
Думки українців щодо відмови від вступу до НАТО розділилися майже порівно.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Так, 39% продовжують наполягати, що лише вступ до Альянсу гарантує Україні безпеку.Водночас 42% вважають, що у нинішніх умовах Україна може відмовитись від НАТО, але натомість отримати гарантії безпеки від США, Великої Британії, Німеччини, Франції тощо. Ще 19% респондентів не визначилися зі своєю думкою.
Більше людей готові відмовитись від НАТО у східних регіонах (50%), ніж у західних (35%). Заразом 46% респондентів на заході вважають, що лише НАТО може гарантувати безпеку Україні.
Поміж респондентів, які зараз проживають на окупованих територіях, думки щодо НАТО теж розділились. Зокрема, 37% вважають прийнятним відмовитись від Альянсу на користь гарантій безпеки, а 39% вважають, що відмовлятись від НАТО не потрібно.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.
За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення, але при цьому отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: