
Серед доповідачів - доктор соціологічних наук, професор Луганського національного університету ім. Т. Шевченка Ілля Кононов. Науковець розповів про соціологічні дослідження, які були проведенні у час, коли на Донбасі розгортались бойові дії.
За словами професора, головною відмінністю між мешканцями Донбасу та Галичини є різні бачення розвитку країни. Галичина бачить себе як етнонацію, тобто країну з однією національністю та мовою. У цьому конспекті інші етнічні групи мають пристосовують до цих умов. Натомість Донбас бачить себе у проекті співгромадянства, тобто існування двох груп на рівних правах. Ці відмінності були виявлені ще в 2005 році.
«Першим це усвідомив Кучма і почав цим маніпулювати, здобуваючи прихильність то Сходу, то Заходу. Тому зараз Україні потрібна вісь, яка б нівелювала різницю між Сходом і Заходом», - зауважив Ілля Кононов.
Ілля Кононов каже, що після Майдану на Донбасі відбувся збій громадянського почуття. Люди бажали знайти екзистенційну безпеку, що певним чином змусили людей шукати захисту у агресора. На думку вченого, це можна охарактеризувати як «луганський синдром» (за прикладом відомого у психології терміну "стокголький синдром", коли люди співчує злочинцю, стає на його сторону).
Кононов вважає, що Україні потрібна вісь, яка б нівелювала різницю між Сходом і Заходом.