Усе своє життя людство щось видобувало. Спочатку це були їстівні коріння, їм на зміну прийшли корисні копалини, які лежали у верхніх шарах землі. З розвитком технологій видобуток дещо ускладнилася, адже тепер люди змогли отримувати сіль, вугілля та багато іншого. Сьогодні вектор видобутку корисних копалин повернувся у бік одержання криптовалюти.
До чого це ми? Та до того, що всі ці процеси називаються одним англійським словом – mining. Саме так, сучасні «шахтарі» орудують не кирками, а процесорами та відеокартами, а цікавить їх не вартість вугілля, а ціна біткоїна та інших криптовалют. Якщо не знаєте, що таке сучасний майнінг, наша стаття саме для вас.
Визначення та види майнінгу криптовалют
Щоби не вдаватися в нетрі, описуючи всі тонкощі отримання цифрових грошей за допомогою майнінгу, ми спробуємо пояснити його простими словами. Поява криптовалют пов'язана з технологією блокчейн, яка є базою даних. У цій основі інформація збирається в блоки та з'єднується єдиним ланцюжком. Проведення транзакцій у цьому ланцюжку можна здійснити за допомогою розв'язання математичних завдань. Цей процес і називається майнінгом. А результатом розв'язання задачі буде винагорода у вигляді токена.
Звичайно, вам не знадобиться озброюватися калькулятором та листком паперу, тим більше, що такі завдання під силу вирішити лише академікам та комп'ютерним технологіям. Саме вони використовуються для майнінгу, який ділиться на кілька типів:
- сольний;
- хмарний;
- у пулі.
Видобуток токенів сольним методом сьогодні практично не використовується. Річ у тім, що математичні завдання, які необхідно вирішити майнеру, стають дедалі складнішими. Для отримання винагороди необхідно серйозно вкластися в обладнання, яке окупиться за кілька років. З цієї причини багато майнерів об'єднуються в криптоферми або пули. Вони передбачають підключення кількох користувачів до єдиного сервера. Групові зусилля дозволяють прискорити процес видобутку біткоїна чи іншої монети. Щоправда, ділити прибуток також треба на всіх.
Окремим видом майнінгу є хмарний видобуток крипти. Для нього вам не знадобиться купувати залізо, адже досить просто орендувати хешрейт. Обсяг і потужність хешрейту мають бути досить великими, а оренда обчислюватиметься не місяцями, а роками. І навіть у такому разі винагорода буде мізерною.
Яке обладнання необхідне майнеру?
З розвитком криптовалют та зростанням курсу біткоїна ускладнювався і процес майнінгу. Якщо перші видобувачі крипти користувалися найпростішими ПК та ноутбуками, то згодом для вирішення завдань знадобилася наявність дорогих відеокарт, які з'єднувалися в ланцюжки.
Щороку процес видобутку токенів ускладнювався. Навіть розгалужені криптоферми витрачали чимало часу на отримання однієї монети. Така ситуація призвела до потреби закупівлі великої кількості графічних адаптерів, які на тлі зростання споживчого попиту значно подорожчали. Також значною статтею витрат для майнерів стала оплата рахунків за користування електрикою.
У наші дні отримати біткоїн за допомогою відеокарти майже неможливо. Для цього використовуються пристрої ASIC та FPGA-модулі. Апарати ASIC нагріваються до аномальних показників, тоді як модулі коштують неймовірно дорого. Однак нічого кращого для майнінгу поки не винайшли. Така ситуація стала причиною переходу від видобутку криптовалюти до трейдингу. Дедалі більше майнерів намагаються заробити на зміні курсу токенів, адже такий шлях набагато простіший та швидший.
Партнерський матеріал