Львівські лікарі видалили у немовляти півторакілограмову пухлину

Аби врятувати дитину, батьки з-під Києва спеціально приїхали народжувати та оперуватися до Львова.

Крихітна Марічка (ім'я дівчинки на прохання батьків змінено) народилася 6 січня 2021 року і через два дні опинилася на операційному столі. У маленької, коли вона ще була в утробі матері, виявили пухлину-монстра – куприкову тератому. Пухлина займала майже 40% тіла новонародженої, передає Фіртка з посиланням на zaxid.net.

Діагноз встановили, коли мати Марічки була на двадцятому тижні вагітності. За словами дитячих хірургів, така вада зустрічається не так вже й рідко: один випадок на 30 тисяч пологів. Частіше вона зустрічається у дівчаток.

Це доброякісна пухлина, яка після видалення більше не відроджується. Вважається, що коли тератома займає 30% тіла, то це вже дуже великий ризик для життя дитини. А львівським хірургам вдавалося рятувати дітей з гігантськими пухлинами, коли вони займали до 45% тіла новонароджених. А у вересні 2019 року лікарі прооперували хлопчика, у якого тератома займала 57% тіла і важила майже 2500 кг.

Усі прооперовані діти нормально ростуть і розвиваються.

Мамі дівчинки на шостому місяці вагітності пропонували викликати штучні пологи

Марічка – перша дитина у батьків, народження якої вони з нетерпінням чекали. І коли під час УЗД виявили тератому великих розмірів, для батьків це був шок.

«Для нас це був такий стрес, адже до 20 тижнів вагітності на УЗД не бачили жодних вад. Ми консультувалися у багатьох лікарів і у своєму місті під Києвом, і в Києві, але вони сказали, що єдиний вихід у нашому випадку – штучні пологи. Але ми не могли на таке погодитися. Через Інтернет знайшли лікаря у Львові, Галину Курило, яка оперує дітей з тератомами та написали їй. Вона дуже швидко нам відповіла і порадила приїжджати до Львова», – розповіла ZAXID.NET мама Марічки Ірина (ім'я змінене з етичних міркувань).

Знайомих у батьків Марічки у Львові нема, тож вони винайняли помешкання і перед новим роком приїхали до Львова. Дівчинка народилася 6 січня, на Святвечір, у Львівському обласному перинатальному центрі через кесарів розтин. Маля народилося з вагою 3900 г, але значну частину її тіла займала пухлина. Дівчинкою відразу заопікувалася завідувачка реанімаційного відділення новонароджених Вероніка Колдра. І тоді немовля реанімобілем перевезли до львівської міської дитячої лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, де рятують дітей з такими пухлинами.

Завідувачка II хірургічного відділення лікарні Галина Курило розповіла ZAXID.NET, що, як правило, лікарі дають таким дітям трішки зміцніти, а тоді їх оперують. Але у випадку з Марічкою відкладати операцію було дуже ризиковано: оболонки тератоми були дуже розтягнуті, на ній почали з’являтися великі некрозні плями. Дитину слід було якомога швидше звільнити від пухлини, бо інакше вона могла б загинути через інфікування крові.

Немовля оперували 9 січня. Операція тривала 2,5 години. Тератома була дуже глибокою, доходила аж до поперекового відділу хребта. Складність операції, за словами хірургів, полягала у тому, що треба було акуратно відділити всі судини, які потрібні дитині для подальшого нормального розвитку: ті, що пов’язані з тазовими органами, нирками, поперековим відділом хребта тощо, а всі інші – видалити. А у недоношеної крихітної дитини судини дуже дрібні, тож від хірургів вимагалося неабиякого вміння і вправності.

Вкрай важливо було і не пошкодити важливих для подальшого нормального розвитку дівчинки нервів. Це ювелірна робота, але дитячі хірурги успішно з нею справилися.

Після операція дівчинка важила 2500 г, а пухлина – 1400 г

Під час операції дитячі хірурги відразу зробили й пластику дитині: місце, де була тератома, замінили місцевими тканинами. На це пішло дуже багато часу, але результатом роботи хірурги залишилися задоволені.

«Дитина народилася з вагою 3900 г. Коли після операції зважили маленьку, вона важила 2500 г, а тератома – 1400 г, тобто пухлина займала майже 36% тіла. Тератоми ми оперуємо щороку, а от гігантських, що займають 1/3 тіла у нас було чотири. Найбільша важила майже 2500 г і займала 57% тіла. Діти після таких операцій залишаються під нашим спостереженням ще до трьох років, час від часу приїжджають на перевірку. Усі малюки, що народилися з тератомами й були у нас прооперовані, нормально ростуть, розвиваються, від складної операції залишилися лише ледь помітні сліди», – каже Галина Курило.

Крихітна Марічка ще в реанімації. Організм дитини негативно реагує на різку втрату ваги. Але лікарі допомагають маленькому організму плавно перейти на роботу в інших умовах. Зараз Марічка, за словами Галини Курило, вже самостійно дихає, їсть грудне молоко, у неї нормально працює шлунково-кишковий тракт. У четвер, 14 січня, дівчинку з реанімації переведуть у відділення, де її продовжать виходжувати.

«Хочу звернутися до жінок, котрі через ті чи інші вади розвитку плода переривають вагітність на пізніх термінах. Не робіть цього, бо надалі це у 90% призведе до безплідності. Медицина нині пішла так далеко, що більшість вроджених вад хірургічно коригуються і надалі ці вроджені вади ніяк на дітях не позначаються», – каже Галина Курило.


Читайте також:

Хірурги понад шість годин діставали магнітні кульки з кишківника 4-річного львів’янина (ФОТО)


14.01.2021 1504
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1600
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1026
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1289 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3756 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33881
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2851

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

364

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

760

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1709

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1079
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

641
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

518
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

895
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1997
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12212
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1505
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1294
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

549
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

261
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

332
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

378
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1271