За словами першого заступника керівника Інституту світової політики Сергія Солодкого, дослідження базувалося на інтерв'ю європейських експертів на тему сценарію розвитку відносин між Україною та ЄС в залежності від проведення виборів. В цілому, в опитуванні брали участь 24 експерта.
За його словами, 67% експертів з аналітичних центрів країн ЄС не вірять у те, що відносини між Україною та ЄС зміняться після парламентських виборів. На їхню думку, відносини збережуть «статус-кво». 20% експертів вважають, що відносини погіршаться, один експерт вірить в незначне поліпшення і кілька експертів обрали пункт розвитку відносин за власним сценарієм.
На прес-конференції зазначалося, що парламентські вибори 2012 року в Україні є ключовим моментом у відносинах України та ЄС і від визнання виборів вільними і чесними залежить вирішення стратегічного питання для обох сторін - підписання і ратифікації угоди про асоціацію.
«Воно може бути підписана, а може і не бути підписана. І зараз ця ситуація виглядає п'ятдесят на п'ятдесят», - зазначив Солодкий.
У той же час, він підкреслив, що питання ратифікації угоди про асоціацію більш проблематичне.
«Тут, скоріше, можна сказати, що навряд чи буде ратифікована, якщо не будуть виконані всі три умови, які висуває ЄС», - підкреслив Солодкий.
Він також звернув увагу на те, що аргументом на користь підписання угоди про асоціацію є прохання екс-прем'єра Юлії Тимошенко на адресу ЄС підписати цей документ.
Заступник керівника Інституту світової політики також зазначив, що особливість майбутніх виборів полягає в тому, що ЄС буде відслідковувати не тільки процес виборчої кампанії і голосування, але й брати до уваги післявиборчий період, і спостерігати, як буде формуватися більшість в парламенті. На думку Солодкого, саме з цим пов'язано перенесення саміту Україна-ЄС.
Він зазначив, що підписання угоди про асоціацією між Україною та ЄС не виключається за умови, якщо вибори будуть проведені хоча б на «мінімально демократичному рівні», пише "УТ".