Лікування сухого кашлю за допомогою інгаляцій

Сухий кашель є найпоширенішим симптомом, що спостерігається у пацієнтів. Особливість його в тому, що він може попереджати про самі різноманітні захворювання, тому залишати цей симптом без уваги не можна. Лікувати кашель за допомогою інгаляції - дуже ефективна практика. Для цього можна придбати ліки для небулайзера і скористатись пристроєм, або робити інгаляції в домашніх умовах.

Чи корисні інгаляції при сухому кашлі

Ефективність інгаляцій полягає в тому, що завдяки процедурі вдихання будь-який лікарський препарат потрапляє безпосередньо у дихальні шляхи і діє направлено. Сухий кашель є результатом подразнення слизової горла через надмірну сухість поверхні. Лікарські засоби допомагають зволожити слизову, заспокоїти або пом'якшити сухий кашель і перевести його у більш продуктивну стадію (відхаркувальну). Більшість необхідних препаратів для інгалятора можна придбати в інтернет-аптеці «Apteka.com».

Інгаляційна терапія ефективніша ніж приймання лікарських медикаментів всередину. На відміну від орального прийому ліків, вона майже не має побічних ефектів, діє тільки на уражені органи та помітно прискорює одужання.

При лікуванні сухого кашлю можуть застосовуватися два види інгаляцій:

  • Парові - являють собою вдихання теплої пари. Ліки розчиняються у воді, яка доводиться до температури випаровування і разом із парою потрапляють на слизові носа та горла.
  • Небулайзерні - інгаляції за допомогою небулайзера. Цей пристрій різним способом (залежить від принципу роботи) перетворює ліки на аерозоль із мікрочастинок, що легко потрапляють всередину при вдиханні.

При захворюваннях, що супроводжуються не продуктивним, подразливим і сухим кашлем, обидва види процедур є ефективними.

Чи можна робити інгаляції, коли висока температура

Не всі види інгаляцій можна робити при підвищеній температури. Основні протипоказання стосуються парових інгаляторів.

Це пов'язане з тим, що гаряча пара із розчиненими в ній ліками на рослинними основі, ефірними маслами, бальзамами посилює кровообіг у легенях і бронхах, що дає додаткове навантаження на серце. Оскільки серцебиття вже прискорене через високу температуру, посилене навантаження може порушити роботу серця, ускладнити дихання, а перегрів у малих дітей взагалі може викликати судоми.

Небулайзерна терапія частково дозволена при лихоманці, але з обмеженнями. До температури 37,5 °C немає обмежень по видах ліків для небулайзера. Від 37,5 °C до 38 °C рекомендують тільки препарати для зняття спазму і протиастматичні аерозолі. При лихоманці вище 38 °C можна приймати тільки ліки проти астми.

Препарати в небулайзер від сухого кашлю

При будь-якому захворюванні одужання настане швидше, якщо дотримуватися певної послідовності у прийманні ліків. То саме можна сказати і про інгаляції. Лікар призначає дозування медикаментів, частоту і послідовність процедур для інгаляторної терапії. Зазвичай схема має такий вигляд:

  1. Використання ліків, що розширюють бронхи.
  2. Через пів години: інгаляції з муколітичним препаратом для розрідження слизу.
  3. Через пів години: інгаляція з антисептиком.
  4. Майже одразу після цього - протизапальні ліки.

Лікування сухого кашлю за допомогою інгаляцій спрямоване на зволоження слизових оболонок, зняття запалення і набряків. Найчастіше при цьому використовуються наступні препарати:

  • бронхолітики (Вентолін, Беродуал, Боротек);
  • муколітичні засоби (Амбробене, Лазолван, Ацетілцистеїн);
  • протизапальні (Пульмикорт, Ротокан);
  • антисептики (Хлорофіліпт, Фурацилін);
  • зволожувальні засоби (фізрозчин, лужна вода, содовий розчин).

Щоб інгаляції були ефективними і прискорили одужання, потрібно слідувати рекомендаціям лікаря щодо використання небулайзера і дотримуватися правильної послідовності процедур.

Партнерський матеріал


17.02.2023 79666 3
Коментарі (3)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2492
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1590 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3661
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5435
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1686
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2084

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

185

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

197

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

408

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

887
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

482
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

775
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2471 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

510
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

877
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4922
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

739
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

659
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

593
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

404
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

732
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

892 2