Львівська інтелігенція просить Верховну Раду не нав'язувати донеччанам галицький спосіб життя

 

Фото: ТСН

 

Львівська інтелігенція написала звернення до Верховної Ради з вимогою припинити мовні спекуляції, а також зайнятися реформами і покаранням злочинців, повідомляє comments.ua.

 

Зокрема, автори листа закликають Верховну Раду зайнятися необхідними речами, а не політичними спекуляціями.

 

"Україна пережила трагічні дні. Сотні дітей нашої Батьківщини загинули, тисячі - поранені. Ми зі сльозами на очах ховаємо кращих, тих, кого убив режим Януковича. Одночасно ми з тривогою чуємо фрази про необхідність наступу на схід і південь України. Ми закликаємо Верховну Раду до виваженості. Злочини режиму повинні розслідуватися без зволікання, а всі їхні натхненники повинні понести суворе покарання. Але розслідування злочинів та притягнення вбивств і бандитів до відповідальності не слід підміняти "судом Лінча" або полюванням на відьом. Найголовніше, щоб покарання вбивць стало незворотнім і в країні були проведені послідовні і глибокі реформи", - повідомляється в листі.

 

При цьому автори зазначають, що впродовж десятиліть на сході і півдні країни проводилася політика осмисленої культурної колонізації і деукраїнізації, заручниками якої стали звичайні громадяни. Однак львів´яни виступають проти цькування людей через місце проживання чи мову спілкування. На їхню думку, від цього користь може бути тільки ворогам держави.

 

"Ми вимагаємо від ВРУ, нових членів уряду і в.о. президента України проводити виважену мовну і культурну політику. Тисячі жителів сходу і півдня дезорієнтовані і не розуміють, що відбувається. Зокрема через те, що чують тільки московську пропаганду. У нас є шанс побудувати нову, чесну і справедливу Україну і зберегти її територіальну цілісність. Але ми не повинні нав´язувати донеччанам або кримчанам галицький спосіб життя. На майдані пліч-о-пліч з українцями стояли росіяни, поляки, білоруси, вірмени, євреї, грузини, татари та інші. Всіх їх об´єднувала любов до України і ненависть до тиранії", - зазначають автори звернення.

 

Також львів´яни закликають поважати культурні і мовні потреби мешканців сходу та півдня, щоб вони не відчували себе чужими в Україні. "Ми повинні продемонструвати принципово нову якість України, яка не буде штучно робити своїх громадян на різні "сорти". І закликаємо не дозволяти політичним маргіналам спекулювати на крові і намагатися знищити територіальну цілісність нашої Держави", - підкреслюють автори.

 

Звернення підписали:

Юрій Шухевич, син головнокомандувача УПА

Ігор Калинець, письменник, дисидент і політв´язень

Мирослав Маринович, правозахисник, публіцист, член-засновник Української Гельсінської групи, віце-ректор Українського католицького Університету у Львові

Іван Вакарчук, фізик, політик і громадський діяч, екс-ректор Львівського національного університету

Роман Іваничук, письменник, громадський діяч, один з організаторів Товариства української мови ім. Т.Г Шевченка та Народного Руху України.

Тарас Возняк, культуролог, політолог,

Антін Борковський, журналіст, публіцист

Дзвенислава Калинець, кандидат біологічних наук, громадський діяч, викладач Львівського Національного Університету

Наталія Іваничук, перекладач італійської, німецької і шведської мов.


28.02.2014 764 1
Коментарі (1)

р 2014.02.28, 09:24
Дозволю собі не погодитися з цими панами інтелігентами зі Львова. Наступати на схід і південь треба, бо то є наша земля українська. Так само як східняки і з півдня люди можуть приїжджати до нас на захід -- це теж їх земля. Це комплекс України. До мене дзвонять люди з Донецька: "І питають: чи можна до нас їхати на машині з донецькими номерами? Чи це безпечно?" Скоро почнеться туристичний сезон у Криму, на півдні, то хіба ми не поїдемо. Хіба Карпати хтось приватизував. То все українська земля для кожного громадянина України.
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1517
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1003
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1259 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3707 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33860
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2817

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

343

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

740

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1681

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1054
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

618
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

500
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

873
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1976
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12189
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1480
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1268
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

528
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

234
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

310
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

354
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1244