Майбутні журналісти презентували п’ятий випуск «Війна і медіа» студентського видавничого проєкту (ФОТО)

Шостого червня у Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника відбулася презентація п’ятого випуску «Війна і медіа» студентського видавничого проєкту «Поміж текстом: журналісти для журналістів».

Захід приурочили до професійного свята – Дню журналіста України.

Про це пише Фіртка з посиланням на сайт університету.

У книжці вміщено 25 інтерв’ю з фахівцями медіа Прикарпаття та України, які записані студентами 3-го і 1-го курсів спеціальності «Журналістика» факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Також додано матеріли журналістів та студентів про війну: цікаві факти, свідчення, роздуми. Видання адресоване викладачам, журналістам, учням і студентам навчальних закладів, а також усім, кого цікавить медіадіяльність.

Вітальним словом відкрив презентаційний захід ректор Прикарпатського університету, професор Ігор Цепенда:

«Щиро вітаю наше дороге студентство, викладачів, випускників та журналістів! Ідея створення книги є надзвичайно важливою особливо для майбутніх журналістів, які спілкуються із своїми колегами професіоналами та у яких вже чималий досвід. Це дозволяє з одного боку побачити ті проблеми, які виникають та зрозуміти ті виклики, які чекають. Найважливіше, це усвідомлювати те, що ця професія є дуже затребуваною, тому що вона доносить знання та інформацію до суспільства. Тематика цього видання: «Війна і медіа» ще раз підкреслює важливість журналістики у житті українського суспільства і світу.

Варто не забувати про тих журналістів, які загинули виконуючи свій обов’язок та робити все для того, щоб нести гідно свою місію. Ця професія водночас вимагає відваги та великої відповідальності за ту інформацію, яка є. Це є добрий проєкт для багатьох освітніх програм, які дозволяють усвідомити свій вибір та поглиблювати свої знання, щоб стати успішним у своїй справі».

Працюючи над створенням книжки, студенти навчаються працювати у команді, а також писати, формувати, редагувати та укладати свої матеріали. Авторкою ідеї проєкту і упорядницею є старша викладачка кафедри журналістики Галина Пристай. Відповідальна за випуск – професорка кафедри журналістики Ганна Марчук. Укладачки, коректори – студентка 3 курсу спеціальності журналістика Ольга Бабенко та старший лаборант кафедри журналістики Тетяна Струтинська.

«Цей випуск проєкту «Журналісти для журналістів» відрізняється від попередніх тим, що вийшов у час війни і містить інтерв’ю з працівниками медіа не тільки Прикарпаття, а й цілої України, зокрема, тими, хто працював на окупованих територіях, а також з кореспондентами, які побували в гарячих точках. Це є наша цінна історія, яка зафіксована і буде служити молодим поколінням задля знань, розвитку та реалізації нових звершень», – зазначила керівниця проєкту Галина Пристай.

Під час презентації також виступили декан факультету філології, професор Роман Голод та професорка кафедри журналістики Ганна Марчук. Вони зауважили, що у таких важких умовах в яких зараз перебуває уся країна, як ніколи потрібно відчувати важливість і значущість професії журналіста. Це сприяє становленню студентів у журналістиці, націлює на розвиток особистості та боротьби на інформаційному фронті.

Учасники творчої групи під час презентації поділилися своїми думками, набутим досвідом та висловили вдячність керівництву університету і деканату за підтримку в реалізації проєкту. В свою чергу, колеги-журналісти подякували за дотичність та публікацію їхньої професійної історії у черговому виданню.

Нагадаємо, студентський видавничий проєкт започаткований 2018 року у рамках навчальних дисциплін «Видавничий менеджмент», «Дизайн видання» та «Видавнича справа» і приурочений до Дня журналіста, який відзначається 6 червня. У проєкті беруть участь студенти 3-го та 5-го курсів спеціальності «Журналістика». Студенти спілкуються з усіма, аби передати досвід поколінь, який знадобиться кожному медійнику в його професійній діяльності, а також щоб допомогти тим, хто ще визначається з професією.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Коломиї презентували фільм «Криваве Різдво»

"Є колосальний попит". В Івано-Франківську влаштували безкоштовні покази українського патріотичного кіно

На Прикарпатті планують відновити знищену церкву з фільму «Тіні забутих предків»

Фотогалерея


07.06.2023 Тіна Любчик 508
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

776
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

387
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14146 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1622
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

907
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6243

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

676

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1503

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1309

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1194
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

554
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

692
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1617
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

634
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

923
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5963
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13804
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

296
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

591
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

524
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

838 2