ЛІНІЇ НАПРУЖЕННЯ. Аналіз перспектив ІФ-міськради

Аналіз перспектив ІФ-міськрадиНам вже офіційно, вустами голови Івано-Франківської міської виборчої комісії Винника, повідомили, що в новій міськраді чотири студенти, шість представниць чарівної статі і рівно півсотні людей з дипломами ВНЗ. Ми знаємо ім’я секретаря та назви трьох фракцій у міськраді, одну з яких охрестили «За зміни в Івано-Франківську», що породжує ностальгію за 2006 роком, коли слоган «За зміни!» ще не перетворився на загальне піарне місце.

 

Навіть побіжне порівняння ситуації у міськраді-2010 з 2006 роком дає підстави для твердження, що попередня міськрада політично і структурно базувалась на рівновазі кількох вповні місцевих фінансово-політичних та інвестиційних груп, які ділили місто у матеріальному і символічному вимірах, а теперішня має два реальні полюси контролю і обидва знаходяться як за межами власне міськради, так і за межами місцевого бізнесового поля. Один з цих полюсів розташовано в ІФ ОДА (про що прозоро натякнув у своєму привітальному спічі головний обласний «регіонал» Василь Чуднов), а інший у Львові, де знаходиться справжній командний центр для бійців ВО «Свободи».

 

Тому можна зробити перший висновок: реальна влада залишила межі міста і тепер Івано-Франківськ став не стільки самоврядною громадою, скільки територією для ігор зовнішніх гравців, які переслідуватимуть свої, відчужені від інтересів міської громади, цілі. І в першу чергу це стосуватиметься міських фінансових потоків, які тепер будуть регулюватись політичними та маніфестальними мотиваціями «великої політики». Останнім чинником міської незалежності нібито залишається міський голова, але його спроможність одноосібно впливати на ситуацію зменшується на очах. За два роки Віктор Андрюсович ризикує перетворитись на ритуальну фігуру. Хоча так здавалося і в 2007 році, коли в жорсткій опозиції до нього злилися всесильні тоді БЮТ і НУНС. І де вони? Зійшли на пси. А де Анушкевичус?

 

Другий висновок: міський бізнес, що звик впливати на міськраду раптом опинився в ситуації повної невизначеності і пошуків нових «схем» домовленостей із тими, хто а) не вміє і б) не може домовлятись.

 

В гіршому випадку це може призвести до суттєвого «чорного переділу» міського фінансово-підприємницького поля, у кращому забере сили та час на побудову нової ситуативної системи противаг, в якій вже не знайдеться місця для кількох колоритних міських персонажів і любителів престижних автівок.

 

Не виключено, що прагматичний міський бізнес намагатиметься протиставити новим політичним керманичам обласного центру свої «криші» у правоохоронних структурах. Практично всі аналітики впевнені, що місто очікує довга позиційна «війна під ковдрою» між силовиками, підпорядкованими Києву і вхожими в праве крило Білого будинку (ОДА) та новою міською радою. Ця війна вестиметься за ті самі фінансові потоки, що значно обміліли, за привілейовані бізнес-теми, перелік яких скоротився на порядок, та за окремі ексклюзивні «корита». Поки що всі козирі у колоді силовиків, але це не робить розкладку перспектив однозначною.

 

Найбільш прогнозована ситуація в сфері культури. Нова міська влада, судячи зі всього, продовжуватиме підтримуватиме етнокультурні шароварні проекти та ігноруватиме (а в гіршому випадку – зводити нанівець) всі спроби космополітизації, урбанізації та осучаснення («оєвропейщення») культурного простору міста. Відповідно, в культурі і мистецтві пануватиме нецікавий і пафосний псевдопатріотичний офіціоз, з окремими музичними проривами під протекторатом міського голови, який час від часу згадуватиме своє діджеївське минуле.

 

Деякі непринципові зміни можуть відбутись в освітянській сфері, яка фактично перебуває у «законсервованому стані». Можуть піти на пенсію кілька директорів шкіл, які керують своїми «вотчинами» більше двох десятків років. Але для справжнього порятунку шкільної освіти від подальшої деградації скоріше за все не знайдеться ані фінансових, ані інтелектуальних ресурсів. Освітяни дивляться в майбутнє з крайнім песимізмом, враховуючи, що чиновницько-господарські клани, які окопались у міських школах, не збираються здаватись без бою. Тим більше, місто ніяк не зможе вплинути на очікувані ротації керівництва Прикарпатського університету та Медакадемії.

 

Загальний висновок: міська громада не зробила на виборах кроку вперед і місто чекає «друга хвиля» звуження розвитку, яка чимось нагадуватиме період 1993-1998 років.


Коментарі (14)

