З-поміж 94-ох логотипів, наданих митцями й аматорами, конкурсне журі обрало фаворита.
Ініціатори ідеї створення логотипу міста Віктор Будзінський і Назар Романенчук ще два роки тому задумались над реалізацією цього проекту. Мовляв, таким чином будуть популяризувати місто, використовуючи логотип на сувенірній продукції, туристичних листівках.
«Логотип повинен відображати історичне минуле і сьогодення Коломиї», - розповідає Назар Романенчук.
«Для міста варто мати власний логотип, який стане його візитівкою. Логотип повинен привертати увагу туристів і водночас максимально розкрити основні аспекти історичної цінності міста», - додає Віктор Будзінський.
Очолити конкурсне журі ініціатори ідеї запросили розробника логотипу Львова та викладача кафедри графічного дизайну ЛНАМ Юрія Крукевича.
Журі зазначило, що це поки не остаточний результат і одноголосно переможця ще не обрано.
«Під час обговорення кожної роботи між нами, журі, виникали сумніви і розходження в остаточному виборі. Але, обравши трійку фіналістів, це №7, №77, №93, вирішили визначити фаворита, яким стала робота №93. У нас є ще пропозиції до автора для удосконалення логотипу, тож робота триває», - розповів про підсумки засідання Юрій Крукевич.
Автором логотипу–фавориту є викладач англійської мови у Коломийській ЗОШ №6 і Коломийській гімназії Володимир Граціанський.
«Я вирішив взяти участь у конкурсі, бо відчув, що це моє, що мені це цікаво і що створювати логотип – це є вид мистецтва. Протягом року я занурювався в це питання і зрозумів, що символіка повинна бути мініатюрною, лаконічною, у ній водночас повинен бути вкладений великий зміст. У своїй роботі через мінімалізм я прагнув показати якомога більше ідей», - розповів про концепцію свого логотипу Володимир Граціанський.
У роботі автора, яку обрано фаворитом, поєднані символи кола, алатирю (це восьми верхова зірка, оберіг має значення - розвиток у русі), і стрілок, які спрямовані в центр, тобто символізують єдність людей, ідей, минулої й сучасної історії міста.
Олена Козаченко