Лікування сухого кашлю за допомогою інгаляцій

Сухий кашель є найпоширенішим симптомом, що спостерігається у пацієнтів. Особливість його в тому, що він може попереджати про самі різноманітні захворювання, тому залишати цей симптом без уваги не можна. Лікувати кашель за допомогою інгаляції - дуже ефективна практика. Для цього можна придбати ліки для небулайзера і скористатись пристроєм, або робити інгаляції в домашніх умовах.

Чи корисні інгаляції при сухому кашлі

Ефективність інгаляцій полягає в тому, що завдяки процедурі вдихання будь-який лікарський препарат потрапляє безпосередньо у дихальні шляхи і діє направлено. Сухий кашель є результатом подразнення слизової горла через надмірну сухість поверхні. Лікарські засоби допомагають зволожити слизову, заспокоїти або пом'якшити сухий кашель і перевести його у більш продуктивну стадію (відхаркувальну). Більшість необхідних препаратів для інгалятора можна придбати в інтернет-аптеці «Apteka.com».

Інгаляційна терапія ефективніша ніж приймання лікарських медикаментів всередину. На відміну від орального прийому ліків, вона майже не має побічних ефектів, діє тільки на уражені органи та помітно прискорює одужання.

При лікуванні сухого кашлю можуть застосовуватися два види інгаляцій:

  • Парові - являють собою вдихання теплої пари. Ліки розчиняються у воді, яка доводиться до температури випаровування і разом із парою потрапляють на слизові носа та горла.
  • Небулайзерні - інгаляції за допомогою небулайзера. Цей пристрій різним способом (залежить від принципу роботи) перетворює ліки на аерозоль із мікрочастинок, що легко потрапляють всередину при вдиханні.

При захворюваннях, що супроводжуються не продуктивним, подразливим і сухим кашлем, обидва види процедур є ефективними.

Чи можна робити інгаляції, коли висока температура

Не всі види інгаляцій можна робити при підвищеній температури. Основні протипоказання стосуються парових інгаляторів.

Це пов'язане з тим, що гаряча пара із розчиненими в ній ліками на рослинними основі, ефірними маслами, бальзамами посилює кровообіг у легенях і бронхах, що дає додаткове навантаження на серце. Оскільки серцебиття вже прискорене через високу температуру, посилене навантаження може порушити роботу серця, ускладнити дихання, а перегрів у малих дітей взагалі може викликати судоми.

Небулайзерна терапія частково дозволена при лихоманці, але з обмеженнями. До температури 37,5 °C немає обмежень по видах ліків для небулайзера. Від 37,5 °C до 38 °C рекомендують тільки препарати для зняття спазму і протиастматичні аерозолі. При лихоманці вище 38 °C можна приймати тільки ліки проти астми.

Препарати в небулайзер від сухого кашлю

При будь-якому захворюванні одужання настане швидше, якщо дотримуватися певної послідовності у прийманні ліків. То саме можна сказати і про інгаляції. Лікар призначає дозування медикаментів, частоту і послідовність процедур для інгаляторної терапії. Зазвичай схема має такий вигляд:

  1. Використання ліків, що розширюють бронхи.
  2. Через пів години: інгаляції з муколітичним препаратом для розрідження слизу.
  3. Через пів години: інгаляція з антисептиком.
  4. Майже одразу після цього - протизапальні ліки.

Лікування сухого кашлю за допомогою інгаляцій спрямоване на зволоження слизових оболонок, зняття запалення і набряків. Найчастіше при цьому використовуються наступні препарати:

  • бронхолітики (Вентолін, Беродуал, Боротек);
  • муколітичні засоби (Амбробене, Лазолван, Ацетілцистеїн);
  • протизапальні (Пульмикорт, Ротокан);
  • антисептики (Хлорофіліпт, Фурацилін);
  • зволожувальні засоби (фізрозчин, лужна вода, содовий розчин).

Щоб інгаляції були ефективними і прискорили одужання, потрібно слідувати рекомендаціям лікаря щодо використання небулайзера і дотримуватися правильної послідовності процедур.

Партнерський матеріал


17.02.2023 81458 3
Коментарі (3)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11233 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1345
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

690
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5843
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1600
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1454

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

528

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1347

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1168

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1067
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

417
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

517
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1454
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

493
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

760
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5804
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

382
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

701 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1150
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1005