васько 2010.12.01, 20:35
анатітика примітивна... десь ми все це регулярно читаємо... в Репортеру... Влада в місті яка була така й лишилася... ніякі депутати нічого не вирішували і вирішувати не будуть... прислуговувати так... як все...а культуру автои яку хочуть - постмодерн та дегенерацію а ла пяний Андрухович і балаган? Культура народом сворюється без влади... на весіллях, забавах, гощеннях - там і справді народна культура.. все інше - тупе відмивання грошей спосорів чи бюджету... народ платити це те що пропонує влада не буде... на своє весілля не запросить, квтки не купить... хіба безплатно дадуть... а постмодреністів наших добре що не бачили та не читали... добре для постмодерністів а то б відлупили бездарів і висміяли по хлопськи... вартість має тільки те - за що платять... все інше туфта...
атас 2010.12.01, 20:23
Зливайте воду йохані містяне! Магуси з-під хвіртки побачили у своїх гранчаках звужений розвиток і привид батька принца Богдана (Карловича)! Всім стати раком і триматись за шірінку Анчоуса, який лишився останньою надією масонер... йой! не так! - прогресивних сил, згуртованих навколо хитрих жуків-забудівників! А де той Анчоус? А там де НУНС та інші діти лейтенанта Шарікова - під твердою свободівською дупою в шароварах. Там шукайте оєвропейщення міста. А знайшовши, помийте від г... Бо від нього смердить.
Yter 2010.12.01, 20:40
Симфонії Бетховена та Шостаковича створили на весіллі пяні гості а Собор Святого Петра побудували під час народного гощення в Папи Римського? Васько, йди проспись.
Добряна 2010.12.01, 20:46
Васько сам собі протирічить. Вартість має те, за що платять. Погоджуємося. Але за Андруховича, який васькові не подобається, якраз платять! А от за великих "класиків" Пушика, Олю Бабій, Васька (також) Добрянського не платять. То вони і пасуться на бюджеті (за наші гроші). Продукують щось цікаве самим собі в основному, премії самі собі виписують по черзі.
Lego 2010.12.01, 20:53
Влада нав'язує народу шароварників-пучиків, а Прохася і Андруховича ховають від народу, бо вони закликають бути вільними а не рабами. Український нарід не дурний і не прибацаний і його культурна свідомість не обмежується весіллями і гопанками як хотілось би чиновнику від культури котрий сховався під псевдом "васько". Віршики шароварних бабійок дуже пасують до портрету янека який висить в кабінеті у васька.
Васько 2010.12.02, 10:01
Товариство, не плутайте праевдне з грішним... не клюйте на дешеву рекляму... а самі відкрийте і почитайте Прохаьска та Анлруховича... Прохасько проти Андруховича - це Чехов проти Єшкілєва... Андруховича проплачують так само з бюджету... тільки ЄС.. через педіків... через відкати і таке... а піар там тільки побічний ефект... тим часом Прохасько заробляє на життя журналістикою, та іншою писаниною, за ЯКУ ЯКРАЗ поки що ПЛАТЯТЬ... А книг на жаль і так ніхто не читає... і якби хтось навіть взявся чиати Андруховичів, Іздриків чи Єшкілєвих то на другій сторінці й закінчив би... власне таке й всучують народу за їх гроші... а про папу римського не жартуйте... бо Бах, Мікельанджело й інші митці власне й заказували в них КУЛЬТУРУ на свій самк... так само як і тепер... проте піп Данило з Криховець має інший культурний рівень тому й заказуха в нього "бурачкова" як імоць Паранє...
Нечитайло 2010.12.02, 10:16
Все частково правдиво. АЛЕ. Книги Андруховича друкуються тиражами в сотні тисяч і продаються. А книг Ольги Бабій друкуються за кошти обласного бюджету і розподіляються безкоштовно по сільських бібліотеках.
Да уж 2010.12.02, 12:09
Все гарно пишуть! При чому всі!!! А чомусь таке враження, що пишуть одні й тіж люди. Може я неправий. Якщо так, то радує те, що полеміка пішла про НАШИХ Андруховича і Прохаська. Може й читають люди???
fff 2010.12.02, 12:45
Я не отношу себя к ивано-франковской общине и смотрю на всё это со стороны. думаю, что главная проблема провинции в том, что любого, кто вышел за пределы провинциального болота воспринимают как обидчика, как человека который предал тёплую компанию равных и стал на другую ступень бытия. Особенно я ощутил этот комплекс по отношению к Тине Кароль. Даже те, кто любил милую девочку Таню Либерман, вдруг, после её успеха на Юрмале,стали говорить про неё несусветные гадости, придумывать сплетни. Это месть неудачников. Поэтому я могу представить себе, как смеются Андрухович, Прохасько, Издрык, Ешкилев или ребята из "Перкалабы", когда читают подобные коментарии. Ведь они знают кто это пишет. Синеносые пропойцы, которые пьют дешёвое пойло в "Ренате" и обливают говном всё успешное, весёлое и удавшееся.
Проноз 2010.12.02, 13:12
Тіко шо по ТВ виступав Василь Шкляр і сказав мудру річ. Він сказав що детективи українці не читають, бо вони звикли до літератури проповідницької і сентиментальної. тому селючки і не люблять Андруховича. Він не проповідує і не верещить як Пушик: "Не пий козаче!" Він каже що кожному вільно пити чи не пити але перш за все думати. От за це його і не люблять незрящі гречкосії (і свинарі)
fff 2010.12.02, 13:47
Проповедническую литературу тоже надо уметь писать. Когда-то умели, а теперь всё это даже не смешно, а гадко. И тратить на эту макулатуру бюджетные деньги - преступление. Но ведь эти "писатели" теперь стали депутатами. Значит они заложат в бюджет деньги на размножение своей графомании.
Lekmrf 2010.12.02, 14:11
Щось усіх повело на літературознавство. Шо, політика вже не цікава? Отож бо!:)))))
*** 2010.12.02, 22:02
Політика закінчилась. Залишились бариги на майдані і довбні у міськраді.
пан пупець 2010.12.02, 22:28
До трьох зірок: то ненадовго. Пройдуть свята, десь 20-го січня хлопці продеруть очі, помиють писки, віднесуть на смітники мішки з посудом і знову приймуться тягнути муму за хвіст. В нас мало колективних забав: весілля, дні народження і політика. А ще Дармограй побудував аквапарк,але ж то дорого за 30 чи 50 гривняків лізти до баньки. Політика дешевша і глядачів більше. Тому кацаби й не сплять.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

647
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2248
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1993
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2017
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6036 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2297 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

174

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

987

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

988

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1237
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

471
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1925
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3825
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26343
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

420
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10335 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7876
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

426
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

265
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

426
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

509
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1438