Майже тисяча прикарпатських дітей вчиться в інклюзивних класах

В Івано-Франківській області 987 учнів вчаться в інклюзивних класах. З них, 60-65 % - це діти з особливими освітніми потребами із сільської місцевості.

Про це розповів головний спеціаліст відділу загальної середньої та дошкільної освіти департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Василь Палійчук, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне. 

"В області функціонує 881 інклюзивний клас у 344-х закладах загальної середньої освіти, - каже чиновник. - У порівнянні з минулим роком, сьогодні на інклюзивній формі навчання перебуває на 155 дітей більше. У дошкільних навчальних закладах на інклюзивній освіті знаходиться 245 дітей. Це 144 заклади, 186 груп".

За словами Василя Палійчука, на Івано-Франківщині інклюзивне навчання почало впроваджуватися з 2012-го року. У той час лише семеро дітей вчилося на інклюзії. Відповідної законодавчої бази не було, і заклади освіти самотужки опановували таку форму навчання.

"Щороку кількість таких дітей збільшується. Сьогодні законодавство передбачає організацію інклюзивного навчання у будь-якому закладі освіти на території проживання дитини. Тобто, якщо в селі є одна школа, то у ній, за потреби, повинні забезпечити умови для навчання дитини з особливими освітніми потребами. Щоб організувати таке навчання, батьки повинні звернутися до закладу освіти із заявою про прийняття дитини до школи. Для того, щоб керівник школи організував інклюзивний клас, також потрібна комплексна оцінка дитини від інклюзивно-ресурсного центру. У нас в області працює 22 таких центри в кожному районі. Після комплексної оцінки, керівник закладу, відповідно до законодавства, зобов’язаний створити інклюзивну форму навчання, забезпечити асистента вчителя. Відмови бути не може", - пояснює Палійчук.

Окрім організації інклюзивного класу, у школі, де вчиться дитина з особливими освітніми потребами, повинні відкрити ресурсну кімнату та забезпечити корекційні заняття з логопедом, психологом чи іншими спеціалістами, відповідно до потреб конкретної дитини. Кошти на такі корекційні заняття виділяються з освітньої субвенції з державного бюджету на кожну дитину. 30 % з цих коштів йдуть на придбання спеціальних засобів корекції, необхідних у роботі з дітьми.

Однією з проблем в інклюзивній освіті є архітектурна доступність шкіл для дітей на візках.

"У проєктах шкіл, які збудовані 20-40 років тому, не були передбачені пандуси, - зазначає Василь Палійчук. - Але керівництво і засновники закладу освіти повинні подбати про їхнє забезпечення, щоб дитина, яка користується візком і вчиться там, могла безперешкодно потрапити до школи. Для дітей, яким потрібно добиратися до опорної школи в інше село, передбачені шкільні автобуси. Серед них є спеціальні, які обладнані підйомниками для зручності дітей на візках. У нас в області є 2 таких автобуси, закуплені у 2017-му році. Ще потребуємо 8 таких автобусів."


Читайте також:

На Прикарпатті діти змушені долати 10 кілометрів, щоб дістатись до школи (ФОТО)

На Прикарпатті вчителі вже сьомий рік ремонтують школу власним коштом (ВІДЕО)

Прикарпатка разом з родичами відремонтувала сільську бібліотеку (ВІДЕО)


16.10.2020 939
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

553
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3124
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21231
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2064
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1559 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2433

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

288

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

219

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

818

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2228
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

244
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

518
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1070
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

234
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

850
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

811
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

737
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8299
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

369
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1056 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2239 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

942