Літклуб Єшкілєва. Другий сезон, десята зустріч: «Психотравмовані маніяки, садівники та професори - нові герої часів гіпермодерну»

У суботу, 23 листопада, в Івано-Франківську відбулася чергова зустріч ЛітКлуб Єшкілєва у Книгарні "Є".

Про це інформує Фіртка.

"Оу!! Петрику! В тебе вееелика біда! На тебе в дитинстві, коли тобі було п’ять років, гавкнув пес (вдарив тато, крикнула мама), і з того часу в тебе проблеми!

Нас переконали, що більшість з нас — психотравмовані,  — від маніяка до садівника чи професора університету.

Хтось більше, хтось менше. І тому в сучасному літературному творі часів гіпермодерну кабінет психоаналітика — це майже обов’язковий його елемент", — переконаний Володимир Єшкілєв.

Володимир Єшкілєв також зазначає, що виходячи з цього вибудовується структура сучасного літературного твору, будуються експозиції та внутрішня сцена тексту, виписуються його персонажі (на всі ці теми зустрічі «Літклубу Єшкілєва» вже відбулися раніше).

Чергова зустріч літклубу, в яких в Івано-Франківській книгарні «Є» щосуботи беруть участь молоді письменники, поети, драматурги та запрошені експерти, цього разу мала тему: «Будування діалогів у сучасному літературному тексті: перемога сценарних форм».

Почалася зустріч з «атракції» відключення електрики.

"В різні часи норми діалогів в літературному тексті різнилися. 

В часи класицизму діалоги були «заквітчані», з плетивом, віньєтками, шепотінням і муркотінням. Модерн 20-го століття зробив діалоги дієвими, конкретними, ідеологічними. Мова та діалоги модерну мали глибоко сховану іронію, але й іронія в них була «ідеологічною».

Постмодерн цитує і грається з всіма стилями, він толерує діалоги всіх типів. І от настало 21-е століття, час гіпермодерну. Головна цінність гіпермодерну — час.

Тому, каже гіпермодерн, — давайте економити час! Ми не знаємо, яким буде майбутнє, але знаємо, що воно буде поганим. То ж давайте жити «зараз», економлячи час. І діалоги, мова гіпермодерну стали мовою уривків, навіть мовою смс-ок.

Діалоги стали короткими і гострими, вони супроводжують дію чи спонукають до дії. В останні десять років жорсткою вимогою до текстів стала вимога «політкоректності».

Аж до того, що вишуковуються цитати письменників з минулих текстів, за які їх починають хейтити: «Як ти міг таке написати?" — ділився думками Володимир Єшкілєв.

Одне із чисельних запитань присутніх на зустрічі літклубу стосувалося «Діалогів» Платона, на яке письменник дав несподівану відповідь:

"«Діалоги» Платона не є літературним текстом — це форма філософського тексту, в якому, окрім філософії, Платон увіковічнив імена своїх гомосексуальних коханців".

Наступна зустріч в «Літклубі Єшкілєва» традиційно відбудеться в Івано-Франківській книгарні «Є» (на стометрівці) в суботу о 18-й годині.

Детальніше про те, що таке гіпермодерн, можете прочитати в блозі Володимира Єшкілєва на Фіртці


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Незабаром бригада "Хартія" стане харківсько-франківською», — Вахтанг Кіпіані під час зустрічі в УКД

Кіпіані, Асєєв та інші. Оголосили номінантів Шевченківської премії 2021 року

 

Фотогалерея


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1169
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2885
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1013
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1072
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1077 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3186 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

939

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

808

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

374

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1108
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

179
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2374
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1167
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

472
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15090
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7400
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

835
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

398
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

309
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

392
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

679
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1129