Лише за чіткими прописами: як в Івано-Франківську виготовляють ліки для військових на фронт (ФОТО)

Торік 16 травня в Івано-Франківську на базі фармацевтичного факультету ІФНМУ розпочали виготовляти ліки для військових у "гарячі" точки. Така ідея виникла після того, як на запити захисників волонтери шукали медикаменти.

На той час найбільша потреба була у пасті Теймурова та інших протигрибкових препаратах.

Про це журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ, кандидатка фармацевтичних наук, доцентка та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

Відтак, спочатку оголосили збір серед викладачів університету на першу закупку інгредієнтів на ліки та зібрали 11 тисяч гривень.

"Ліки, виготовлені в аптеці на відміну від готових (заводських), мають назву екстемпоральні, що в перекладі з латині "ех tempore" означає «за потребою, на вимогу». До них відносяться також лікарські засоби, вироблені про запас за часто повторюваними прописами.

Чинні речовини прописів, які на європейський манер називають «активні фармацевтичні інгредієнти» та допоміжні – формоутворюючі, є зареєстровані в Україні. Постачальники надають на них сертифікати якості виробника. А ми працюємо лише із ліцензованими постачальниками.

Ми використовуємо так звані традиційні прописи, які десятиліттями апробували в умовах аптек. Тобто ця ж паста Теймурова, яка має 10 складників, на практиці підтверджує свою ефективність уже багато років", - ділиться науковиця.

Ірина Федяк розповідає, що, перш ніж вийти з готовим продуктом, фармацевти спільно із фахівцями зі шкірних хвороб відповідної кафедри університету погодили рецептуру засобів і вже тоді розпочали виготовляти ліки за чіткими прописами.

Детальніше читайте у матеріалі: Передали вже понад 28 тисяч упаковок: як в Івано-Франківську виготовляють ліки для військових у "гарячі" точки (ФОТО).


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Фармацевти ІФНМУ виготовили для військових понад 28 тисяч упакувань ліків (ФОТО)

За невтомну роботу та допомогу Збройним Силам України. Мешканці Івано-Франківська отримали нагороди

«Не маємо морального права стояти осторонь», - співзасновник франківського благодійного фонду про забезпечення учасників бойових дій

Тим, хто отримав поранення: в Івано-Франківську виплачуватимуть допомогу бійцям


23.03.2023 Тіна Любчик 379
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3159
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

894
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

692
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10462 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2800 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2062

Як московити крали історію наших предків.

484

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

266

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

808

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

835
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

242
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

343
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

563
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

261
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

245
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

505
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

572
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5855
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

168
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

303
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

463
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

541