Любов, коли тобі трохи за 60

Хто звертає увагу на вік, коли у двері стукає любов? Кожен у цьому світі шукає собі пару, щоб прожити разом життя, але інколи доля вносить у людські плани свої корективи.

Щоб показати, що любов можлива і після перетину позначки «60», журналістка Фіртки відшукала пару, яка змогла пройти через людський осуд та багато перешкод, щоб все ж збудувати свою сім’ю.


Будинок подружжя відшукати було просто. Великий дім за пагорбом одразу впадає в око. На подвір’ї чисто та все акуратно складено, трава покошена і зібрана, будинок у світлих кольорах так і підкреслює його охайність. Біля хати перебирають яблука чоловік та жінка літнього віку.  Олеся та Іван, з одного з сіл на Прикарпатті, були знайомі вже давно, бо жили майже по сусідству.

Історія кохання двох людей розпочалася на весіллі у сусідів. Їй тоді було 60 років, а чоловікові 63. Так сталося, що Іван прийшов на свято пізніше, бо в той день працював. Вільне місце залишилось лише біля Олесі, тому, довго не думаючи, він присів біля неї. Жарт за жартом, танець за танцем, вони почали трохи зближуватися.

На той час Олеся була одинокою більше ніж 30 років. Коли її чоловік помер, діти були у другому та третьому класах. Увесь цей час вона виховувала їх сама. Пригадує, що часом було дуже скрутно, але все обійшлося. Жінка постійно працювала, щоб дати дітям освіту. Поруч жили мама з татом та брати, які допомагали їй чим могли.

Іван без дружини був уже два роки. Дітей у них не було, тому й залишився сам.

«Після сусідського весілля він почав приходити до нас додому. Мій син йому «підтакнув» і так і пішло», - з усмішкою пригадує Олеся.

Син жінки розумів, що мати багато років сама ставила на ноги двох дітей, тому заслужила трохи отого «людського щастя». Її дочка жила далеко, тому дізналася про все трохи пізніше, але також щиро підтримала матір.

Залицяння тривали трохи більше, ніж пів року. Увесь час чоловік приходив до жінки та допомагав їй по господарству, а вона допомагала йому. Іван довго не думав та запропонував жінці йти жити до нього. Символічно, але все сталося саме на Новий рік.

«Олеся кликала мене йти жити до неї, але я не хотів. У мене свій будинок, я там був сам, тому й сказав, що будемо жити в мене і крапка», - каже Іван.

З початку було важко. Жінці доводилось працювати фактично на дві хати. Хоч в її рідному будинку залишався син з невісткою, Надія не хотіла завдавати їм зайвого клопоту, тому продовжувала все робити і там, і там.

Дуже прикро було ще й тому, що в селі люди не дуже добре поставились до того, що Іван та Олеся почали жити разом. Багато хто почав пліткувати, тому жінка дуже переживала. Селяни казали, що «старі подуріли на старість». Колишні родичі чоловіка по лінії дружини новоспечену сім’ю не раз проклинали та сварилися з родичами жінки. Казали, що та хоче загарбати собі чужу хату, тому й пішла до Івана. Проте все це їм вдалося пережити.

Чоловік каже, що за 11 років спільного життя вдалося зробити дуже багато, бо в парі все дається набагато легше. Разом вони привели до ладу подвір’я, дім, завели господарку і тепер гарно ґаздують.

«Пам’ятаю, як перший раз прийшла до хати, а на кухні у стелі просто була велика дірка. Це було щось страшне. По трохи ми складали копійку до копійки та ремонтували все», - пригадує Олеся.

Та окрім звичайних побутових дрібниць, дім наповнився щастям, яке випромінюють двоє люблячих людей.

«Що чоловік вартий без жінки. Та і жінці не добре самій, ясно, що дуже тяжко. До того ж Олеся дуже економна жінка. Її життя свого навчило. Раніше зайвий раз не давала на пиво та цигарки. Вже два роки я не курю, вона поступово мене відучила. І знаєте, мені так набагато краще», - каже Іван. 


Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2914
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

888
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

687
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10385 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2791 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2057

Як московити крали історію наших предків.

461

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

261

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

801

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

831
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

240
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

339
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

558
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

248
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

240
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

498
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

567
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5846
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

160
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

297
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

460
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

536