Людмила Лінник : Література- це постійний діалог із… собою

 

/data/blog/73744/06568baef6557b4b3fb5f287dbd55157.jpg

 

Цього тижня в обласному центрі відбулася поетична година із Людмилою Лінник - франківською письменницею та поетесою. Її вірші сповнені ніжності, в них знаходиш себе, своє життя.

 

В її творах відчувається неймовірна сила, тому не одразу можна уявити, що автором є тендітна жінка.

 

Людмила Лінник родом з Івано-Франківська. За фахом режисер та музикант. Мати двох синів, і з дня на день Людмила очікує третього. Крім заняття писемністю, захоплюється театром, музичним мистецтвом, живописом, квітами та садом. Та, як справжня мама, обожнює проводити час із дітьми.

 

- Часто так буває, що в коментарях під записами люди пишуть: "А що сталося? Чому ти такий сумний вірш написала?". «Спокійно, вірші це не автобіографія. Вірші - це думки. Звичайно, що кожен вірш, це щось, що крізь себе пройшло. Але це абсолютно не означає, що, якщо у вірші хтось плаче, то це означає, що плачу і я, може хтось інший. Але зараз плаче вся Україна..."

 

Людмила Лінник у деяких творах виступає проти абортів. Вона вважає, що більш-менш зрозуміло чому у підлітків це питання постає так часто на практиці, але поняття чому жінки, які мають сім"ю, які встали на ноги, мають гроші, часто заявляють :" а , та нам забагато буде, нам більше не треба" і т.д. У своїх працях вона прагне показати, що це не таке просте рішення ,що слід берегти маленьке життя в собі. Людмила прагне переконати своїми працями жінок, які вбачають в цьому важкому рішенні єдиний вихід. "Хоча б одне змінене рішення - буде великою перемогою"- заявляє авторка.

 

Безцінними є і поради Людмили Лінник тим, хто тільки починає робити перші кроки на творчому шляху: "Слід не боятися першої іскри. Мені не 20, але я початківець (сміється). І, зрозуміло, що у 18...20... по-іншому реагуєш на критику. Але найперше, що слід зробити - це не боятися. Наш страх, справді, багато в чому заважає. Не потрібно боятись писати, щось показувати. Ну і що,що негарно ... ну негарно, то й не гарно... хтось скаже, що недосконало - то й не досконало.. Зрештою, а де ж ти навчишся, як не на своїх помилках . Якщо ти не покажеш нікому свої промахи - ніхто не скаже, що погано і ти не знатимеш в якому напрямку тобі розвиватися. Ми маємо розуміти і пам’ятати, що літературна творчість, як і будь-яка інша, потребує володіння певними техніками. Ось музикант грає ... Але він би не вийшов і не зіграв... Йому потрібно мати інструмент, на якому він грає, багаж технічних прийомів, які він буде використовувати. Художник, кий пише картину, так само не міг би її намалювати. Бо також потрібно вчитися, мати полотно і фарби, пензлики і знати різні прийоми. Література це постійний діалог. Діалог із собою».

 

- І, що я можу від себе сказати тим, хто тільки починає - ніколи не порівнюйте себе з іншими і ніколи не кажіть:" Ой, там така хороша рима, а я так не можу..." , "Ой, а він так класно відчуває, а мене щось не пре...", "От в нього все так досконало з тими хореями і ямбами, а в мене рима спотикається...". Порівнюйте себе сучасного тільки з собою вчорашнім. Не бійтеся, показуйте, виправляйте себе. Нехай люди в коментарях вам пишуть, що це невдало, але це спроба. І тільки ви побачите, що це помилки, тим більше вам захочеться виправити їх… зробити краще,правильніше".

 

 

Лілія Левицька

(школа професійної журналістики)


04.04.2015 Лілія Левицька 745 0
Коментарі (0)

29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

262
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2698 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2000
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5938 1
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

16749 18
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

4101 1

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

538

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

905

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

865

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1948
27.06.2024

Сухий корм для собак — це один із найпопулярніших видів харчування для домашніх улюбленців. Його головні переваги включають зручність у зберіганні, тривалий термін придатності та можливість легко контролювати раціон тварини.

184
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

456
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

4342
28.06.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

197
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

670
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

1167
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

937
26.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22469
28.06.2024

Після початку повномасштабної російської агресії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі істотно зросла.  

189
26.06.2024

52% опитаних іванофранківців схвалюють діяльність міської ради, окремо роботу міського голови Руслана Марцінківа схвалюють 58%.   

300
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

514
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

940