Майже пів сотні футболісток з усієї України змагаються у Франківську

У Франківську змагалися початківці у футболі серед дівчат і жінок. Турнір є частиною програми Уповноваження Жінок у Футболі – 2021 благодійної організації "Ліга Толерантності". Захід відбувся за фінансової підтримки ФІФА, яка на розвиток жіночого футболу надала 20 тисяч доларів.

Перед турніром провели майстер-класи, де міжнародні тренери навчали різних прийомів гри. Серед них Ленін Раймундо із Гватемали – ліцензований тренер Міжнародної федерації футболу FIFA, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Дівчата повинні чітко зрозуміти, що вони мають робити, коли грають у футбол командою, а коли просто копають м’яч з друзями. Вони повинні зрозуміти гру, навчитися різних технік, знайти друзів і при цьому чогось навчитися. Якщо ці дівчата хочуть бути професійними футболістками, вони повинні займатися постійно. Зараз це для розваги, але також є хорошим стартом", – розповідає Ленін Раймундо.

Для участі в турнірі дівчат поділили на 5 команд: сині, червоні, зелені, жовті та помаранчеві. Складаються вони з трьох гравців у полі та одного воротаря. Щоправда, розігрувати комбінації допомагають тренери, але забивати гол не мають права.

Софія Сіряк – у команді синіх. Розповідає, що на майстер-класах навчилася тактики гри у нападі і ці вміння покаже у грі із суперником.

"Приїхала сюди, на кемп, щоб навчитися грати у футбол. Це була моя мрія із самого дитинства. Я дуже любила грати з хлопцями у футбол, але мене не пускали, бо я дівчинка. І тут багато дівчат, і я можу грати на рівні з усіма", – розповідає Софія Сіряк.

Софія заохотила і свою маму до футболу. Тепер вона грає в іншій команді – червоних.

"Ми дізналися про цей захід з Facebook. Наші знайомі розпочали його 5 років тому. Донька почала займатися футболом тільки в минулому році. Дуже загорілася, дуже захотіла брати участь, тому ми все залишили і приїхали вчора сюди. Зараз вона грає і її команда виграє, я дуже нею пишаюся", – каже Галина Іванова.

Юлія Фаньо футболом займається професійно. Сьогодні волонтерить. Каже, їй дуже це подобається.

"Я вважаю, що це прекрасна нагода для дівчат разом об’єднатися та пограти в прекрасну гру – футбол. На мою думку, всі перспективні, але не всі мають нагоду займатися, тому ось такий фестиваль допомагає їм розвинути себе", – розповідає волонтерка.

Франківський футбольний табір налічує 45 футболісток з різних куточків України.

"У нас програма розрахована на три дні, і ми намагалися якомога урізноманітнити. В перший день вони знайомилися, в них був тімбілдінг, вони спільно вирішували різні складні завдання. Потім в нас була зустріч з представницею фонду населення ООН в Україні, яка для нас показала таку презентацію – гендерна нерівність та спорт. Як відбуваються в світі зміни, як автогонщиці, в шахах, в різних видах спорту жінки про себе заявляють", – каже футбольний тренер Олександр Фомічов.

Загалом для жіночих футбольних таборів організатори обрали три обласних центри – Запоріжжя, Івано-Франківськ і Тернопіль.


Читайте також:

Здобуті медалі та перемоги: успіхи українських спортсменів за тиждень


25.04.2021 7944
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2855
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

882
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

684
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10361 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2787 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2053

Як московити крали історію наших предків.

457

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

258

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

797

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

828
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

237
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

336
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

555
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

244
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

237
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

495
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

564
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5843
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

157
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

294
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

457
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

533