"Лише перший крок на шляху до реформування медичної освіти в Україні": як змінилися правила вступу до інтернатури в цьому році

Нещодавно в Міністерстві охорони здоров'я України схвалили наказ, який змінив правила вступу до інтернатури медичних ВНЗ України.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА.
Як вказано в дописі, нові правила вступу до інтернатури — це лише перший крок на шляху до реформування медичної освіти в Україні.
"Ці зміни потрібні як майбутнім медикам, так і пацієнтам, тож, впевнені, спільними зусиллями ми зможемо зробити нашу медичну освіту конкурентною і такою, що відповідає вимогам часу", — зазначають в Департаменті.

Що важливо знати про цьогорічний вступ до інтернатури?
Є певні важливі зміни до правил вступу до інтернатури:
  • Навчатися в інтернатурі коштом держбюджету зможуть студенти контрактної й бюджетної форм навчання. Водночас у такому розподілі не братимуть участь іноземці, особи без громадянства та українці, що закінчили заклади вищої освіти за кордоном.
  • Розподіл відбуватиметься прозоро на підставі конкурсного балу. Студенти самі зможуть обрати місце проходження інтернатури з-поміж вакансій, доступних у медзакладах різних областей. Найбільшу кількість місць для вибору матиме той, хто краще вчився.
  • Формула обрахунку конкурсного балу зміниться. Збільшено частку результату КРОК-2, зменшено частку середнього балу, а до уваги додатково братимуть результати КРОК-1.
  • Випускники, які навчалися коштом державного бюджету, зможуть відмовитися від участі у рейтинговому розподілі та пройти повторний розподіл наступного року. Студенти контрактної форми також зможуть взяти участь у розподілі на державні місця або ж обрати інші й навчатися за контрактом.

У яких випадках випускники бюджетної форми навчання можуть відмовитися від місця в інтернатурі на державному розподілі та обрати його самостійно?
Такі випускники бюджетної форми зможуть це зробити:
  • ті, хто має першу або другу групу інвалідності, інвалідність внаслідок війни;
  • ті, у чиїх близьких чи рідних є інвалідність першої або другої групи;
  • матір/батько дитини до трьох років або дитини до шести років, яка потребує огляду за медичними показами;
  • вагітні;
  • одинокі матір чи батько дитини до 14 років або дитини з інвалідністю;
  • випускники, що мешкали на тимчасово окупованих територіях та були переведені на навчання за державним замовленням до 2021 року включно;
  • випускники, чиї чоловік/дружина воюють (окрім строкової служби) у державних військових формуваннях або органах внутрішніх справ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Фахівці галузі енергетики повинні бути готові до вимог війни": в ІФНТУНГ планують відкрити нову спеціальність

"Наша стратегія — стати енергетичним університетом": ректор ІФНТУНГ та президент Івано-Франківської ТПП підписали Меморандум про співпрацю


Коментарі ()

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

472
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

828
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1155 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2610
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1944
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2195

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

262

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

391

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1339

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1319
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1054
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

866
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14729
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

753
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10531
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6244
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

770
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

860
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3012
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

723
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

785
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

688