В рамках реалізації соціальної ініціативи «Для людей, для країни» телеком-оператор «Київстар» розширив географію проекту «Почуй мене!». Івано-Франківськ став вже шістнадцятим містом України, в якому люди з вадами слуху та розладами мовлення отримали можливість самостійно та безперешкодно викликати екстрені служби «101», «102» та «103» за допомогою SMS-повідомлень. Прикметно те, що послугою можуть скористатися абоненти будь-якого оператора стільникового зв'язку.
У рамках проекту обладнено операторські місця служби порятунку «101», міліції «102» та швидкої допомоги «103» спеціальними технічними і програмними засобами та забезпечив транслювання SMS-викликів до центрів операторської підтримки на спеціально виділені номери. Відправивши SMS-повідомлення на спеціальний номер, люди з вадами слуху та мовлення зможуть викликати екстрені служби без сторонньої допомоги. У свою чергу, диспетчери екстрених служб бачитимуть на дисплеї всю необхідну інформацію про абонента: його особові дані, фізіологічні особливості, діагноз та найголовніше – місцезнаходження.
На сьогодні послуга SMS-виклику екстрених служб для людей з вадами слуху і мовлення уже запроваджена у Києві, Вінниці, Житомирі, Білій Церкві, Козятині, Чернігові, Симферополі, Севастополі, Харкові, Полтаві, Сумах, Одесі, Миколаєві, Хмельницькому та Тернополі.
«Одним з основних завдань нашої організації є інтеграція людей з вадами слуху і мовлення в суспільство. В повсякденному житті іноді виникають ситуації, в яких такі люди особливо гостро потребують допомоги, підтримки і розуміння. Завдяки проекту «Почуй мене» від «Київстар» для 480 членів нашої організації, що мають вади слуху та мешкають в Івано-Франківську, суттєво спрощено виклик екстрених служб – відтепер вони можуть викликати швидку допомогу, міліцію чи пожежників без сторонньої допомоги. Від імені членів нашого товариства дякую компанії «Київстар» за те, що при реалізації своїх соціальних програм не стоїть осторонь проблем людей з вадами слуху» - говорить Голова Івано-Франківської обласної організації глухих Марія Пашник.
Мешканці Івано-Франківська, які мають обмеження слуху чи мовлення та хотіли б приєднатися до проекту, можуть звернутися до Івано-Франківської обласної організації Українського товариства глухих будь-яким зручним для себе способом для внесення персональної інформації у єдину базу даних, яка використовуватиметься екстреними службами міста для обробки SMS-викликів.