Майбутнє енергетики за цифровими технологіями, а також за децентралізацією електровиробництва: підприємства малої генерації постачатимуть електроенергію та обмінюватимуться нею без втрати якості централізованої подачі. Електрогенератори залишаються найважливішими резервними джерелами енергії, а генератори, що працюють на відновлюваній енергії, відіграватимуть все більшу роль об'єктів малої генерації.
Надійні та якісні генератори за посиланням: https://www.bezpeka-shop.com/ua/catalog/generatory/
Елементи енергетики майбутнього
Окрім об'єктів малої генерації, є інші елементи енергетики майбутнього, як от мікромережі та розумні мережі (технологія Smart Grid). Обидва використовують генератори.
Мікромережі — самодостатні системи, які виробляють та розподіляють електрику для одного локального району. Постачання електрики здійснюють кілька джерел одночасно: вітротурбіни, сонячні панелі, генератори та накопичувачі — акумуляторні системи.
Розумні мережі — це модернізована технологія зі штучним інтелектом для збору даних з комунікаційних та інформаційних мереж про споживання та виробництво енергії. Ці дані дають змогу оптимізувати вироблення та споживання, адаптуючись під різні обставини. Розумні мережі підвищують ефективність виробництва та розподілу, забезпечують стабільність подачі електроенергії. Для кінцевого користувача це не лише надійність, а й скорочення витрат без обмеження використання електрики. Важлива роль відводиться генераторам, які страхують електромережі в години пікового навантаження, а за потреби беруть на себе виробництво.
Smart Grid інтегрує генератори на відновлюваних джерелах енергії. Зокрема така інтеграція знижує залежність електропостачання ними від кліматичних умов. Значущим чинником інтеграції у мережу генераторів на відновлюваних джерелах енергії є загальне зниження забруднення навколишнього середовища.
Генератори нового покоління
Інверторні генератори. Це удосконалені дизельні чи бензинові агрегати, конструкція яких включає перетворювач напруги, інвертор. Завдяки йому генератор видає на виході стабільну напругу з чистою синусоїдою, завдяки чому не лише живить, а й захищає обладнання. Вони дорожчі за звичайні, але незамінні для чутливої апаратури.
Їхні переваги:
- Компактність та мала вага завдяки відсутності ротора та статора.
- Економічність внаслідок малої витрати палива, адже швидкість обертання двигуна регулюється та підлаштовується під навантаження.
- Екологічність — низька витрата палива зменшує токсичні викиди в атмосферу.
- Тихі — працюють на нижчих оборотах у порівнянні з традиційними, до того ж мають звукоізоляцію.
- Довговічність та надійність через відсутність ризику перевантаження та перегріву.
Інверторні генератори використовують як резервні та аварійні джерела електроенергії. Завдяки мобільності та компактності вони також незамінні на будмайданчиках, у сільському господарстві, для туристів та військових.
Водневі генератори. Це інноваційний тип генераторів, які вироблюють струм завдяки енергії електрохімічної взаємодії кисню та водню. Водень можна отримувати з води, біовідходів, природного газу та за допомогою сонячної енергії.
Їхні переваги:
- Екологічність, адже побічним продуктом електрохімічної реакції водню з киснем є вода.
- Високий ККД.
- Тривалий термін експлуатації, мінімальна потреба у техобслуговуванні, оскільки немає рухливих, схильних до зносу й корозії елементів.
- Мінімальний рівень шуму та вібрації внаслідок відсутності турбіни чи двигуна.
Сфера застосування водневих генераторів надзвичайно широка. Вони підходять для використання як основні та резервні джерела енергії у промисловості, побуті, транспорті, військовій справі, сільському господарстві тощо.
Реклама