Макс Поляков підтвердив готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost

Мунлендер Blue Ghost від Firefly Aerospace на крок наблизився до Місяця: вдало пройшов технічний огляд від NASA.

Компанія українського бізнесмена Макса Полякова Firefly Aerospace вдало пройшла етап критичного огляду конструкції посадкового модуля Blue Ghost від NASA. Проходження цього етапу дозволяє розпочати будівництво модуля Blue Ghost, який має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium у вересні 2023 року. Запуск Blue Ghost стане лише першим із багатьох наступних, запланованих у місії.

Як раніше вже повідомлялося ЗМІ, у листопаді 2018 року космічне агентство NASA опублікувало список 9 американських компаній, з якими співпрацюватиме над відправкою апаратів для освоєння Місяця. До списку обраних увійшла і Firefly Aerospace. Вона забезпечує кращу в галузі доступність, зручність та надійність ракет-носіїв, космічних апаратів та пов’язаних з ними послуг. Ракети-носії пропонують рішення для запуску на навколоземну орбіту до десяти метричних тонн корисного навантаження за найнижчою ціною за кг навантаження у класі малих запусків.

Firefly Aerospace Максима Полякова на початку 2021 року підписала контракт з NASA на $93 млн на доставку космічних вантажів. А вже цього тижня космічна агенція підтвердила готовність місячного посадкового модуля Blue Ghost стартувати відповідно до графіка місячної місії Artemis. Завершення критичного огляду конструкції мунлендера — важлива ​​віха у роботі, адже він має приземлитися у місячному басейні Mare Crisium («Море Криз» — утворення місячного рельєфу на видимому боці Місяця) у вересні 2023 року із десятьма вантажами NASA в рамках підписаного контракту на комерційні послуги з надання місячного корисного навантаження (CLPS). Посадковий модуль також доставить на поверхню Місяця кілька комерційних вантажів. Місія Blue Ghost 2023 стане першою з щорічних місій Firefly на поверхню Місяця, а проходження критичного етапу — ще один вагомий внесок у здійснення планів компанії.

«Ця подія — ще один крок у жорсткому графіку, а його виконання демонструє здатність нашої команди по створенню космічних кораблів послідовно виконувати складну та неймовірну роботу. Зазначена місія є першою з низки запланованих, націлених на обслуговування та доставку корисних вантажів до цис-місячного простору. Масштабна робота є вагомою ланкою у механізмі створення місячної економіки, і для нас велика честь продемонструвати здатність виконувати ці послуги на замовлення NASA та наших комерційних клієнтів», — заявив генеральний директор Firefly Том Маркусік.

Макс Поляков більш детально пояснив яке завдання має виконати  Blue Ghost.

Blue Ghost буде використовувати різні корисні вантажі під час транзиту Місяцем і орбітою, а також на поверхні Місяця. Вантаж загальною вагою 94 кг буде містити експериментальне обладнання, в тому числі набір рефлекторів для точних вимірювань відстані до Місяця, стійку до сонячної радіації електроніку, пристрої для аналізу реголіту і структури мантії Місяця тощо. Ці корисні навантаження будуть досліджувати властивості реголіту регіону, геофізичні характеристики та взаємодію сонячного вітру з магнітним полем Землі. Також заплановано провести кілька демонстрацій ключових технологій, пов'язаних із навігацією та збиранням зразків ґрунту.

«Місія Blue Ghost відкриває для Firefly Aerospace нові можливості співпраці з NASA та іншими партнерами. Ми пишаємося високою оцінкою наших партнерів із NASA і раді, що можемо приєднатися до такої амбітної міжнародної програми як Artemis. Місяць — вкрай важливий для більш далеких місій людства. Він має стати своєрідною базою, фортом, де надалі вироблятимуться необхідні ресурси. У такому освоєнні Місяця бачимо одну зі стратегічних цілей компанії», — прокоментував подію Макс Поляков, співзасновник та основний інвестор Firefly.


01.12.2021 16816
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1077
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2449
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2073
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2112
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6417 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2408 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

280

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1100

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1134

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1344
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

223
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

554
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2015
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26456
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

514
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10416 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7954
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

499
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

360
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

512
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

584
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1531