Майнінг: що це і в чому його особливості

Усе своє життя людство щось видобувало. Спочатку це були їстівні коріння, їм на зміну прийшли корисні копалини, які лежали у верхніх шарах землі. З розвитком технологій видобуток дещо ускладнилася, адже тепер люди змогли отримувати сіль, вугілля та багато іншого. Сьогодні вектор видобутку корисних копалин повернувся у бік одержання криптовалюти.

До чого це ми? Та до того, що всі ці процеси називаються одним англійським словом – mining. Саме так, сучасні «шахтарі» орудують не кирками, а процесорами та відеокартами, а цікавить їх не вартість вугілля, а ціна біткоїна та інших криптовалют. Якщо не знаєте, що таке сучасний майнінг, наша стаття саме для вас.

Визначення та види майнінгу криптовалют

Щоби не вдаватися в нетрі, описуючи всі тонкощі отримання цифрових грошей за допомогою майнінгу, ми спробуємо пояснити його простими словами. Поява криптовалют пов'язана з технологією блокчейн, яка є базою даних. У цій основі інформація збирається в блоки та з'єднується єдиним ланцюжком. Проведення транзакцій у цьому ланцюжку можна здійснити за допомогою розв'язання математичних завдань. Цей процес і називається майнінгом. А результатом розв'язання задачі буде винагорода у вигляді токена.

Звичайно, вам не знадобиться озброюватися калькулятором та листком паперу, тим більше, що такі завдання під силу вирішити лише академікам та комп'ютерним технологіям. Саме вони використовуються для майнінгу, який ділиться на кілька типів:

  • сольний;
  • хмарний;
  • у пулі.

Видобуток токенів сольним методом сьогодні практично не використовується. Річ у тім, що математичні завдання, які необхідно вирішити майнеру, стають дедалі складнішими. Для отримання винагороди необхідно серйозно вкластися в обладнання, яке окупиться за кілька років. З цієї причини багато майнерів об'єднуються в криптоферми або пули. Вони передбачають підключення кількох користувачів до єдиного сервера. Групові зусилля дозволяють прискорити процес видобутку біткоїна чи іншої монети. Щоправда, ділити прибуток також треба на всіх.

Окремим видом майнінгу є хмарний видобуток крипти. Для нього вам не знадобиться купувати залізо, адже досить просто орендувати хешрейт. Обсяг і потужність хешрейту мають бути досить великими, а оренда обчислюватиметься не місяцями, а роками. І навіть у такому разі винагорода буде мізерною.

Яке обладнання необхідне майнеру?

З розвитком криптовалют та зростанням курсу біткоїна ускладнювався і процес майнінгу. Якщо перші видобувачі крипти користувалися найпростішими ПК та ноутбуками, то згодом для вирішення завдань знадобилася наявність дорогих відеокарт, які з'єднувалися в ланцюжки.

Щороку процес видобутку токенів ускладнювався. Навіть розгалужені криптоферми витрачали чимало часу на отримання однієї монети. Така ситуація призвела до потреби закупівлі великої кількості графічних адаптерів, які на тлі зростання споживчого попиту значно подорожчали. Також значною статтею витрат для майнерів стала оплата рахунків за користування електрикою.

У наші дні отримати біткоїн за допомогою відеокарти майже неможливо. Для цього використовуються пристрої ASIC та FPGA-модулі. Апарати ASIC нагріваються до аномальних показників, тоді як модулі коштують неймовірно дорого. Однак нічого кращого для майнінгу поки не винайшли. Така ситуація стала причиною переходу від видобутку криптовалюти до трейдингу. Дедалі більше майнерів намагаються заробити на зміні курсу токенів, адже такий шлях набагато простіший та швидший.

Партнерський матеріал


10.07.2023 45
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

863
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

935
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4753
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7081 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9875 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3942 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

963

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1725

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1861
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3284
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

436
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

717
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

363
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1501
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1478 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1409
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25439 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

474 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

906
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

609
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

526