сонячної радіації електроніку, пристрої для аналізу реголіту і структури мантії Місяця тощо. Ці корисні навантаження будуть досліджувати властивості реголіту регіону, геофізичні характеристики та взаємодію сонячного вітру з магнітним полем Землі. Також заплановано провести кілька демонстрацій ключових технологій, пов'язаних із навігацією та збиранням зразків ґрунту.

«Місія Blue Ghost відкриває для Firefly Aerospace нові можливості співпраці з NASA та іншими партнерами. Ми пишаємося високою оцінкою наших партнерів із NASA і раді, що можемо приєднатися до такої амбітної міжнародної програми як Artemis. Місяць — вкрай важливий для більш далеких місій людства. Він має стати своєрідною базою, фортом, де надалі вироблятимуться необхідні ресурси. У такому освоєнні Місяця бачимо одну зі стратегічних цілей компанії», — прокоментував подію Макс Поляков, співзасновник та основний інвестор Firefly.


01.12.2021 16982
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1024
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1707

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269