Упродовж 6-12 листопада на Івано-Франківщині зареєстрували майже шість тисяч випадків захворювання на ГРВІ, з них у 175 — підтвердили COVID-19.
По це Суспільному розповів начальник відділу епідеміологічного нагляду, спостереження та профілактики інфекційних захворювань обласного центру контролю та профілактики хвороб Всеволод Кушнірук, пише Фіртка.
“Найвища кількість захворювань може спостерігатися на початку зимових місяців, можливо, у грудні. Може фіксуватися ріст захворюваності у лютому і в березні — у цих місяцях ми фіксуємо підвищення рівня захворюваності на ГРВІ”, — говорить Всеволод Кушнірук.
9 листопада на сайті Міністерства охорони здоров’я написали, що Івано-Франківщина – у четвірці областей, де зафіксували найбільше хворих.
Лікарка-терапевтка Івано-Франківської міської поліклініки №1 Тетяна Сем’янчук розповідає, що впродовж останніх семи днів приблизно на 15-20% зросла кількість її пацієнтів із симптомами застуди, грипу та COVID-19 у порівнянні з попереднім тижнем.
“Щодня до лікаря-терапевта звертаються чотири-шість пацієнтів з такими симптомами. Я бачу, що збільшилася кількість пацієнтів.
Здебільшого це — грип, застуда. Найперше — ми пропонуємо вакцинацію проти грипу. Кожен пацієнт може звернутися до свого сімейного лікаря, який дасть скерування на вакцинацію”, — каже Тетяна Сем’янчук.
Вадим Лісовський — один із шести людей, яких 15 листопада вакцинували проти COVID-19 у міській поліклініці № 1. Чоловік каже, що це — його четверта доза вакцини. Востаннє він імунізувався проти коронавірусу рік тому.
Медсестра кабінету профілактичних щеплень Ольга Майдаченко розповідає, що щеплення проти грипу є рекомендованим і вакцину потрібно купувати самостійно. Імунізація проти COVID-19, як і раніше, безоплатна.
“На сьогодні у мене є 12 доз вакцини “Pfizer” проти коронавірусу. Але потім, як треба буде, ми ще отримаємо. Бажано всім робити щеплення і від грипу, бо він має страшні ускладнення”, — застерігає Ольга Майдаченко.
Начальник відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Всеволод Кушнірук говорить, що усі випадки ГРВІ можна пов’язати з інтенсивним процесом навчання.
“Також можна зауважити такий факт, як і зміна температурних умов. Якщо порівнювати епідсезони 2022 і 2023 років, то у нас спостерігається майже однакова картина”, — каже Всеволод Кушнірчук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В Івано-Франківську розпочався епідсезон: скільки людей захворіли на грип та ГРВІ