
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів про причини свого другого терміну на посаді мера, поділився роздумами щодо можливого балотування втретє, а також окреслив виклики воєнного часу, проблеми з інфраструктурою, мовну політику в місті та свою позицію щодо майбутнього України.
У розмові з журналісткою Наталією Мосейчук посадовець зізнався: зараз найважливіше — зберегти державу, а не займатися передвиборчими кампаніями.
Журналістка Наталія Мосейчук поцікавилася, чому Руслан Марцінків вирішив балотуватися вдруге. Міський голова зізнався: залишився на другий термін, бо мав чимало нереалізованих ідей і задумів, які не встиг втілити з першого разу. Проєктів було багато, чимало планів, які вимагали часу, і хотілося довести почате до кінця.
"Взагалі місцеві органи влади — це така машина, яка дуже повільно працює. Мені хочеться, аби вона швидше працювала.
У першій каденції в мене було навпаки, пік прийшов на п'ятий рік. І це було за рахунок того, що ми багато робили в мікрорайонах, транспорті, школах...
Це було як накопичення. Люди подивилися перший рік щось робить, другий рік, третій знову щось робить. Тому мені здається, що було багато речей, які мешканцям хотілося, аби продовжували робити.
Йдеться, якщо на момент до війни, про благоустрій, комунальний транспорт, амбітні плани... Наприклад, приєднали 18 сіл, розбудова міста, питання інфраструктури".
Чи планує Руслан Марцінків балотуватися на третій термін на посаді міського голови, зазначив, що не знає.
"Не знаю, чи піду. Ми не знаємо, коли будуть вибори. Скоріше цього року не буде. Утім, в нас робота постійно. Зараз основне, щоб Україна збереглася, війна завершилася. Це основне завдання.
Бо фронт від Івано-Франківська 600 кілометрів. Це не так далеко. А вибори будуть чи ні, чи буду я йти чи ні... Я розумію, що ситуація така, що фронт може луснути й ворог може захопити велику частину територій.
Тому мені здається, зараз не час говорити про вибори — це, можливо, використовується для того, аби заспокоїти людей, що буде мир і спокій. Але мені здається, що це неправильна риторика".
Також Руслан Марцінків зізнався, що його дратує те, що немає президента-галичанина.
"Мені здається, що приходить час, коли захід має продукувати сенси для цілої України. Тому що ми надійний тил.
Мені здається, що ми — більш українська мова, більш релігійні речі. І мені здається, що це Україні потрібно. Це наша така унікальна пропозиція для України, яка повинна продовжуватися".
Мер додав, що поки вся країна не перейде на українську мову, до того моменту будуть проблеми з ворогом.
"Повинна відбутися еволюція. Наприклад, Чехія, яка говорила німецькою мовою, а потім як протест почала говорити чеською, то такий самий протест має бути в Україні. Дітей вже треба вчити української мови".
За словами міського голови, створення мовних патрулів стало реакцією на збільшення використання російської мови в Івано-Франківську після приїзду внутрішньо переміщених осіб. Марцінків зазначив, що місто завжди було україномовним і важливо зберегти цю особливість.
"Це була реакція на збільшення російської мови в Івано-Франківську. І вона насправді, відбулася так. І справді, можливо, це був трошки такий провокативний спосіб, але він привернув увагу досить сильно.
І навіть по місту я це відчув. У нас немає законодавства, де є мовна поліція чи патрулі. Ти дієш тільки у межах закону, популяризуєш українську мову, курси проводиш".
Також Руслан Марцінків торкнувся і питання пасічнянського мосту.
За його словами, сьогодні люди підтримують коштами Збройні Сили України, утім, коли мова заходить про міст на Пасічну, то просять його зробити.
"Щодо моста, то його просто вже треба завершити. Вже стільки зробили. Хоча я повністю погоджуюсь, коли я кажу людям у 2022-2023 році, що це не від мого ж бажання ми його не добудували.
Тобто ми вже тоді і в Президентську програму добудови цього моста потрапили. Але сталася війна, і кошти пішли на те, на що мали піти".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: