Ловля щуки на початку осені

Плотва, окунь і йорж – часті прісноводні риби-трофеї, які відвозить додому майже кожен рибалка. Але є підводний хижак, уловом якого вдається похвалитися далеко не всім, навіть досвідченим рибалкам, і це щука.

Багато новачків вважають, що зловити цього хижака дуже легко, але, насправді, щука вважається найхитрішою і виверткою прісноводною рибою, особливо при виведенні. Особливо захопливою і складною є ловля щуки на початку осені, яка має свої особливості.

Осінні місця проживання підводного хижака

Якщо говорити про річки, то щуку можна ловити в будь-якому придатному для риболовлі місці: підмиті береги, навислі над водою кущі, тихі закорінені вири та інше. Якщо на річці є прибережні зарості з водоростями, можете приступати до підводного полювання на щуку. На початку осені ця риба часто мешкає на мілині в пошуках «жертви».

Якщо ви приїхали рибалити на озеро, то щуку варто ловити в неглибоких закорінених затоках, заростях очерету. В середині-кінці вересня хижак починає йти на глибину, оскільки туди прямує більшість його «жертв». Саме тому восени ловити щуку потрібно у вирі глибиною до 3 метрів, де спостерігається тиха течія (у випадку з річками).

Особливості лову щуки восени

В кінці літа – початку осені для полювання на щуку бажано використовувати такі приманки: блешня, воблери, твістери, їстівний силікон, наприклад, за посиланням https://fish-master.com.ua/sedobnyj-silikon представлені як топові бренди, так і бюджетні варіанти.

Звичайно, кращим варіантом стане лов на живця – в зазначений період інтерес хижака до даної наживки істотно зростає.

Якщо ви вибрали блешня, то краще використовувати великі екземпляри: рекомендована товщина – не менше 2 мм, вага – від 20 грамів. Можна вибирати блешня з млявою грою або зі спинкою. Оскільки у вересні вода прозора, краще не використовувати блискучі приманки, оскільки вони будуть відлякувати хижака. Бажано віддати перевагу неяскравим блешням (матовим, бляклим, мідним).

У важких блешень є хороший плюс – вони дають можливість далеко закинути снасті та сприяють комфортній проводці майже на самому дні, де і мешкає щука. Проводку блешень бажано робити рівномірно і неквапливо – таким чином восени можна зловити велику рибу. Тому слід використовувати відповідний трійник на блешню. Перед ловом слід обов'язково протестувати вудилище, перевіривши відповідність ваги з блешнею.

Також бажано оснастити вудилища важкими вертушками (10-12 грамів), при цьому важливо, щоб опір пелюсток під час проводки був незначним. Хороші результати може принести і снасточка, оскільки вона ідеально підходить для осінньої риболовлі. Якщо ви відправляєтеся для лову щуки на озеро, то можете придивитися до гуртків і доріжок. Упор рекомендується робити на середню глибину - можна відшукати беріжок з мілини на глибину, де є місця півтора-два метри.

Партнерський матеріал


26.08.2020 5746 1
Коментарі (1)

Willy 2020.08.26, 21:52

Поради часів Сабанеева,коротше кажучи- Порожняк 

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2668
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20683
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1800
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1288 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2303
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3938

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

560

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2055

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

746

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1350
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

417
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

940
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24441
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

649
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8123
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

622
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

816
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2106 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771