Літклуб Єшкілєва. Другий сезон, десята зустріч: «Психотравмовані маніяки, садівники та професори - нові герої часів гіпермодерну»

У суботу, 23 листопада, в Івано-Франківську відбулася чергова зустріч ЛітКлуб Єшкілєва у Книгарні "Є".

Про це інформує Фіртка.

"Оу!! Петрику! В тебе вееелика біда! На тебе в дитинстві, коли тобі було п’ять років, гавкнув пес (вдарив тато, крикнула мама), і з того часу в тебе проблеми!

Нас переконали, що більшість з нас — психотравмовані,  — від маніяка до садівника чи професора університету.

Хтось більше, хтось менше. І тому в сучасному літературному творі часів гіпермодерну кабінет психоаналітика — це майже обов’язковий його елемент", — переконаний Володимир Єшкілєв.

Володимир Єшкілєв також зазначає, що виходячи з цього вибудовується структура сучасного літературного твору, будуються експозиції та внутрішня сцена тексту, виписуються його персонажі (на всі ці теми зустрічі «Літклубу Єшкілєва» вже відбулися раніше).

Чергова зустріч літклубу, в яких в Івано-Франківській книгарні «Є» щосуботи беруть участь молоді письменники, поети, драматурги та запрошені експерти, цього разу мала тему: «Будування діалогів у сучасному літературному тексті: перемога сценарних форм».

Почалася зустріч з «атракції» відключення електрики.

"В різні часи норми діалогів в літературному тексті різнилися. 

В часи класицизму діалоги були «заквітчані», з плетивом, віньєтками, шепотінням і муркотінням. Модерн 20-го століття зробив діалоги дієвими, конкретними, ідеологічними. Мова та діалоги модерну мали глибоко сховану іронію, але й іронія в них була «ідеологічною».

Постмодерн цитує і грається з всіма стилями, він толерує діалоги всіх типів. І от настало 21-е століття, час гіпермодерну. Головна цінність гіпермодерну — час.

Тому, каже гіпермодерн, — давайте економити час! Ми не знаємо, яким буде майбутнє, але знаємо, що воно буде поганим. То ж давайте жити «зараз», економлячи час. І діалоги, мова гіпермодерну стали мовою уривків, навіть мовою смс-ок.

Діалоги стали короткими і гострими, вони супроводжують дію чи спонукають до дії. В останні десять років жорсткою вимогою до текстів стала вимога «політкоректності».

Аж до того, що вишуковуються цитати письменників з минулих текстів, за які їх починають хейтити: «Як ти міг таке написати?" — ділився думками Володимир Єшкілєв.

Одне із чисельних запитань присутніх на зустрічі літклубу стосувалося «Діалогів» Платона, на яке письменник дав несподівану відповідь:

"«Діалоги» Платона не є літературним текстом — це форма філософського тексту, в якому, окрім філософії, Платон увіковічнив імена своїх гомосексуальних коханців".

Наступна зустріч в «Літклубі Єшкілєва» традиційно відбудеться в Івано-Франківській книгарні «Є» (на стометрівці) в суботу о 18-й годині.

Детальніше про те, що таке гіпермодерн, можете прочитати в блозі Володимира Єшкілєва на Фіртці


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Незабаром бригада "Хартія" стане харківсько-франківською», — Вахтанг Кіпіані під час зустрічі в УКД

Кіпіані, Асєєв та інші. Оголосили номінантів Шевченківської премії 2021 року

 

Фотогалерея


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

571
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3142
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21262
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2072
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1573 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2442

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

335

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

242

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

832

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2242
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

259
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

529
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1078
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

245
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

859
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

824
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

746
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8307
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

392
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1124 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2252 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

950