Майнінг: що це і в чому його особливості

Усе своє життя людство щось видобувало. Спочатку це були їстівні коріння, їм на зміну прийшли корисні копалини, які лежали у верхніх шарах землі. З розвитком технологій видобуток дещо ускладнилася, адже тепер люди змогли отримувати сіль, вугілля та багато іншого. Сьогодні вектор видобутку корисних копалин повернувся у бік одержання криптовалюти.

До чого це ми? Та до того, що всі ці процеси називаються одним англійським словом – mining. Саме так, сучасні «шахтарі» орудують не кирками, а процесорами та відеокартами, а цікавить їх не вартість вугілля, а ціна біткоїна та інших криптовалют. Якщо не знаєте, що таке сучасний майнінг, наша стаття саме для вас.

Визначення та види майнінгу криптовалют

Щоби не вдаватися в нетрі, описуючи всі тонкощі отримання цифрових грошей за допомогою майнінгу, ми спробуємо пояснити його простими словами. Поява криптовалют пов'язана з технологією блокчейн, яка є базою даних. У цій основі інформація збирається в блоки та з'єднується єдиним ланцюжком. Проведення транзакцій у цьому ланцюжку можна здійснити за допомогою розв'язання математичних завдань. Цей процес і називається майнінгом. А результатом розв'язання задачі буде винагорода у вигляді токена.

Звичайно, вам не знадобиться озброюватися калькулятором та листком паперу, тим більше, що такі завдання під силу вирішити лише академікам та комп'ютерним технологіям. Саме вони використовуються для майнінгу, який ділиться на кілька типів:

  • сольний;
  • хмарний;
  • у пулі.

Видобуток токенів сольним методом сьогодні практично не використовується. Річ у тім, що математичні завдання, які необхідно вирішити майнеру, стають дедалі складнішими. Для отримання винагороди необхідно серйозно вкластися в обладнання, яке окупиться за кілька років. З цієї причини багато майнерів об'єднуються в криптоферми або пули. Вони передбачають підключення кількох користувачів до єдиного сервера. Групові зусилля дозволяють прискорити процес видобутку біткоїна чи іншої монети. Щоправда, ділити прибуток також треба на всіх.

Окремим видом майнінгу є хмарний видобуток крипти. Для нього вам не знадобиться купувати залізо, адже досить просто орендувати хешрейт. Обсяг і потужність хешрейту мають бути досить великими, а оренда обчислюватиметься не місяцями, а роками. І навіть у такому разі винагорода буде мізерною.

Яке обладнання необхідне майнеру?

З розвитком криптовалют та зростанням курсу біткоїна ускладнювався і процес майнінгу. Якщо перші видобувачі крипти користувалися найпростішими ПК та ноутбуками, то згодом для вирішення завдань знадобилася наявність дорогих відеокарт, які з'єднувалися в ланцюжки.

Щороку процес видобутку токенів ускладнювався. Навіть розгалужені криптоферми витрачали чимало часу на отримання однієї монети. Така ситуація призвела до потреби закупівлі великої кількості графічних адаптерів, які на тлі зростання споживчого попиту значно подорожчали. Також значною статтею витрат для майнерів стала оплата рахунків за користування електрикою.

У наші дні отримати біткоїн за допомогою відеокарти майже неможливо. Для цього використовуються пристрої ASIC та FPGA-модулі. Апарати ASIC нагріваються до аномальних показників, тоді як модулі коштують неймовірно дорого. Однак нічого кращого для майнінгу поки не винайшли. Така ситуація стала причиною переходу від видобутку криптовалюти до трейдингу. Дедалі більше майнерів намагаються заробити на зміні курсу токенів, адже такий шлях набагато простіший та швидший.

Партнерський матеріал


10.07.2023 138
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

444
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1946
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1212
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1486 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4121 6
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34062

На сьогоднішній день в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

92

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

167

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

513

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

910
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1286
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1356
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

783
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2107
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12347
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1648
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1431
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30611 1
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

439
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

999
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

404
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

483